Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Szanowne ING - czy planuje się jakieś zmiany na stronie głównej Mojego ING? Skoro wprowadziliście koła, to uczyńcie je bardziej użyteczne , np: poprzez dodanie pod każdym kołem przycisku "Historia" ROR/OKO itp. czy przycisk "Przelew". Koła zajmują większą część strony serwisu transakcyjnego, a pożytku z nich nie wiele.
Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 461 z 1 332 (6 680 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

He, he. Juz wiem o co chodzi z tym pomniejszaniem rozdzielczości.

Jak pomniejsza się rozdzielczośc i literki robią sie coraz mniejsze to przychodzi moment kiedy okienka na litery hasła wyświetlaja się w jednym rzędzie. Dopiero wtedy pojawia się przycisk załączjący klawiaturę ekranową. Gdy otworzymy tą ogromniastą klawiaturę to możemy sobie znowu powiększyć rozdzielczość. Jest to niezawodny system na zamknięcie klawiatury.

Tak więc bank zdecydował za nas, że możemy sobie powiększać ekran jak chcemy pod warunkiem, że jest to nie więcej niż 105%.

W starym systemie się dało, a w nowym nie.

Brawo.

Odpowiedz
0 Lajków
romil
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
38
16
28-12-2015
Wiadomość 462 z 1 332 (6 676 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Fakt, pomniejszanie widoku strony internetowej działa i jeśli jest do 105% przycisk klawiatury jest widoczny.  Tylko co zmiana widoku strony ma wspólnego z rozdzielczością ekranu ?? a moderator zalecał zmianę rozdzielczości ekranu.  Poza tym, jest to ewidentny błąd systemu, ponieważ takie coś, jak znikanie i pojawianie się elementów systemu nie powinno mieć miejsca.

A może ktoś testuje zmiany widoku lub rozdzielczości ekranu tak aby zniknął z systemu finansometr i razem z nim wysypka tzn. bąble ze strony głównej ? Emotikon: Mrugający

sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 463 z 1 332 (6 637 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Tak, tak. Z tą rozdzielczością to dałem ciała.
Wciąż nie mogę zrozumieć po co wziąć działający system i tak go poszatkować, żeby trzeba było ciągle się tłumaczyć z błędów?
Wystarczyło usprawnić stary system.

Myślę, że decydenci którzy popełnili nowy system nie zdają sobie sprawy z siły przyzwyczajeń użytkowników.
Przez ostatnie (chyba) 8 lat korzystałem z poczty na portalu Gazeta.pl. Gazeta zleciła organizacjię swojej poczty firmie Google, więc była to de facto googlowa poczta. Przez te wszystkie lata rejestrowałem się na setkach portali (ale również energetyka, gazownia, spółdzielnia mieszkaniowa) adresem z gazety.pl.
Niedawno gazeta.pl zerwała umowę z firmą Google i przekazali naszą pocztę na jakąś inna platformę - z litości nie wymieniam nazwy.
Poczta straciła na funkcjonalności, moje filtry antyspamowe budowane latami poszły się ......, a jako wisienkę na torcie wywalono mi na środku ekranu czerwono-różowy przycisk. Szukałem, próbowałem - koloru nie da się zmienić.
Teraz od kilku miesięcy przenoszę (pocztę skopiowałem), a właściwie zmieniam swoje adresy w tych setkach portali z gazeta.pl na google.com. Banki, elektrownie i inne ważne poszły na pierwszy ogień.
Wiecie co było najgorsze? Ten różowy, żarówiasty przycisk. Pozbycie się go sprzed nosa warte było zmiany adresu mailowego i sposobu logowania na setkach witryn (konkretnie około 400).
No to jak myślicie?
Te żarówiaste baloniki i bąbelki, mają znaczenie dla klientów czy może można klientów zignorować?
Odpowiedz
0 Lajków
romil
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
38
16
28-12-2015
Wiadomość 464 z 1 332 (6 614 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

@Mitchris Dziękujemy za sugestię, wszystkie są dla nas ważne dlatego przekażę je do odpowiedniej jednostki banku.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 465 z 1 332 (6 565 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@sud1 @romil Strona Moje ING dostosowuje się wyglądem i funkcjonalnościami do typu urządzenia (PC, tablet, smartfon). Poniżej rozdzielczości 1180px (szerokość) włącza się rozdzielczość tabletowa, na której nie ma klawiatury ekranowej. Tablet ma swoją klawiaturę ekranową, dlatego nie pojawia się dodatkowa nasza klawiatura ekranowa.
Dziękujemy za wszystkie Wasze uwagi w tej sprawie. Pracujemy już nad tym, żeby to zmienić.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 466 z 1 332 (6 532 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


AgnieszkaBin pisze:

@sud1 @romil Strona Moje ING dostosowuje się wyglądem i funkcjonalnościami do typu urządzenia (PC, tablet, smartfon). Poniżej rozdzielczości 1180px (szerokość) włącza się rozdzielczość tabletowa, na której nie ma klawiatury ekranowej. Tablet ma swoją klawiaturę ekranową, dlatego nie pojawia się dodatkowa nasza klawiatura ekranowa.
Dziękujemy za wszystkie Wasze uwagi w tej sprawie. Pracujemy już nad tym, żeby to zmienić.


Błagam, powiedz że to jest jakiś kiepski żart?

 

Jak już tak pragniecie używać RWD to chociaż róbcie to z głową - hint: 

@media only screen and (min-width:769px) and (max-width:1281px)…

i faktycznie tam gdzie sa klawiatury ekranowe używajcie jej...

 

Inna sprawa - po to są klawiatury na stronie, żeby nie używać rozwiązań systemowych (bo może być keylogger), i nie wyklucza to urządzeń mobilnych (na androidzie można zainstalować dowolną klawiaturę z dowolnego źródła!!!)

 

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 467 z 1 332 (6 529 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


AgnieszkaBin pisze:

@sud1 @romil Strona Moje ING dostosowuje się wyglądem i funkcjonalnościami do typu urządzenia (PC, tablet, smartfon). Poniżej rozdzielczości 1180px (szerokość) włącza się rozdzielczość tabletowa, na której nie ma klawiatury ekranowej. Tablet ma swoją klawiaturę ekranową, dlatego nie pojawia się dodatkowa nasza klawiatura ekranowa.
Dziękujemy za wszystkie Wasze uwagi w tej sprawie. Pracujemy już nad tym, żeby to zmienić.


Akurat nie jest prawdą to co piszesz. Mam rodzielczość na laptopie (nie na tablecie) 2880px i nie mam klawiatury ekranowej na stronie logowania. Strona internetowa w przeglądarce Safari (system OS X) ustawiona jest na wielkość rzeczywistą. Fakt, że zmniejszenie wielkości strony pomaga (funkcje w widoku strony "powiększ", "pomniejsz") ale to chyba nie tak powinno działać ! Czy mam specjalnie na czas logowania zmieniać wielkość strony ?

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 468 z 1 332 (6 520 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

W uzupelnieniu dodaję, że problem z brakiem klawiatury ekranowej trochę się wyjaśnił. Używam między innymi laptopa z ekranem retina 2880 x 1800, system OS X z przeglądarką Safari w najnowszej wersji. Jak już pisałem strony internetowe w przeglądarce ustawione są w menu "Widok" na wielkość rzeczywistą, co chyba odpowiada wielkości 100%. Na stronie logowania nie mam przycisku do włączenia klawiatury ekranowej. Przyczyną tego jest, jak sam przed chwilą sprawdziłem, włączony na stałe pasek boczny przeglądarki internetowej z ulubionymi. Po wyłączeniu paska bocznego, bez żadnych zmian rodzielczości ekranu i widoku stron, strona logowania zajmuje całą szerokość ekranu. Pola do wpisywania znaków hasła są w jednej linii i jest widoczny przycisk klawiatury ekranowej. Włączenie paska bocznego powoduje, że strona logowania zwęża się, pola do wpisywania hasła są w tym przypadku w dwóch wierszach, a przycisk klawiatury ekranowej znika. Emotikon: sfrustrowany Może ten opis będzie przydatny do rozwiązania problemu, jeśli jeszcze będziecie się tym zajmować.

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 469 z 1 332 (6 508 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


AgnieszkaS pisze:

@Mitchris Dziękujemy za sugestię, wszystkie są dla nas ważne dlatego przekażę je do odpowiedniej jednostki banku.


To może nie przekazuj  już więcej  sugestii odpowiedniej jednostce tylko daj adres tego forum skoro jednostka jeszcze tu nie zaglądała ... Myślę że wiadomości z pierwszej ręki będą o wiele bardziej wartościowe dla jednostki niż przekazane przez pośrednika Emotikon: Mrugający A swoą droga jak można pracować nad systemem i nie być zainteresowanym jego odbiorem przez klientów ?? Lenistwo , niewiedza czy po prostu nichciejstwo ?

ps Widzę że niektórzy forumowicze mają wiedzę większą niż odpowiednia  jednostka ...

Odpowiedz
0 Lajków
august
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
76
15
31-03-2016
Wiadomość 470 z 1 332 (6 503 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy