Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

@YoBu Udzielona przez nas wcześniej odpowiedź dotycząca definicji WIBORU była prawidłowa. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 11 z 23 (4 963 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Rozumiem. A czy w takim razie definicja "6M WIBOR oznacza stawkę referencyjną dla 6 miesięcznych depozytów/lokat oferowanych przez banki" też jest prawidłowa?

 

YoBu
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
3
20-12-2022
Wiadomość 12 z 23 (4 905 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Tak, stawka WIBOR 6M oznacza oprocentowanie dla kredytów wzajemnie udzielanych sobie przez poszczególne banki na okres półroczny, tj. 6 miesięcy. Natomiast zasady ustalania tego wskaźnika są zgodne z definicją samego WIBORU.

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 13 z 23 (4 802 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Moderatorze, w podanej preze mnie definicji nie ma przecież ani słowa o kredytach wzajemnie udzielanych sobie przez poszczególne banki na okres półroczny. W podanej przee mnie definicji jest jedynie mowa o 6 miesięcznych lokatach/depozytach oferowanych przez banki. Nie ma żadnego ograniczenia, np. do rynku międzybankowego czy polskiego. Ale rozumiem, że dla moderatora obie definicje oznaczają to samo Emotikon: Szczęśliwy

 

 

 

YoBu
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
3
20-12-2022
Wiadomość 14 z 23 (4 796 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Pełna i obowiązująca definicja znajduje się w dokumentach administratora WIBOR. Znajdziesz je na stronie: https://gpwbenchmark.pl/dokumentacja-stawek-referencyjnych .

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 15 z 23 (4 705 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Problem w tym, że przytoczona przeze mnie definicja znajduje się w mojej umowie kredytu hipotecznego w PLN z Ing Bankiem Śląskim, a definicja ta niestety nie odpowiada temu czym jest WIBOR. Tak więc Moderatorze, masz oczywiście rację co do przytoczonej przez Ciebie definicji, i co do możliwości jej znalezienia w regulaminach administratrów GPW Benchmark (a wcześniej także regulaminach opublikowanych prez ACI Polska). Jednak ING opisał w umowie WIBOR inaczej niż zapisy w regulaminach administratorow, w sposób wprowadzający w błąd co do tego czym jest ta stawka referencyjna.

Odpowiedz
0 Lajków
YoBu
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
3
20-12-2022
Wiadomość 16 z 23 (4 700 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Nie mamy tutaj wglądu do Twojej umowy kredytowej. Proszę skontaktuj się z naszymi doradcami hipotecznymi na czacie, w placówce lub telefonicznie, sprawdzimy dokładnie zapisy w Twojej umowie i będziemy mogli się jednoznacznie odnieść do Twoich wątpliwości.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 17 z 23 (4 631 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Moderatorze, jeśli marża jest zyskiem banku,to czym jest WIBOR, nie jest też zyskiem banku? Poproszę też o odpowiedź na pytanie, jakie ING oprocentowanie kredytu hipotecznego ING stosuje za granicą? Chcę wiedzieć jak traktujecie Polaków, a jak innych obywateli Unii. Proszę o odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Zośka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
26-12-2022
Wiadomość 18 z 23 (4 029 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Poruszałem kiedyś ten wątek…oczywiście bez reakcji bo jak się przyznać ze nas doją ile się da a nawet więcej? Link chyba aktualny, oprocentowanie okolice 4% w Holandii, i tak wysokie…https://www.ing.nl/particulier/hypotheek/actuele-hypotheekrente#%23annuïteitenhypotheek
Papi123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
29-07-2022
Wiadomość 19 z 23 (3 558 wyświetleń)

Re: Oprocentowanie kredytów hipotecznych - wątpliwy WIBOR 6M

Smutne, bo jako obywatele UE jesteśmy dyskryminowani, jeśli za granicą ten sam bank oferuje tańsze kredyty. Dlaczego te wielkie kancelarie prawne tego argumentu nie wykorzystują? Chyba trzeba zawiadomić Jarka Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Zośka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
26-12-2022
Wiadomość 20 z 23 (3 442 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy