Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Nie jestem pracownikiem Banku Emotikon: Szczęśliwy. Tylko klientem, który przeszedł tę ścieżkę kredytową dosłownie miesiąc temu.

 

Też miałem podobne wątpliwości i wszystko rozwiał projekt Umowy, który brzmi "8.1. Bank nie pobiera prowizji za przedterminową częściową lub całkowitą spłatę kredytu.". Taki zapis w Umowie jest dla mnie nadrzędny nad jakiekolwiek zmiany w Regulaminach czy TOiP.

 

Według mnie okres od 2017 nie jest to opisany, bo jeśli Bank dostosował się w 100% do zaleceń Ustawy o Kredycie Hipotecznym z 22.07.2017 i nie wskazał opłaty za przedterminową spłatę (w maksymalnie pierwszych trzech latach zobowiązania kredytowego) to nie ma takiej opłaty i umieszcza tylko taki zapis w Umowie o Kredyt Hipoteczny bezpośrednio jako potwierdzenie takiego stanu prawnego.

 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 51 z 71 (12 254 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Ups Emotikon: Szczęśliwy, sorry.

Ale w takim razie tym bardziej dziękuję za informację.

Odpowiedz
0 Lajków
td2003
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
2
01-06-2019
Wiadomość 52 z 71 (12 250 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Dzień dobry, czy w 2020 na Waszej roadmapie produktowej/usługowej pojawia się wprowadzenie długo oczekiwanych zmian w systemie nadpłaty i automatycznego skrocenia czasu umowy, o co postuluje rzesza Waszych Klientów? Analizując sytuację przez doświadczenie, wyobrażam sobie, że pozwoliłoby to zaoszczędzić czas nie tylko Klientów (podnosząc user exp o milion punktów), ale i Waszych pracowników. 

 

Pozdrawiam!

Odpowiedz
0 Lajków
Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 53 z 71 (11 034 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

[ Edytowane ]

@Weissschwartz Cały czas wprowadzamy w Moim ING nowe funkcje i usprawnienia. Na ten moment nie mamy szczegółowych informacji w tym temacie. O wszystkich zmianach informujemy na bieżąco. Zachęcam Cię do śledzenia naszej oferty. 

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 54 z 71 (10 966 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Tak, śledzę jak szalony i dośledzić dobrych wieści się nie mogę Emotikon: Szczęśliwy

Weisschwartz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
30
6
13-07-2017
Wiadomość 55 z 71 (10 803 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Chciałabym nadpłacić kredyt i złożyć wniosek o skrócenie rat. Czy mogłabym prosić o więcej informacji na temat aneksu, który musze w tej sytuacji podpisać. Interesuje mnie przede wszystkim, czy okres spłaty zostanie skrócony w momencie złożenia wniosku, a na fizyczne podpisanie aneksu mam określony czas. Pytam, ponieważ w obecnej sytuacji zdrowotnej na świecie nie jestem w stanie udać się do placówki banku, żeby taki aneks podpisać osobiście. Ogromnym ustawieniem byłaby możliwość zrobienia tego online. Czy jest to w tej chwili w ofercie banku z uwagi na sytuacje? 

 

Dziękuję za odpowiedz. 

Odpowiedz
0 Lajków
kasia5
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-04-2020
Wiadomość 56 z 71 (10 399 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

@kasia5 Przyglądamy się wielu rozwiązaniom, które ułatwią, naszym klientom codzienne bankowanie 😊 Dziękuję, że podzieliłaś się z nami swoją sugestią w tej sprawie 💪

Aneks do umowy możesz podpisać tylko w naszym oddziale. Jeśli zamówisz aneks, nie później, niż na 3 miesiące, od wykonanej nadpłaty, nie naliczymy za niego prowizji. Opłata po upływie 3 miesięcy wyniesie 200 zł. Czas kredytowania skrócimy, po podpisaniu aneksu do umowy. 

 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 57 z 71 (10 361 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Czy aneks do umowy można podpisać w dowolnej placówce ING? 

Odpowiedz
0 Lajków
florid
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-07-2020
Wiadomość 58 z 71 (9 539 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Tak, możesz podpisać dokument w dowolnym oddziale. Wcześniej powinieneś jednak umówić się na wizytę telefonicznie Emotikon: Szczęśliwy 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 59 z 71 (9 497 wyświetleń)

Re: Nadpłata kredytu z automatycznym skróceniem okresu kredytowania

Po jakim czasie od podpisania w placówce aneksu powinnam widzieć zmianę w Moim ING? 

Odpowiedz
0 Lajków
florid
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-07-2020
Wiadomość 60 z 71 (8 897 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy