Odpowiedz

Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Dzień dobry,

Próbuje podpisać dokument poprzez profil zaufany i stronę obywatel.gov.pl. 

Proces logowania udaje się bez problemu, ale w momencie kiedy dokument ma zostać podpisany pojawia się komunikat "Nieprawidłowe żądanie HTTP".

Proszę o pomoc w dokończeniu procesu podpisywania dokumentu lub podpowiedź co mogę robić źle.

Z poważaniem

Robert

Odpowiedz
0 Lajków
RobertOstrow
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
27-03-2020
Wiadomość 1 z 18 (81 073 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Opisana sytuacja może wynikać z błędu po stronie przeglądarki internetowej. Czy możesz sprawdzić jak będzie jeśli uruchomisz przeglądarkę w trybie awaryjnym? Jeśli możesz daj nam znać jaki będzie rezultat Emotikon: Szczęśliwy 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 18 (81 017 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Witam,

Mam problem z podpisaniem elektronicznie dokumentu. Z ePUAP klikając ikonkę ING (gdzie mam aktywowany profil zaufany) jestem kierowana na 'generalną' stronę logowania do bankowości elektronicznej a nie do bramki ING gdzie SMS mogę potwierdzić dokonanie podpisu.

Pozdrawiam

Sylwia

Odpowiedz
0 Lajków
sylwia22
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
30-03-2020
Wiadomość 3 z 18 (80 950 wyświetleń)

Re: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

@sylwia22 w sytuacji gdy korzystasz z profilu zaufanego, a przekierowanie jest niewłaściwe, spróbuj wykonać poniższe czynności:
- usuń pliki  cookie i pamięć podręczną w przeglądarce z której korzystasz (na klawiaturze wybierz ctrl+shift+del);
- skorzystaj z trybu prywatnego w przeglądarce (crtl+Shift+N);
- zmień przeglądarkę. 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 18 (80 894 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Ponownie problem z podpisanie dokumentu (wniosek o głosowanie korespondencyjne.

Logowanie przez stronę banku przebiega każdorazowo bez problemów.

Natomiast podpisanie wniosku na przeglądarce chrome i firefox (czyste przeglądarki bez cookies).

https://login.ingbank.pl/mojeing/app/#epuap/sign-document

powoduje jedynie "kręcenie" się pomarańczowego kółeczka w oczekiwaniu na odpowiedź po stronie banku.

Podjęłam kilka prób, w jednym przypadku przyszedł sms (jednak strona przez kilka minut bez mian i bez możliwości wpisania kodu).

W pozostałych przypadkach nie przyszedł nawet sms.

Pozostały jedynie 2 dni na złożenie wniosku, stąd gorąca prośba o usunięcie awarii.

 

Maria

Odpowiedz
0 Lajków
mariat
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-06-2020
Wiadomość 5 z 18 (77 843 wyświetleń)

Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Dodam do poprzedniego wątku, że przy próbie logowania (jedynie przy podpisywaniu ) innym dziwnym zachowaniem jest... problem podczas pierwszego logowania się (i problem pojawia się tu tylko przy próbie podpisania dokumentu z epuap). Każdorazowo (!) login wraz z hasłem jest odrzucany w tym momencie jako błędny. Powtórzenie logowania przechodzi OK, ale jak pisałam nie dochodzi do wysłania smsa i pojawienia się okienka autoryzacyjnego - kręci się jedynie kółeczko oczekiwania. Być może jakiś parametr podczas przekierowania powoduje taki błąd, bo jestem w 100% przekonana, że to nie błąd liter. Podczas logowania się do epuap czy bankowości ING, nie mam problemów z hasłem (błędnie wpisanym) a tutaj pierwszy wpis skutkuje takim błędem KAŻDORAZOWO (co najmniej 6 prób).

Odpowiedz
0 Lajków
mariat
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
14-06-2020
Wiadomość 6 z 18 (77 836 wyświetleń)

Re: Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Twoje uwagi tego samego dnia przekazaliśmy do naszego działu IT.
Otrzymaliśmy informacje, że nie powinno już być takich utrudnień.
Czy one nadal u Ciebie występują?

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 7 z 18 (77 388 wyświetleń)

Re: Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Witam tez mam problem loguje sie poprzez ing na epuap zus chce wyslac dokument i w momencie kiedy już chce podpisać dok powinno sie otworzyć okno okno ip.gov.pl profilu zaufanego ale wyskakuje komunikat ta strona jest nieosiagalna
Odpowiedz
0 Lajków
marta0104
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
19-06-2020
Wiadomość 8 z 18 (77 260 wyświetleń)

Re: Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Oznacza to, że w systemie urzędowym występuje błędne przekierowanie. W tej sprawie skontaktuj się z administratorem serwisu rządowego. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 9 z 18 (77 162 wyświetleń)

Re: Re.: Profil zaufany - Problem z podpisaniem dokumentu

Też tak właśnie myślałam. Zgłosiłam ten problem do profilu zaufanego przyjęli zgłoszenie i nic na razie dalej to samo. Gdzie jeszcze mogę to zgłosić?

Odpowiedz
0 Lajków
marta0104
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
19-06-2020
Wiadomość 10 z 18 (77 128 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy