Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredy hipoteczny a umowa o pracę na czas określony

Razem z narzeczoną planujemy złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w ING. Narzeczona posiada umowę na czas nieokreślony, jednak ja posiadam umowę na czas określony. Jakie są warunki wzięcia mojej umowy pod uwagę? W szczególności ile umowa musi być ważna w przód? 

Odpowiedz
0 Lajków
maxi89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-05-2023
Wiadomość 1 z 4 (2 928 wyświetleń)

Re: Kredy hipoteczny a umowa o pracę na czas określony

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą kredytu hipotecznego Emotikon: Szczęśliwy Możemy wziąć pod uwagę obie umowy o pracę.

W przypadku umowy na czas określony , musi być ona podpisana od min. 6 miesięcy w momencie składania wniosku i ważna min. 12 miesięcy. Natomiast w przypadku umowy na czas nieokreślony - ważne, aby umowa była podpisana minimum 3 miesiące wcześniej.

Zachęcam od kontaktu z naszymi doradcami hipotecznymi pod numerem 32 357 00 65. Wstępnie obliczą zdolność kredytową i przedstawią ofertę.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
559
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (2 850 wyświetleń)

Re: Kredy hipoteczny a umowa o pracę na czas określony

Pani Karolino,

 

serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jednak jestem zmuszony pogłębić temat.

 

Pracuję w projektach i niestety specyfika mojej pracy wyklucza mnie z warunku ważności min. 12 miesięcy  ważności umowy, aktualnie jest to 6 miesięcy. Czy definitywnie wyklucza nas to z kredytu w ING? Warunki, które Pani podała są bezwzględne czy jednak rozpatrujecie wnioski indywidualnie? Czy przy składaniu wniosku z takimi warunkami, w przypadku mojej umowy, warto dołączyć pismo od pracodawcy z deklaracją chęci zatrudnienia po okresie trwania aktualnej umowy umowy? 

 

Dodam, że kredyt, o który planujemy się starać jest w połowie naszej zdolności kredytowej. 

Odpowiedz
0 Lajków
maxi89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-05-2023
Wiadomość 3 z 4 (2 794 wyświetleń)

Re: Kredy hipoteczny a umowa o pracę na czas określony

Przy wnioskach składanych do końca maja, możemy wziąć pod uwagę dochód z umowy o pracę na czas określony, jeśli minimalny staż pracy to 12 miesięcy (minimum 6 u obecnego pracodawcy). W momencie złożenia wniosku umowa musi być ważna jeszcze minimum 6 miesięcy.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
59
9
19-05-2022
Wiadomość 4 z 4 (2 731 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy