Bankowość internetowa

Odpowiedz

Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Dzień dobry,

Próbuje podpisać dokument poprzez profil zaufany i stronę obywatel.gov.pl. 

Proces logowania udaje się bez problemu, ale w momencie kiedy dokument ma zostać podpisany pojawia się komunikat "Nieprawidłowe żądanie HTTP".

Proszę o pomoc w dokończeniu procesu podpisywania dokumentu lub podpowiedź co mogę robić źle.

Z poważaniem

Robert

Odpowiedz
0 Lajków
RobertOstrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
27-03-2020
Wiadomość 1 z 18 (81 066 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Opisana sytuacja może wynikać z błędu po stronie przeglądarki internetowej. Czy możesz sprawdzić jak będzie jeśli uruchomisz przeglądarkę w trybie awaryjnym? Jeśli możesz daj nam znać jaki będzie rezultat Emotikon: Szczęśliwy 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 18 (81 010 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Witam,

Mam problem z podpisaniem elektronicznie dokumentu. Z ePUAP klikając ikonkę ING (gdzie mam aktywowany profil zaufany) jestem kierowana na 'generalną' stronę logowania do bankowości elektronicznej a nie do bramki ING gdzie SMS mogę potwierdzić dokonanie podpisu.

Pozdrawiam

Sylwia

Odpowiedz
0 Lajków
sylwia22
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-03-2020
Wiadomość 3 z 18 (80 943 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

@sylwia22 w sytuacji gdy korzystasz z profilu zaufanego, a przekierowanie jest niewłaściwe, spróbuj wykonać poniższe czynności:
- usuń pliki  cookie i pamięć podręczną w przeglądarce z której korzystasz (na klawiaturze wybierz ctrl+shift+del);
- skorzystaj z trybu prywatnego w przeglądarce (crtl+Shift+N);
- zmień przeglądarkę. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 18 (80 887 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Ponownie problem z podpisanie dokumentu (wniosek o głosowanie korespondencyjne.

Logowanie przez stronę banku przebiega każdorazowo bez problemów.

Natomiast podpisanie wniosku na przeglądarce chrome i firefox (czyste przeglądarki bez cookies).

https://login.ingbank.pl/mojeing/app/#epuap/sign-document

powoduje jedynie "kręcenie" się pomarańczowego kółeczka w oczekiwaniu na odpowiedź po stronie banku.

Podjęłam kilka prób, w jednym przypadku przyszedł sms (jednak strona przez kilka minut bez mian i bez możliwości wpisania kodu).

W pozostałych przypadkach nie przyszedł nawet sms.

Pozostały jedynie 2 dni na złożenie wniosku, stąd gorąca prośba o usunięcie awarii.

 

Maria

Odpowiedz
0 Lajków
mariat
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-06-2020
Wiadomość 5 z 18 (77 836 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Dodam do poprzedniego wątku, że przy próbie logowania (jedynie przy podpisywaniu ) innym dziwnym zachowaniem jest... problem podczas pierwszego logowania się (i problem pojawia się tu tylko przy próbie podpisania dokumentu z epuap). Każdorazowo (!) login wraz z hasłem jest odrzucany w tym momencie jako błędny. Powtórzenie logowania przechodzi OK, ale jak pisałam nie dochodzi do wysłania smsa i pojawienia się okienka autoryzacyjnego - kręci się jedynie kółeczko oczekiwania. Być może jakiś parametr podczas przekierowania powoduje taki błąd, bo jestem w 100% przekonana, że to nie błąd liter. Podczas logowania się do epuap czy bankowości ING, nie mam problemów z hasłem (błędnie wpisanym) a tutaj pierwszy wpis skutkuje takim błędem KAŻDORAZOWO (co najmniej 6 prób).

Odpowiedz
0 Lajków
mariat
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-06-2020
Wiadomość 6 z 18 (77 829 wyświetleń)

Re: Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Twoje uwagi tego samego dnia przekazaliśmy do naszego działu IT.
Otrzymaliśmy informacje, że nie powinno już być takich utrudnień.
Czy one nadal u Ciebie występują?

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 7 z 18 (77 381 wyświetleń)

Re: Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Witam tez mam problem loguje sie poprzez ing na epuap zus chce wyslac dokument i w momencie kiedy już chce podpisać dok powinno sie otworzyć okno okno ip.gov.pl profilu zaufanego ale wyskakuje komunikat ta strona jest nieosiagalna
Odpowiedz
0 Lajków
marta0104
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
19-06-2020
Wiadomość 8 z 18 (77 253 wyświetleń)

Re: Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Oznacza to, że w systemie urzędowym występuje błędne przekierowanie. W tej sprawie skontaktuj się z administratorem serwisu rządowego. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 9 z 18 (77 155 wyświetleń)

Re: Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Też tak właśnie myślałam. Zgłosiłam ten problem do profilu zaufanego przyjęli zgłoszenie i nic na razie dalej to samo. Gdzie jeszcze mogę to zgłosić?

Odpowiedz
0 Lajków
marta0104
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
19-06-2020
Wiadomość 10 z 18 (77 121 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy