Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przedłużający się wpis do księgi wieczystej, a spełnienie warunku kredytu hipotecznego

Dzień dobry,

Refinansowałem u państwa kredyt hipoteczny w październiku zeszłego roku. Do tej pory nie miałem najmniejszych problemów ze spełnieniem warunków do umowy. Aktualnie zbliża mi się termin na przekazanie do banku zawiadomienia o wpisie do hipoteki do księgi wieczystej lub odpisu księgi wieczystej z IV działu. Niestety, pomimo iż wniosek o wpis do księgi wieczystej złożyłem już w październiku, a wzmianka w księdze wieczystej została utworzona w listopadzie, to ciągle czekam na wpis - ponad 6 miesięcy. Sąd w Wejherowie. Boję się, że wpis nie nastąpi w tym miesiącu, a data na spełnienie warunku to druga połowa maja. Co mogę w tym wypadku zrobić by uniknąć konsekwencji za niespełnienie warunku, co przecież nie jest w tym konkretnym wypadku moim zaniedbaniem.
Odpowiedz
0 Lajków
Bartez13
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-05-2023
Wiadomość 1 z 2 (1 696 wyświetleń)

Re: Przedłużający się wpis do księgi wieczystej, a spełnienie warunku kredytu hipotecznego

Jeśli wydarzy się taka sytuacja, to prosimy o kontakt pod numerem 32 357 00 77. Postaramy się pomóc. Infolinia jest dostępna w dni robocze od 8:00 do 18:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 626 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Daily tracker wydatków + alerty o przekroczeniu limitu

Dzień dobry,

wpadłem ostatnio na pomysł (po uprzednim przeszukaniu sieci) na przekazanie pomysłu do deweloperów aplikacji mobilnej (i nie tylko).

Zauważyłem, że możemy sobie przypisywać nasze wydatki do

...

20-04-2024
Błąd przy zakładaniu celu oszczędnościowego

Przy próbie założenia celu oszczędnościowego, po potwierdzeniu danych, pojawia się komunikat Błąd wczytywania danych Spróbuj ponownie później. Taka sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu, zarówno w ba

...

20-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Sytuacja się zmienia, dlatego odgrzebię temat. Jak to wygląda w kwietniu 2024? Na pewno są tutaj osoby, które korzystają.

Mam konto na Revolucie w złotówkach i doładowuję je:

- z karty ING (podejrzewam

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy