Odpowiedz

Potwierdzenie sms każdej transakcji

Prośba o wyjaśnienie, dlaczego nie ma możliwości potwierdzania każdej transakcji kodem sms. W praktyce wyklucza to danie pracownikowi pełnomocnictwa to sporządzania przelewów. 

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 1 z 9 (7 462 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

@eMarcinos o sposobie potwierdzenia dyspozycji (przelewów) decyduje algorytm bankowy. Jest to forma zabezpieczenia procesu.Jeśli pracownik jest upoważniony do zlecania przelewu, to ma możliwość jego potwierdzenia. Potwierdzenia realizuje za pomocą kodów sms lub w aplikacja bankowej Moje ING mobile. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 9 (7 424 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Dziękuje za odpowiedź. To oczywiście już wiedziałem wcześniej. Intencja mojego pytania była inna. Kiedy to z oczywistych względów błędne rozwiązanie zostanie poprawione.

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 3 z 9 (7 404 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Nie planujemy zmieniać ani rezygnować z tego sposobu potwierdzania transakcji. Dziękujemy za Twój głos w tej kwestii.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 4 z 9 (7 355 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Troszkę dziwna jest taka nonszalancka odpowiedź ze strony pracownika banku, w sytuacji, gdy klient wskazuje na lukę bezpieczeństwa w systemie. Przecież obecny sposób zabezpieczania transakcji powoduje,że nasze pieniądze NIE SĄ BEZPIECZNE. Dowolna osoba, która uzyska dostęp do konta może sobie zrobić przelew, który tylko w losowych przypadkach jest zabezpieczany sms-em. Dodatkowo system ING nie pozwala na anulowanie takiego przelewu, co jest też bardzo niebezpiecznym i trudnym do zrozumienia rozwiązaniem. Poza tym wyjątkowo niepraktyczna jest brak możliwości kolejkowania przelewów i ich potwierdzania w oddzielnym kroku. Też trudno to zrozumieć. Proszę przeanalizować rozwiązania konkurencji i jakoś uargumentować Państwa podejście, a nie udzielać odpowiedzi typu "nie bo nie".

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 5 z 9 (7 354 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

@eMarcinos Dziękuję za Twoją wiadomość i przesłane sugestie. Każdy głos klienta jest dla nas ważny. To dzięki niemu możemy zmieniać naszą bankowość internetową na lepszą i zawsze analizujemy pojawiające się opinie. Przekazałem Twoją wiadomość do zespołu, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo i Moje ING. Mimo, iż teraz nie planujemy zmian w tym zakresie możliwe, że wprowadzimy je w przyszłości. Więcej informacji o bezpiecznym bankowaniu i bezpieczeństwie Mojego ING przeczytasz tutaj.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 6 z 9 (7 299 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Ok. Liczę, że w ciągu kilku dni pojawi się tu jakaś merytoryczna odpowiedź ze strony zespołu bezpieczeństwa.

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 7 z 9 (7 276 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Witam

Co się dzieje w tej sprawie?

Problem niestety cały czas występuje, a nie ma żadnej nowej odpowiedzi ze strony ING.

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 8 z 9 (6 945 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Witaj,
na ten moment nie mamy nowych informacji w tym temacie. 
Jeśli coś się zmieni, to na pewno będziemy o tym informować. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 9 z 9 (6 879 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy