O KamilW

2 Polubień
3 Rozwiązań
17 Postów
Re: Skrócenie okresu kredytowania

Każda taka decyzja jest indywidualna. Proszę skontaktuj się z naszymi doradcami hipotecznymi (czat w aplikacji lub infolinia 32 357 00 57). Specjaliści sprawdzą jak będzie wyglądać Twój kredyt w przypadku nadpłaty, dzięki czemu na pewno będzie Ci łatwiej zdecydować

0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

W harmonogramie spłat widnieje kapitał pozostający do spłaty po zapłaceniu najbliższej raty. Rata tam jest również rozbita na kapitał i odsetki. 

Nadpłata kredytu jest zawsze nadpłatą samego kapitału. Odsetki od kredytu są natomiast płacone w racie. Przyjmę od Ciebie opinię w tym temacie 

6
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: "Wspaniały" kontakt z ING

Obecnie kontaktuje się z nami wiele klientów, dlatego czas oczekiwania może być nieco dłuższy. Robimy co w naszej mocy, aby każdy mógł z nami porozmawiać. Prosimy spróbuj ponownie.

5
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: BLIK - przełączanie pomiędzy kontami

Rozumiem, że może to być dla Ciebie niekomfortowe, jednak usługa BLIK może być połączona tylko do jednego konta. Zgłoszę Twoją sugestię do odpowiedniej jednostki. 

Jeżeli chodzi o zwrot z płatności BLIK, zwroty realizowane są zawsze na konto, do którego aktualnie podłączony jest BLIK. Nawet jeżeli miałaś BLIKA podłączonego do konta A w momencie wykonywania transakcji, a następnie przepięłaś go do k

...
0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Jednorazowy brak wpływu min 2000 zl konto direct

Zapis umowy kredytowej stanowi, że:

„Bank, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy, ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży o 0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym, w przypadku niewykonania przez Kredytobiorcę
zobowiązania polegającego na zapewnieniu wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem, określony w § 5. ust. 6 w wysokości min. 20

...
0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Paragony do transakcji

Dziękujemy za Twoją sugestię, przekazaliśmy ją do zespołu, który zajmuje się rozwojem Mojego ING. 

0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Odbiorcy przelewów

W ING Business jest możliwość utworzenia bazy danych kontrahentów, z poziomu nowego przelewu opcją - Dodaj kontrahenta do bazy lub w Menu głównym Administracja i narzędzia – Bazy danych – Lista kontrahentów.

Z poziomu bazy danych w administracji znajduje się opcja autoryzacji kontrahentów.

0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Pozostała kwota kredytu do spłaty

Dokładnie tak. Kapitał, który jest do spłaty, zawsze jest przeliczany według aktualnego oprocentowania. 
Przy wzroście stóp procentowych rosną koszty (odsetki) od kredytu. Jeśli WIBOR zacznie spadać, te koszty analogiczne będą pomniejszane, i tak co 6 miesięcy, przy stopie zmiennej.

2
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Wakacje kredytowe a spłata całości kredytu

Podczas zawieszenia spłaty kredytu wszystkie dyspozycje są dostępne, w tym również całkowita spłata. Kredyt jest spłacany na warunkach opisanych w umowie.

 

1
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: decyzja ostateczna

Każda decyzja jest podejmowana indywidualnie i na każdym etapie analityk może poprosić Cię o dodatkowe dokumenty. Jeżeli chodzi o decyzję, to nie możemy podać Ci konkretnego terminu rozpatrzenia, staramy się podejmować je jak najszybciej jest to możliwe. 

0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Re.: Wzrost raty przy nadpłacie

Nadpłata powoduje zmniejszenie kapitału i odsetki liczone są od mniejszej kwoty, więc, jeśli nie mamy zmiany oprocentowania w między czasie rata będzie niższa.

Kapitał na pewno ulegnie pomniejszeniu i można to sprawdzić w historii spłaty, natomiast "POZOSTAŁO DO SPŁATY" to kapitał + bieżące odsetki.

Jeśli masz uruchomione wakacje kredytowe, mogą pojawić się rozbieżności, abyśmy mogli szczegółowo t

...
0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Wakacje kredytowe a nadpłata kredytu hipotecznego

Bardzo chciałabym Ci pomóc, ale na Społeczności nie mam takiej możliwości. Tu nie mam dostępu do danych systemowych. Tu udzielamy ogólnych informacji. Zapraszam do kontaktu na czacie po zalogowaniu się do bankowości internetowej lub skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem: 32 357 00 57.

0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Wakacje kredytowe dla pożyczek hipotecznych

Podczas składania wniosku klient oświadcza, że środki kredytu zaspokoiły jego potrzebę mieszkaniową. Jako bank nie prowadzimy doradztwa indywidualnego w tym zakresie.

0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Wakacje kredytowe a mieszkanie wynajmowane do czasu zamieszkania

Z wakacji kredytowych możesz skorzystać w sytuacji jeśli umowę o kredyt podpisałeś przed 1 lipca 2022. I oczywiście nie musisz od razu w nim mieszkać - oświadczasz natomiast, że sam kredyt zaciągnąłeś w celu zaspokojenia swoich potrzeb mieszkaniowych. 

0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Wakacje kredytowe dla pożyczek hipotecznych

W trakcie składania wniosku oświadczasz, że umowę zawarłeś w celu zaspokojenia własnej potrzeby mieszkaniowej (mieszkaniu/domu, w którym mieszkasz lub remontujesz, żeby zamieszkać) - a nie w celach inwestycyjnych, np. pod wynajem.

2
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

Jeśli zawiesisz spłatę kredytu, okres kredytowania wydłużymy o okres zawieszenia – czyli każdorazowo o 1 miesiąc (a więc maksymalnie o 8 miesięcy). Nie ma znaczenia czy posiadasz obecnie oprocentowanie zmienne czy stałe. Twoje raty się "przesuną".

8
KamilW
Moderator
Moderator icon
Re: Nadpłata przed uruchomieniem wszystkich transz kredytu

Tak, możesz nadpłacić kredyt w każdej chwili. Pamiętaj jednak, żeby nie spłacić tej części uruchomionej już kwoty kredytu Emotikon: Szczęśliwy 

0
KamilW
Moderator
Moderator icon
Publiczne statystyki
Data rejestracji ‎19-05-2022 08:18
Data ostatnich odwiedzin ‎01-12-2022 00:03
Łączna liczba zamieszczonych wiadomości 17
Łączna liczba otrzymanych Lajków 2
Posty, które lubię