Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej


atmt pisze:

Z apką mobilną już to zrobili. Przecież Moje ING Mobile wygląda i działa tak samo jak wersja desktopowa. O ile na desktopie jest myszka, duży ekran i da się jakoś nie zauważać pewnych rzeczy, o tyle na smartfonie korzystanie z tego to droga przez mękę. Stara aplikacja dostaje same plusy, nowa 95% minusów. Bank i tak nadal twierdzi, że jest git.

To ja chyba mam fuksa, bo mam cały czas INGMobile i tam nic mi sie nie zmienia, stąd cały czas mogę wykonywać w miarę sprawnie te proste i powtarzalne przelewy do ZUS i US w dosłownie minute... Nie zmuszają mnie tez do uaktualnienia, więc na razie nie będę się prosił o tę cudowną nowość.

Ale teraz rozumiem czemu nawet na forum mbanku co jakiś czas ktoś pisze o tym że ING już nie jest alternatywą Emotikon: Szczęśliwy

amari
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
5
18-01-2017
Wiadomość 801 z 1 332 (6 467 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


mcumberpl pisze:

@PanCernyto samo ludzie mówili kiedy zmienil sie mBank.

Dziwi mnie opór ludzi do zmian, staram się jednak patrzeć na siebie.


Tu nie ma oporu przed zmianami w ogóle tylko przed zmianami na gorsze. Poza tym napiszę po raz setny: dlaczego nie ma opcji personalizacji systemu??? Dobry program to taki, który użytkownik może dostosować do swoich potrzeb. Jeden będzie miał tak, a drugi inaczej. I wszyscy byliby zadowoleni. A tu wszyscy muszą mieć analizę wydatków na pierwszym planie, kolorowe kółka, rodzielone konta firmowe i osobiste, brak zdefiniowanych przelewów jak było do tej pory, jedno urządzenie mobilne, z którego można korzystać itd. Kilka prostych opcji do wyboru i kto będzie chciał - będzie tak miał, a ja bym chciał inaczej i nie miałbym oporu przed używaniem Mojego ING.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 802 z 1 332 (6 434 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


amari pisze:

To ja chyba mam fuksa, bo mam cały czas INGMobile i tam nic mi sie nie zmienia, stąd cały czas mogę wykonywać w miarę sprawnie te proste i powtarzalne przelewy do ZUS i US w dosłownie minute... Nie zmuszają mnie tez do uaktualnienia, więc na razie nie będę się prosił o tę cudowną nowość.

Ale teraz rozumiem czemu nawet na forum mbanku co jakiś czas ktoś pisze o tym że ING już nie jest alternatywą Emotikon: Szczęśliwy


To chyba masz tzw. "ING Mobile dla przedsiębiorców", podobnie jak ja. Stary, dobry i szybki.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 803 z 1 332 (6 433 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

To jest fakt.
Wziąłem ostatnio telefon żony aby zrealizować jakiś przelewik z alledrogo, ona ma właśnie ten nowy piękny. Po chwili dałem spokój bo zbyt dużo "gmerania" i zrobiłem to z mojego w kilkanaście sekund.(mam stary DOBRY)
alz
alz
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
81
56
24-11-2016
Wiadomość 804 z 1 332 (6 421 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


amari pisze:
(...)

Ale teraz rozumiem czemu nawet na forum mbanku co jakiś czas ktoś pisze o tym że ING już nie jest alternatywą Emotikon: Szczęśliwy


Teraz to bardziej mbank staje się alternatywą dla ING...

gryc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
11
22-11-2016
Wiadomość 805 z 1 332 (6 409 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

co mi brakuje w tym systemie:

- brak wysłania potwierdzenia przelewu na email

- definiowanie przelewy przyszłego. Co za geniusz wymyślił że żeby to zrobić trzeba klikać dodatkowo jakiś Czas Realizacji zamiast dac od razu pole daty

- nie mogę edytować przelewu przyszłego, jest jakiś błąd systemu

 

Nie jest to wszystko intuicyjne

Odpowiedz
0 Lajków
Bryko
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
5
26-01-2017
Wiadomość 806 z 1 332 (6 203 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@mcumberpl mówisz, że da się wyłaczyć te paskudne kółka? Próbując wyłaczyć widocznośc rachunków system ostrzega, że nie będę miał możliwości dokonywania przelewów.

 

Pytania do moderatorów:

1. Czy i kiedy finanse osobiste i firmowe będa zintegrowane? Nie wyobrażam sobie używania systemu w dotychczasowy sposób. Stara wyszukiwarka ma spore ograniczenia i jak się spodziewam lepsza już nie będzie. Nowa z powodu rozdzielenia kont jest uciążliwa.

2. Czy i kiedy będzie możliwa personalizacja widoku "domowego" tj. wyłaczenie widoku "dzisiaj (balony!)" miesiąc" "rok" "warto wiedzieć"" a zostawienie jedynie stanu kont jak w "finanse" oraz historii i zaplanowane?

3. Czy i kiedy pojawi się zmiana, by nie było konieczne przewijanie ekranu przy prawie każdej operacji? 

Odpowiedz
0 Lajków
dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 807 z 1 332 (6 158 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Bryko pisze:

co mi brakuje w tym systemie:

- brak wysłania potwierdzenia przelewu na email

- definiowanie przelewy przyszłego. Co za geniusz wymyślił że żeby to zrobić trzeba klikać dodatkowo jakiś Czas Realizacji zamiast dac od razu pole daty

- nie mogę edytować przelewu przyszłego, jest jakiś błąd systemu

 

Nie jest to wszystko intuicyjne


W przypadku powiadomień wysyłanych na adres e-mail, weźmiemy to pod uwagę podczas projektowania nowych procesów. Obecnie można korzystać z powiadomień PUSH w aplikacji mobilnej i Serwisu SMS.


Przelew z datą przyszłą
Ze względu na czas realizacji posiadamy kilka rodzajów przelewu: standardowy, ekspresowy, priorytetowy i w innym terminie wykonania. Przelewy te różnią się czasem realizacji, również ten, który ma być wykonany z datą przyszłą (w innym terminie).

Przelew z datą przyszłą też jest powiązany z czasem realizacji. Stąd trzeba dodatkowo kliknąć Czas realizacji, aby wybrać rodzaj przelewu, który nas interesuje.

Po wybraniu przelewu w Innym terminie, wystarczy tylko zaznaczyć datę jego realizacji.


Edycja przelewu przyszłego
W zaplanowanych możesz edytować przelew z datą przyszłą. Możesz go usunąć oraz zmienić jego termin realizacji.

Jeżeli wystąpił jakiś błąd, proszę wyślij do nas wiadomość ze zrzutem ekranu, z usługi bankowości internetowej. Sprawdzimy co jest tego przyczyną. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 808 z 1 332 (6 113 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@dawidt Obecnie nie planujemy wprowadzać zmian w przedstawionych przez Ciebie punktach.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 809 z 1 332 (6 096 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

A czy moglibyśmy liczyć na jakieś rozsądne wyjaśnienie w kwestii personalizacji systemu? Czy jest to technicznie trudne ze względu na strukturę oprogramowania czy po prostu "tak jest lepiej i już"? Jak już pisałem kilka, dosłownie kilka opcji do wyboru i system z obecnie niestrawnego stałby się całkiem przyjaznym. Czemu tego nie zrobić?

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 810 z 1 332 (6 009 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Witam, 12 kwietnia 2024 wpłaciłem 5tyś do wpłatomatu Planet Casch w Rybniku po chwili wydał kartę i pojawił się komunikat awaria bankomat zablokowany, zgłosiłem na infolinię nr.zgłoszenia;109447/04202

...

20-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy