Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Witam,

W przypadku składania wniosku o wakacje, gdy kredyt był zaciągnięty razem z współkredytobiorcą należy wypełnić pełnomocnictwo i tutaj moje pytanie. We wniosku udostępnionym na stronie https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego widnieje sformułowanie "do złożenia dyspozycji zawieszenia spłaty kredytu/pożyczki numer" - czyli należy podać nr kredytu (wniosek https://www.ing.pl/_fileserver/item/b7h8c3p). Jednakże na tej samej stronie jest pytanie o treści: "Gdzie znajdę numer umowy kredytowej, który mam wpisać w pełnomocnictwie?".

Numer kredytu a numer umowy kredytowej to dwa różne numery? Który zatem należy wypełnić w pełnomocnictwie? Ze sformułowania na pełnomocnictwie wychodzi że pierwszy numer, ale z FAQ na stronie że jednak drugi.
Odpowiedz
0 Lajków
aragornKrk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-07-2022
Wiadomość 1 z 9 (12 581 wyświetleń)

Re.: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Też to zauważyłem. Na pełnomocnictwie wpisaliśmy numer z umowy kredytowej którą podpisaliśmy fizycznie.
Odpowiedz
0 Lajków
Sfkself
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
29-07-2022
Wiadomość 2 z 9 (11 951 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Numer umowy kredytowej to 10 ostatnich cyfr rachunku, który widzisz w szczegółach kredytu w Moim ING. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 3 z 9 (11 796 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Numer kredytu (numer umowy z zaświadczenia o kredycie) wpisane na pełnomocnictwie jest inny niż w potiwerdzeniu złożenia wniosku? Co z tym robić?

Odpowiedz
0 Lajków
dormoc15
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-07-2022
Wiadomość 4 z 9 (11 664 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Numer na zaświadczeniu oraz fizycznej umowie (czyli numer umowy) i ostatnie 10 cyfr rachunku (czyli numer kredytu) to są dwa różne numery.

 

W tym wypadku wg mnie oba powinny być akceptowane. Jak do tego odnosi się bank?

robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 5 z 9 (11 656 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe


@robh:

Numer na zaświadczeniu oraz fizycznej umowie (czyli numer umowy) i ostatnie 10 cyfr rachunku (czyli numer kredytu) to są dwa różne numery.

 

W tym wypadku wg mnie oba powinny być akceptowane.


Zgodnie z opisem należy podać numer umowy kredytowej. Nie rachunku tylko umowy kredytowej i jest napisane, że trzeba z umowy lub pobrać darmowe z aplikacji zaświadczenie o kredycie (zaznaczyć fajkę nie tylko rachunek ale o przyznanym kredycie) i tam na samym dole jest numer umowy kredytowej. (Z ciekawości pobrałem i potwierdzam) Jeśli nr rachunku jest inny to wg mnie nie można tego traktować zamiennie.

 

Pytanie na ile Bank będzie to kontrolował i po co? Jak wskaże błąd to co poprosi o korektę tylko się narobi. Jak popatrzycie ile jest tych wniosków to ja obstawiam, że co najwyżej skontrolują czy w przypadku 2 osób jest pełnomocnictwo (na sztukę) a w ekstremalnej dokładności czy podpisy się zgadzają ze wzorem.

Odpowiedz
0 Lajków
DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 6 z 9 (11 565 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Najlepiej jeśli bank to ostateczne wyjaśni, ja co prawda przygotowałem sobie 2 wersje pełnomocnictwa na wszelki wypadek (jeden z numerem umowy kredytowej, drugi z "numerem kredytu" który jest widoczny również w historii transakcji w pobranych ratach) i mogę oba załączyć, natomiast moim zdaniem odpowiedź MartynaC parę postów wyżej rozmija się z tym co załączyłem na screenshocie i co znajduje się na stronie internetowej banku.

 

Myślę że będą osoby które na pełnomocnictwach będą miały jeden z tych obu numerów i różnica raczej nie wynika z ich złej woli czy pomyłki, rozbieżność jest w informacjach na stronie banku oraz przekazywanych tu na forum.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 7 z 9 (11 477 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

[ Edytowane ]
Pani Martyna jest w błędzie. W sekcji FAQ jest jasno napisane który numer jest wymagany (jak ktoś nie czytał to przesyłam screen shota w załączeniu). Także zgodnie z tą informacją należy podać numer, który znajduje się na fizycznie podpisanej umowie kredytowej, a nie jakiś numer kredytu który pochodzi z numeru konta do spłaty. Nie wiem i nie twierdzę czy tak się stanie, ale znając podejście banków do wakacji kredytowych, ten kto podał inaczej może mieć pod górkę z akceptacją wniosku. Z atopsji wiem że banki wykorzystają każdą najmniejszą okazję, aby tylko wyjść na swoje.
Odpowiedz
0 Lajków
Sfkself
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
29-07-2022
Wiadomość 8 z 9 (10 934 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Niezależnie od tego, czy podasz numer umowy kredytowej, czy ostatnie 10 cyfr numeru konta kredytu, wniosek będzie poprawnie przyjęty.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 9 z 9 (10 846 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy