Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - posiadanie mieszkania

Dobry wieczór,

 

chciałbym skorzystać z funduszu wsparcia, a nie znalazłem nigdzie informacji, co w sytuacji, gdy rata kredytu sporo przekracza połowę dochodów,

ale rodzice jakiś czas temu przepisali na mnie mieszkanie w którym mieszkają (darowizna).

Domyślam się, że przez to się nie łapię w fundusz, zgadza się?

 

Zatem musiałbym np teraz się zrzec lub przepisać ponownie na rodziców, lub jedno z nich i odczekać 6 miesięcy, by złożyć wniosek?

 

Dziękuję za ew odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie Emotikon: Szczęśliwy

K.

Odpowiedz
0 Lajków
KingOfSorrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
26-02-2023
Wiadomość 1 z 4 (1 534 wyświetleń)

Re: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - posiadanie mieszkania

Jeśli na dzień wnioskowania o wsparcie jesteś właścicielem (współwłaścicielem) dwóch (lub więcej) nieruchomości lokalowych to wyklucza Cię to z możliwości skorzystania ze wsparcia.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MateuszS
Moderator
Moderator icon
149
30
02-09-2021
Wiadomość 2 z 4 (1 427 wyświetleń)

Re: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - posiadanie mieszkania

Hej,

 

dzięki za odpowiedź. Tak, domyślałem się, aczkolwiek co z drugą częścią pytania?

Przepisuję z powrotem i muszę odczekać 6 miesięcy, wtedy wszystko jest zgodnie z przepisami?

 

Pozdrawiam

K.

Odpowiedz
0 Lajków
KingOfSorrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
26-02-2023
Wiadomość 3 z 4 (1 417 wyświetleń)

Re: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - posiadanie mieszkania

Tak, jeśli upłynie 6 miesięcy od momentu utraty prawa do innej nieruchomości i jako kredytobiorca będziesz właścicielem wyłącznie jednej nieruchomości, to możesz ubiegać się o skorzystanie ze wsparcia. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
149
30
02-09-2021
Wiadomość 4 z 4 (1 321 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy