Odpowiedz

Potwierdzenie sms każdej transakcji

Prośba o wyjaśnienie, dlaczego nie ma możliwości potwierdzania każdej transakcji kodem sms. W praktyce wyklucza to danie pracownikowi pełnomocnictwa to sporządzania przelewów. 

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 1 z 9 (7 375 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

@eMarcinos o sposobie potwierdzenia dyspozycji (przelewów) decyduje algorytm bankowy. Jest to forma zabezpieczenia procesu.Jeśli pracownik jest upoważniony do zlecania przelewu, to ma możliwość jego potwierdzenia. Potwierdzenia realizuje za pomocą kodów sms lub w aplikacja bankowej Moje ING mobile. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 9 (7 337 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Dziękuje za odpowiedź. To oczywiście już wiedziałem wcześniej. Intencja mojego pytania była inna. Kiedy to z oczywistych względów błędne rozwiązanie zostanie poprawione.

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 3 z 9 (7 317 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Nie planujemy zmieniać ani rezygnować z tego sposobu potwierdzania transakcji. Dziękujemy za Twój głos w tej kwestii.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 4 z 9 (7 268 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Troszkę dziwna jest taka nonszalancka odpowiedź ze strony pracownika banku, w sytuacji, gdy klient wskazuje na lukę bezpieczeństwa w systemie. Przecież obecny sposób zabezpieczania transakcji powoduje,że nasze pieniądze NIE SĄ BEZPIECZNE. Dowolna osoba, która uzyska dostęp do konta może sobie zrobić przelew, który tylko w losowych przypadkach jest zabezpieczany sms-em. Dodatkowo system ING nie pozwala na anulowanie takiego przelewu, co jest też bardzo niebezpiecznym i trudnym do zrozumienia rozwiązaniem. Poza tym wyjątkowo niepraktyczna jest brak możliwości kolejkowania przelewów i ich potwierdzania w oddzielnym kroku. Też trudno to zrozumieć. Proszę przeanalizować rozwiązania konkurencji i jakoś uargumentować Państwa podejście, a nie udzielać odpowiedzi typu "nie bo nie".

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 5 z 9 (7 267 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

@eMarcinos Dziękuję za Twoją wiadomość i przesłane sugestie. Każdy głos klienta jest dla nas ważny. To dzięki niemu możemy zmieniać naszą bankowość internetową na lepszą i zawsze analizujemy pojawiające się opinie. Przekazałem Twoją wiadomość do zespołu, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo i Moje ING. Mimo, iż teraz nie planujemy zmian w tym zakresie możliwe, że wprowadzimy je w przyszłości. Więcej informacji o bezpiecznym bankowaniu i bezpieczeństwie Mojego ING przeczytasz tutaj.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 6 z 9 (7 212 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Ok. Liczę, że w ciągu kilku dni pojawi się tu jakaś merytoryczna odpowiedź ze strony zespołu bezpieczeństwa.

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 7 z 9 (7 189 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Witam

Co się dzieje w tej sprawie?

Problem niestety cały czas występuje, a nie ma żadnej nowej odpowiedzi ze strony ING.

Odpowiedz
0 Lajków
eMarcinos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
31-05-2019
Wiadomość 8 z 9 (6 858 wyświetleń)

Re: Potwierdzenie sms każdej transakcji

Witaj,
na ten moment nie mamy nowych informacji w tym temacie. 
Jeśli coś się zmieni, to na pewno będziemy o tym informować. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 9 z 9 (6 792 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy