Odpowiedz

Ppk jako wkład wlasny

Witam, doradca kredytowy mi powiedział że nie uznajecie środków z ppk jako wkład własny na mieszkanie? To prawda? Przecież jednych z zalet posiadania ppk było to że można wypłacić wszystkie środki właśnie na kredyt hipoteczny.
Odpowiedz
0 Lajków
Monse
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-02-2023
Wiadomość 1 z 4 (2 845 wyświetleń)

Re.: Ppk jako wkład wlasny

wyplac ppk, masz zywa gotowke i moze to byc wklad wlasny, poczytaj sobie ustawe, masz tam jakis czas na zwrot tego do ppk bez utraty korzysci

natomiast jak nie wyplacisz ppk to nikt ci tego nie potraktuje jako ppk bo nikt ci tego nie blokuje pod wklad

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 2 z 4 (2 802 wyświetleń)

Re.: Ppk jako wkład wlasny

Tylko że jak wypłacę sam to przepadają mi dopłaty od Państwa i jestem tak z 1000zl do tyłu, a założenie było takie że przy wypłacie na wkład własny masz 100% wszystkiego.
Odpowiedz
0 Lajków
Monse
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-02-2023
Wiadomość 3 z 4 (2 792 wyświetleń)

Re: Re.: Ppk jako wkład wlasny

Zgodnie z ustawą o PPK, zgromadzone tam środki mogą być przeznaczone na wkład własny na zakup nieruchomości, remont nieruchomości oraz budowę, ale samo posiadanie pieniędzy na rachunku PPK nie jest równoznaczne z wniesieniem wkładu własnego które akceptuje bank. Te pieniądze i tak muszą zostać z PPK wypłacone i wpłacone np. na konto zbywcy lokalu.

Zachęcamy do zapoznania się z ustawą o PPK której określone są zasady wypłaty takich zgromadzonych środków. 

 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 4 z 4 (2 689 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy