Odpowiedz

Powiadomienia e-mail o przelewach przychodzących

Czy byłaby możliwość wprowadzenia powiadomień mailowych o transakcjach rejestrowanych na koncie prywatnym, tzn. przelewach przychodzących, w bankowości internetowej (nie korzystam z aplikacji mobilnej)?

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 1 z 6 (7 297 wyświetleń)

Re: Powiadomienia e-mail o przelewach przychodzących

Póki co nie planujemy takiej opcji. Twoją sugestię skierowałam do odpowiedniego zespołu. Niewykluczone, że pojawi się ona w przyszłości. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (7 257 wyświetleń)

Re.: Powiadomienia e-mail o przelewach przychodzących

Fajny pomysł i też chciałbym mieć takie powiadomienia, jednak to dało by większe pole do popisu naciągaczom.
Załóżmy sytuację, że dostajesz maila z informacją że Twoje konto zostało pomyślnie obciążone kwotą 10K PLN.
Przeciętny Jan K. wpada w tej sytuacji w panikę i w emocjach działa na ślepo, co przestępcy z chęcią wykorzystają.
Bardzo łatwo jest podszyć się pod dowolnego nadawcę maila i podrobić szatę graficzną. W wiadomości podać kilka spreparowanych linków wyglądających na prawdziwe. Później jest płacz, zgrzytanie zębami i obwinianie banku o marne zabezpieczenia, chociaż bank nie miał z tym nic wspólnego.

Odpowiedz
0 Lajków
Starski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
30-07-2022
Wiadomość 3 z 6 (5 338 wyświetleń)

Re.: Powiadomienia e-mail o przelewach przychodzących

Chodziło mi tylko o przelewy przychodzące. W innym banku korzystam z takich powiadomień od lat.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 4 z 6 (5 256 wyświetleń)

Re.: Powiadomienia e-mail o przelewach przychodzących

Zmieniłem bank na ING i bardzo mnie zdziwił brak możliwości powiadomień o przelewach na mail. W Santander mogłem otrzymywać każdy rodzaj powiadomień na mail. Ogólnie nie lubię, gdy bank nie daje możliwości korzystania z usług w taki sposób, jak ktoś chce. Może domyślne ustawienia powinny być takie, żeby pan Janek się nie pogubił, ale powinny istnieć opcje dla użytkowników, aby spersonalizować swoje doświadczenie pod siebie.

Nie podoba mi się filozofia banku. Szczerze mówiąc, przerzuciłem się na ING z Santander ze względu na bardzo niekorzystną ofertę walutową poprzedniego banku. ING ma dobrą ofertę oraz aplikację, ale ma bardzo, bardzo mało opcji, podczas gdy Santander ma najwięcej z wszystkich banków, z którymi miałem do czynienia w swoim życiu.

 

Wygląda na to, że ING woli narzucić swój sposób używania bankowości internetowej, aby było jak najbezpieczniejsze, ale tym samym nie daje możliwości spersonalizowania swojego doświadczenia dla osób, które wiedzą, co robią. Ale to i tak bzdura, przecież to tylko e-mail — preferencja powiadomień, czy to naprawdę może stanowić zagrożenie dla użytkownika? Jeśli użytkownik nie ma cyfrowej wiedzy, zawsze i wszędzie w internecie stanowi to dla niego zagrożenie.

 

Rozsądną opcją będzie wprowadzenie opcji powiadomień e-mail oraz dodanie przynajmniej sekcji ustawień "zaawansowanych", żeby były dostępne, ale aby Kowalski Jan z nich raczej nie korzystał.

Odpowiedz
0 Lajków
kzwoinski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
06-10-2023
Wiadomość 5 z 6 (2 955 wyświetleń)

Re: Re.: Powiadomienia e-mail o przelewach przychodzących

Przekazałam Twoją sugestię do odpowiedniego działu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 6 z 6 (2 911 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy