Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Witam,

W przypadku składania wniosku o wakacje, gdy kredyt był zaciągnięty razem z współkredytobiorcą należy wypełnić pełnomocnictwo i tutaj moje pytanie. We wniosku udostępnionym na stronie https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego widnieje sformułowanie "do złożenia dyspozycji zawieszenia spłaty kredytu/pożyczki numer" - czyli należy podać nr kredytu (wniosek https://www.ing.pl/_fileserver/item/b7h8c3p). Jednakże na tej samej stronie jest pytanie o treści: "Gdzie znajdę numer umowy kredytowej, który mam wpisać w pełnomocnictwie?".

Numer kredytu a numer umowy kredytowej to dwa różne numery? Który zatem należy wypełnić w pełnomocnictwie? Ze sformułowania na pełnomocnictwie wychodzi że pierwszy numer, ale z FAQ na stronie że jednak drugi.
Odpowiedz
0 Lajków
aragornKrk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-07-2022
Wiadomość 1 z 9 (12 846 wyświetleń)

Re.: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Też to zauważyłem. Na pełnomocnictwie wpisaliśmy numer z umowy kredytowej którą podpisaliśmy fizycznie.
Odpowiedz
0 Lajków
Sfkself
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
29-07-2022
Wiadomość 2 z 9 (12 216 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Numer umowy kredytowej to 10 ostatnich cyfr rachunku, który widzisz w szczegółach kredytu w Moim ING. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
426
93
12-04-2017
Wiadomość 3 z 9 (12 061 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Numer kredytu (numer umowy z zaświadczenia o kredycie) wpisane na pełnomocnictwie jest inny niż w potiwerdzeniu złożenia wniosku? Co z tym robić?

Odpowiedz
0 Lajków
dormoc15
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-07-2022
Wiadomość 4 z 9 (11 929 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Numer na zaświadczeniu oraz fizycznej umowie (czyli numer umowy) i ostatnie 10 cyfr rachunku (czyli numer kredytu) to są dwa różne numery.

 

W tym wypadku wg mnie oba powinny być akceptowane. Jak do tego odnosi się bank?

robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 5 z 9 (11 921 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe


@robh:

Numer na zaświadczeniu oraz fizycznej umowie (czyli numer umowy) i ostatnie 10 cyfr rachunku (czyli numer kredytu) to są dwa różne numery.

 

W tym wypadku wg mnie oba powinny być akceptowane.


Zgodnie z opisem należy podać numer umowy kredytowej. Nie rachunku tylko umowy kredytowej i jest napisane, że trzeba z umowy lub pobrać darmowe z aplikacji zaświadczenie o kredycie (zaznaczyć fajkę nie tylko rachunek ale o przyznanym kredycie) i tam na samym dole jest numer umowy kredytowej. (Z ciekawości pobrałem i potwierdzam) Jeśli nr rachunku jest inny to wg mnie nie można tego traktować zamiennie.

 

Pytanie na ile Bank będzie to kontrolował i po co? Jak wskaże błąd to co poprosi o korektę tylko się narobi. Jak popatrzycie ile jest tych wniosków to ja obstawiam, że co najwyżej skontrolują czy w przypadku 2 osób jest pełnomocnictwo (na sztukę) a w ekstremalnej dokładności czy podpisy się zgadzają ze wzorem.

Odpowiedz
0 Lajków
DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 6 z 9 (11 830 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Najlepiej jeśli bank to ostateczne wyjaśni, ja co prawda przygotowałem sobie 2 wersje pełnomocnictwa na wszelki wypadek (jeden z numerem umowy kredytowej, drugi z "numerem kredytu" który jest widoczny również w historii transakcji w pobranych ratach) i mogę oba załączyć, natomiast moim zdaniem odpowiedź MartynaC parę postów wyżej rozmija się z tym co załączyłem na screenshocie i co znajduje się na stronie internetowej banku.

 

Myślę że będą osoby które na pełnomocnictwach będą miały jeden z tych obu numerów i różnica raczej nie wynika z ich złej woli czy pomyłki, rozbieżność jest w informacjach na stronie banku oraz przekazywanych tu na forum.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 7 z 9 (11 742 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

[ Edytowane ]
Pani Martyna jest w błędzie. W sekcji FAQ jest jasno napisane który numer jest wymagany (jak ktoś nie czytał to przesyłam screen shota w załączeniu). Także zgodnie z tą informacją należy podać numer, który znajduje się na fizycznie podpisanej umowie kredytowej, a nie jakiś numer kredytu który pochodzi z numeru konta do spłaty. Nie wiem i nie twierdzę czy tak się stanie, ale znając podejście banków do wakacji kredytowych, ten kto podał inaczej może mieć pod górkę z akceptacją wniosku. Z atopsji wiem że banki wykorzystają każdą najmniejszą okazję, aby tylko wyjść na swoje.
Odpowiedz
0 Lajków
Sfkself
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
3
29-07-2022
Wiadomość 8 z 9 (11 199 wyświetleń)

Re: Numer kredytu a numer umowy kredytowej - pełnomocnictwo wakacje kredytowe

Niezależnie od tego, czy podasz numer umowy kredytowej, czy ostatnie 10 cyfr numeru konta kredytu, wniosek będzie poprawnie przyjęty.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 9 z 9 (11 111 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy