Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

[ Edytowane ]
Agaton
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
2
16-12-2022
Wiadomość 81 z 124 (13 565 wyświetleń)

Re: Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

może i ING niebawem wprowadzi tak jak konkurencja obligatoryjne podawanie źródeł pochodzenia środków i nie będzie narzekania na przepisy prawa które muszą stosować banki Emotikon: Mrugający

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wplatomat-Santander-Bank-pyta-o-pochodzenie-pieniedzy-8460357.html
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 82 z 124 (13 336 wyświetleń)

Re: Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

[ Edytowane ]

szykowałem już tutaj analizę poszczególnych przepisów aż nagle doznałem olśnienia... mianowicie banki obracają o wspominaną ustawą na wszystkie strony, ostrzegają, straszą, wymuszają ale jakoś nikt nie wspomina o treści art.33 ust.4 ustawy PPPFT, który stanowi:

 

Instytucje obowiązane stosują środki bezpieczeństwa finansowego w zakresie i z intensywnością uwzględniającymi rozpoznane ryzyko prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu związane ze stosunkami gospodarczymi lub z transakcją okazjonalną oraz jego ocenę.

 

czyli ni mniej ni więcej ustawodawca wyraźnie określił, że przepisów ustawy PPPFT nie stosuje się hurtem i w stosunku do wszystkich a jedynie w przypadkach, gdy wcześniejsza ocena oraz rozpoznanie ryzyka dają ku temu podstawę a przypomnę dla porządku, że wspomniana już ustawa wyraźnie stanowi, iż instytucje obowiązane rozpoznają ryzyko prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu związane ze stosunkami gospodarczymi lub z transakcją okazjonalną oraz oceniają poziom rozpoznanego ryzyka oraz  obowiązkowo dokumentują rozpoznane ryzyko prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu związane ze stosunkami gospodarczymi lub z transakcją okazjonalną oraz jego ocenę [...]

 

tak więc jest jasne i oczywiste /pytanie tylko, czy dla banku także/, że ten najpierw jest obowiązany rozpoznać ryzyko i ocenić jego poziom, następnie obowiązkowo udokumentować swoje ustalenia a dopiero potem może zastosować środki bezpieczeństwa finansowego określone w ustawie ale tylko w zakresie i z intensywnością uwzględniającymi rozpoznane ryzyko a do tego momentu ustawa PPPFT ma zastosowanie jedynie do celów analizowania i oceny ryzyka, nie zaś w zakresie stosowania środków bezpieczeństwa finansowego...

 

już nawet nie wspominam, że każde ustalenie możliwości wystąpienia takiego ryzyka odpowiednio udokumentowane podlega raportowaniu tak więc zreasumujmy:

 - nie ma rozpoznanego, ocenionego oraz udokumentowanego ryzyka, nie ma możliwości zastosowania środków bezpieczeństwa finansowego przewidzianych ustawą i jest to najwyraźniej warunek sine qua non a więc stosowanie owych środków w stosunku do każdego klienta bez wcześniejszej oceny i jej udokumentowania jest bezprawne

 

zapewne coś na temat kar za takie postępowanie mówi prawo bankowe /szukać mi się nie chce/ a z całą pewnością kodeks cywilny ale moja rada jest taka - jeśli zastosowano wobec ciebie w twoim banku jakiekolwiek środki bezpieczeństwa finansowego bez spełnienia powyższych wymogów, środki te są bezprawne i na miejscu będzie zawiadomienie o tym ministerstwa finansów, generalnego inspektora informacji finansowej oraz prokuratura...

 

ale prawdziwe schody dla banku zaczną się z chwilą, kiedy tak prokurator jak i inspektor generalny zadadzą pytanie, dlaczego nie poinformowano ich o ujawnionym, potencjalnym ryzyku zaistnienia przestępstw prania brudnych pieniędzy czy finansowania terroryzmu... może zapytają, może nie ale o bezpodstawne zastosowanie środków bezpieczeństwa finansowego z ustawy PPPFT zapytają z całą pewnością...

 

Szczęśliwego, Nowego 2023 Roku!

mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 83 z 124 (13 162 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Marcinie, to nie jest nic nowego. Od kilku lat obowiązuje ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i tak dalej. Banki nie wymyślają tych regulacji, nie robią tego też z ciekawości, po prostu wypełniają swoje obowiązki.
Odpowiedz
0 Lajków
Zośka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
26-12-2022
Wiadomość 84 z 124 (13 106 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

w tym rzecz, że nie wypełniają albo wypełniają błędnie, co opisałem powyżej... szczególnie zaś gorliwie czyni to ING BŚ od czasu holendersko-rosyjskiej afery i za nic ma przepisy wspomnianej ustawy i prawa konsumentów, bezprawnie i bezpodstawnie rozszerzając przepisy ustawy na wszystkich klientów tak w zakresie podstaw stosowania środków bezpieczeństwa finansowego w sensie oceny i dokumentowania ryzyka jak również w zakresie limitów transakcyjnych, wykluczających stosowanie ustawy...

Odpowiedz
0 Lajków
mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 85 z 124 (13 049 wyświetleń)

Re: Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

[ Edytowane ]

Witam, proszę każdą chętną osobę która uważa że ING naruszył ustawę i czuje się nękany bezpodstawnymi i nie udokumentowanymi zarzutami o kontakt.

Będę składać na przez biuro poselskie skargę na działania ING, sam dostałem przez 11 miesięcy 3 krotnie takie wezwanie. Ustawa mówi jasno kiedy i w jakim przypadku bank może poprosić o pewne dokumenty jednak ING idzie dalej usiłując zastraszyć bez podstaw prawnych. Tak więc będzie złożona skarga jak wspomniałem w biurze poselskim z prośbą o interwencję i interwencję Komisji Nadzoru  Finansowego celem sprawdzenia czy działania ING

nie naruszając zapisu ustawy oraz  dóbr i godności osobistych klientów ING.

Utworzyłem skrzynkę do tego celu. Jeśli ktoś z państwa ma chęć opisać swój problem proszę o przesłanie swojej wersji wydarzeń dołączę do mojej skargi.

Skargę będę składać w przyszłym tygodniu pomiędzy 1 a 3 marca w biurze poselskim w Szczecinie, osoby ze Szczecina, możemy złożyć dokumenty razem jeśli ktoś ma ochotę.

pozdrawiam

Paweł

PawOle
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
5
28-11-2022
Wiadomość 86 z 124 (11 689 wyświetleń)

Re: Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

podaj mi proszę adres Twojej skrzynki w wiadomości prywatnej, ponieważ podejrzewam iż bezpodstawnie link do niej został usunięty przez nadgorliwego moderatora z posta, który zamieściłeś powyżej... ja walczyłem o przywrócenie linku podobnie bezpodstawnie usuniętego "jedynie" 22 dni a o usunięcie mnie z listy spamerów /też bezpodstawnie tam wpisanego/ 5 czy 6 tygodni tak że nie bądź zdziwiony, jeśli Twoje posty nagle przestaną się ukazywać!

Emotikon: sfrustrowany

Odpowiedz
0 Lajków
mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 87 z 124 (11 569 wyświetleń)

Re: Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

[ Edytowane ]

już ustaliłem bezpodstawnie usunięty adres skrzynki założonej przez PawOle, sprawdzając swoje RSS z tego forum

trudno-małpa-poczta.fm oczywiście bez myślników...

Odpowiedz
0 Lajków
mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 88 z 124 (11 524 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Dołączam do wątku. Najpierw oszukano w tym banku mnie o 1700 zł, i kazali nie czytać smsów od banku, teraz zablokowali konto na który spływa 500+. A dzieci są z pewnością terrorystami, bo są z Ukrainy? Skandal, co się dzieje w policyjnym państwie z propagandą, myśleliśmy, że już koniec z raszystami, a tu jeszcze gorzej trafiliśmy. Proszę o pomoc grupowiczów, jeśli ktoś potrafi ot tej paranoi się odwołać!!!
Odpowiedz
0 Lajków
mmalkowskaja
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
15-03-2023
Wiadomość 89 z 124 (10 772 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

mmalkowskaja zależy nam aby wyjaśnić Twoją sprawę, jednak przez Forum nie mamy wglądu do Twoich danych w systemie. Proszę, skontaktuj się z nami przez Czat w Moim ING lub infolinię +48 32 357 00 69. Sprawdzimy Twoje konto w systemie.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 90 z 124 (10 656 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy