Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Aneks do umowy kredytowej - likwidacja WIBOR

Na tę chwilę obowiązuje w naszym banku wskaźnik WIBOR6M. Nie posiadamy informacji o nowych wskaźnikach oraz ich wartościach. Trudno jest więc nam się odnieść do Twojego pytania.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
265
54
18-01-2021
Wiadomość 11 z 15 (1 811 wyświetleń)

Odpowiedź z banku to przepisanie tego, co już dostałem w "Moim ING". Skoro bez aneksu też wskoczy nowy wskaźnik, to po co ten aneks? W mojej ocenie taka interpretacja nie wynika z zapisów umowy. Wypowie się wreszcie ktoś kompetentny w tym temacie, czy dalej będę otrzymywał odp w stylu WIBOR dalej obowiązuje, a aneks jest po to żeby wprowadzić postanowienia rozporządzenia BMR. Swoją drogą umowę zawarłem w czerwcu 2018 a rozporządzenie weszło w życie w styczniu 2018...
Odpowiedz
0 Lajków
boro22
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
06-05-2022
Wiadomość 12 z 15 (1 709 wyświetleń)

Możliwość podpisania aneksu BMR funkcjonuje u nas od 2019 r. dla klienta. Taki aneks dostępny jest dla klienta już w momencie zawierania umowy.
Obecna akcja dotyczy właśnie umów z roku 2018 r., w których takiej informacji nie było zawartej. 
Zgodnie z zaleceniami KNF, musieliśmy wystosować taką akcję informacyjną do klientów.

-----------------
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
711
162
04-09-2015
Wiadomość 13 z 15 (1 615 wyświetleń)

Dzień dobry,

Będąc jakiś czas temu w banku i pytając o te aneksy dostałem informację, że w sytuacji likwidacji WIBOR i niepodpisania aneksu zostanie w moim kredycie tylko marża banku. 

Odpowiedz
0 Lajków
Mist3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
07-08-2022
Wiadomość 14 z 15 (328 wyświetleń)

Jeżeli klient nie zdecyduje się na podpisanie aneksu, a wskaźnik referencyjny stosowany w umowie przestanie być opracowywany, 
to Komisja Europejska, krajowy organ nadzorczy lub przepisy prawa mogą wyznaczyć zamienny wskaźnik referencyjny, 
który zastąpi aktualny wskaźnik określony w umowie klienta. 
Nie jestem w stanie tutaj odnieść się do Twojej wizyty w placówce, jednak informacja o samej marży nie jest prawidłowa.

Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
475
108
04-09-2015
Wiadomość 15 z 15 (216 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Wakacje Kredytowe - wszystkie błędy ING

Mam dokładnie taką samą sytuację.
Przygotowanie banku zerowe i wprowadzające w błąd.

14-08-2022
Re: Re.: Wakacje Kredytowe - wszystkie błędy ING

Pracujemy nad rozwiązaniem w sprawie harmonogramu. Prosimy jeszcze o trochę czasu.

14-08-2022
nowa funkcjonalność

Witam,

chciałbym mieć możliwość utworzenia własnego formularza (tabeli) z danymi, które byłyby weryfikowane przez system bankowości internetowej. 

Na przykład dotyczące przyjścia (uznania) wskazanej prz

...

14-08-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy