Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

U mnie identyczna reakcja (przedłużyli termin rozpatrywania reklamacji do 60 dni). Jeśli stanowiskiem banku będzie nie przedłużać terminu obowiązywania stałego oprocentowania to sprawa leci do rzecznika finansowego, uokiku i subiektywnie o finansach pl. Czekam do początku marca.

 

 

putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 51 z 114 (5 833 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Na dziś nie wydłużamy, ale pracujemy nad dopasowaniem się do wymogów ustawy. Decyzję podejmiemy wkrótce.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszS
Moderator
Moderator icon
146
30
02-09-2021
Wiadomość 52 z 114 (5 829 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Zatem ci których reklamacja została rozpatrzona pozytywnie mają przedłużone stałe oprocentowanie, a pozostali nie?  To naprawdę jest forum z pracownikami banku ING? Oczekuję jasnej informacji: np. "Tak, przedłużamy wszystkim". "Nie, nie przedłużamy nikomu". "Nie wiemy co z tym zrobić - czekamy na pierwsze rozprawy". Pisanie przez pół roku "pracujemy nad dostosowaniem się do ustawy" nie jest profesjonalne. 

A tak jedni się cieszą, że reklamacja została uznana (choć chyba nie została, bo nie idą za nią żadne ruchy banku), inni się odwołują bezskutecznie.

Proszę o podanie jakiegoś terminu, kiedy zostaną podjęte ostateczne decyzje.

Odpowiedz
0 Lajków
mathe
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
08-12-2022
Wiadomość 53 z 114 (5 761 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Dzisiaj dostałam odpowiedź...... "Pracujemy nad modyfikacja systemu, która umożliwi nam wydłużenie okresu stałego kredytowania."

Bank ING - jaki jest termin wprowadzenia modyfikacji? Patrząc na historię tego wątku trwa to już co najmniej 5 miesięcy.
Zgodnie z polskim prawem ustalenia reklamacji powinny być wprowadzane bezzwłocznie a tutaj tego nie widzę. 

Odpowiedz
0 Lajków
Beatrzizz007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
09-07-2022
Wiadomość 54 z 114 (5 199 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Dokładnie jak piszą Państwo powyżej. Jestem bardzo rozczarowany podejściem banku do tego tematu. Nie można skorzystać z wakacji kredytowych z terminem wstecz. Cześć potencjalnych zawieszonych rat w ramach wakacji przepadła bezpowrotnie.
Jestem pewien, że po spłacie kredytu zmienię bank dla konta głównego na inny.
Odpowiedz
0 Lajków
keane
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
02-11-2022
Wiadomość 55 z 114 (5 184 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Dostałeś jakieś info z ING w tej sprawie? U mnie w systemie dalej stara data, napisałem reklamację dlaczego mi o te 8 miesięcy nie przedłużyli.

Odpowiedz
0 Lajków
oluchajs86
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
7
20-07-2022
Wiadomość 56 z 114 (5 165 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ze względu na moją niepewną sytuację, nie zdecydowałem się wziąć wakacji kredytowych przy tak stanowczej (i negatywnej) deklaracji banku. Gdyby pojawiło się oświadczenie, że wakacje nie "skracają" terminu obowiązywania stałej stopy oprocentowania, na pewno zdecydowałbym się na nie. Z tego powodu czuję się zawidziony postawą banku. Gdyby się okazało, że stanowisko banku się nie zmieni, a reklamacja nic nie da, to byłbym bardzo stratny.

Odpowiedz
0 Lajków
keane
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
02-11-2022
Wiadomość 57 z 114 (5 114 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Już w pierwszym miesiącu obowiązywania wakacji 6 banków potwierdziło, że przedłuża to okres stałego oprocentowania. Zapis ustawy też jest bardzo jasny w tym zakresie. Fakt, że ING podchodzi w tej kwestii tak "nieprokliencko" jest nierozsądne. Liczba taki umów stanowi bardzo mały % wszystkich umów banku (na tamten czas w przybliżeniu 5%). Według mnie może dojść do nałożenia kary przez UOKiK. Dziwne zachowanie banku.

 

Według mnie nawet zakładając najgorszy scenariusz, że stały okres by nie uległ przedłużeniu to wakacje kredytowe opłacają się w każdy przypadku, gdzie częścią raty są odsetki. Czyli wszystkie kredyty Emotikon: Szczęśliwy Odsetki zamieniasz na kapitał do nadpłaty, tu nie ma się nad czym zastanawiać.

 

Ja na swoją decyzje czekam już ponad miesiąc, bo wydłużyli czas na odpowiedź. Oczywiście odpowiedź zamieszczę pod postem.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 58 z 114 (5 106 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Dzisiaj na czacie z ING dostałam informację, że pomimo iż reklamacja została uznana to nie zostanie wykonana. Modyfikacji systemu nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. 

W związku z tym sprawa będzie musiała być przekazana do UOKiK.

 

Ze smutkiem stwierdzam, że jeszcze nie widziałam tak bezczelnej postawy przy składaniu reklamacji u żadnej z firm.

Odpowiedz
0 Lajków
Beatrzizz007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
09-07-2022
Wiadomość 59 z 114 (5 085 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Moja reklamacja została uznana we wrześniu ubiegłego roku przejście na zmienną stopę mam w grudniu tego roku, do tej pory myślałem że Bank ING wywiąże się z wydłużeniem stałego oprocentowania ale widzę że raczej nie. 

 

@Beatrzizz007 Jeżeli masz jakiś gotowy zwór pisma (zgłoszenia nieprawidłowości, niewywiązania się prze ING) do UOKiK to czy mogę Cie prosić o jego udostępnienie?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 60 z 114 (4 711 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy