Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Przedłużający się wpis do księgi wieczystej, a spełnienie warunku kredytu hipotecznego

Dzień dobry,

Refinansowałem u państwa kredyt hipoteczny w październiku zeszłego roku. Do tej pory nie miałem najmniejszych problemów ze spełnieniem warunków do umowy. Aktualnie zbliża mi się termin na przekazanie do banku zawiadomienia o wpisie do hipoteki do księgi wieczystej lub odpisu księgi wieczystej z IV działu. Niestety, pomimo iż wniosek o wpis do księgi wieczystej złożyłem już w październiku, a wzmianka w księdze wieczystej została utworzona w listopadzie, to ciągle czekam na wpis - ponad 6 miesięcy. Sąd w Wejherowie. Boję się, że wpis nie nastąpi w tym miesiącu, a data na spełnienie warunku to druga połowa maja. Co mogę w tym wypadku zrobić by uniknąć konsekwencji za niespełnienie warunku, co przecież nie jest w tym konkretnym wypadku moim zaniedbaniem.
Odpowiedz
0 Lajków
Bartez13
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-05-2023
Wiadomość 1 z 2 (769 wyświetleń)

Re: Przedłużający się wpis do księgi wieczystej, a spełnienie warunku kredytu hipotecznego

Jeśli wydarzy się taka sytuacja, to prosimy o kontakt pod numerem 32 357 00 77. Postaramy się pomóc. Infolinia jest dostępna w dni robocze od 8:00 do 18:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1035
206
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (699 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Inwestowanie - od czego zacząć?

Czy ktoś inwestował w zasoby naturalne, takie jak metale szlachetne, ropa naftowa i inne minerały? Czy istnieją jakieś pułapki związane z ustawodawstwem? Znalazłem tylko https://nationalwealth.pl/ jak

...

01-06-2023
Re: Brak dostępu do Archiwum dokumentów

Prosimy, spróbuj wyczyścić dane przeglądarki (cookiesy) lub skorzystaj z okna prywatnego (incognito). Jeśli to nie pomoże, to prosimy zgłoś nam tę sytuację pod numerem 32 357 00 69.

01-06-2023
Re: Komórka lokatorska

Jeśli komórkę lokatorską kupujesz z własnych środków, nie mamy tutaj żadnych przeciwskazań. Natomiast na akcie notarialnym musi być wyszczególniona informacja o mieszkaniu oraz o komórce, wraz z ceną

...

01-06-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy