Odpowiedz

Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

[ Edytowane ]

Popieram! Ludzie używają menadżerów haseł, żeby zwiększyć bezpieczeństwo, a teraz lipa - od nowej wersji Bitwarden sobie nie radzi już z wykrywaniem pól logowania i maski hasła. Z tego co widzę, z Keepassem to samo. Czyli zamiast prawie 30-znakowego hasła lepiej mieć 12 znaków, bo prościej będzie to ręcznie wklepać. Zlitujcie się. Doprowadźcie do stanu, żeby menadżery haseł znowu działały.

websafe
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
7
06-03-2019
Wiadomość 21 z 63 (18 513 wyświetleń)

Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Oprogramuj tę ich klawiaturę ekranową, hehe ;-) Kiedyś tym się bawiłem.

Odpowiedz
0 Lajków
websafe
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
7
06-03-2019
Wiadomość 22 z 63 (18 509 wyświetleń)

Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Fatalna zmiana. Podpisuję się pod prośbą o wreszcie wspieranie menedżerów haseł.
MaciejPielok
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
8
14-09-2023
Wiadomość 23 z 63 (18 473 wyświetleń)

Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Moja propozycja dotycząca obsługi logowania za pomocą passkeys:

https://spolecznosc.ing.pl/-/Bankowo%C5%9B%C4%87-internetowa/Logowanie-za-pomoc%C4%85-passkeys/m-p/4... 

Wygodniej, bezpieczniej, nowocześniej. Zapraszam do lajkowania - może gdy odpowiednio dużo osób będzie się tego domagać, to ING to zauważy Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
pit
pit
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
20
05-02-2022
Wiadomość 24 z 63 (18 355 wyświetleń)

Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Nie wprowadzaliśmy żadnych zmian mających na celu ograniczenie stosowania menadżerów haseł. Jako bank nie rekomendujemy tych narzędzi, ale również nie zabraniamy z nich korzystać.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
201
26
02-09-2021
Wiadomość 25 z 63 (18 297 wyświetleń)

Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

To może proszę zasięgnąć opinii z działu technicznego, bo jednak klienci zauważyli zmianę a sami sobie jej nie zafundowali. A jako bank dbający o bezpieczeństwo - np. wdrożenie kluczy U2F i promocje na nie - właśnie powinniście również zarekomendować menedżera haseł. Wtedy by nie było takiej sytuacji jaka jest poruszana w tym wątku.

dkol
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
6
13-11-2023
Wiadomość 26 z 63 (18 289 wyświetleń)

Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Może nie celowo, ale wszystkie menadżery haseł przestały wykrywać pola do wypełnienia. Czyli mamy ustawić sobie krótsze hasła, albo zapisać na kartce z cyferkami pod każdym znakiem? Przecież niemożność korzystania z menadżerów to krok w przeciwną stronę.
websafe
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
7
06-03-2019
Wiadomość 27 z 63 (18 287 wyświetleń)

Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Czy fakt, że "nie rekomendujecie" Państwo używania menadżerów haseł to oficjalne stanowisko banku ING?

Mamy koniec 2023 roku, Państwo tak na serio?

f0ku5
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
206
57
02-12-2022
Wiadomość 28 z 63 (18 265 wyświetleń)

Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Żeby było zabawniej, ta zmiana spowodowała, że po tyłku dostali ci użytkownicy ING, którzy świadomie dbają o bezpieczeństwo. Halo, ING, tu Ziemia!
websafe
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
7
06-03-2019
Wiadomość 29 z 63 (18 213 wyświetleń)

Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Cytując użytkowniczkę / moderatorkę  @DominikaW:

Bardzo dokładnie słuchamy opinii naszych klientów i na pewno będziemy reagować na konkretne i merytoryczne uwagi[...]

No chyba jednak nie. Widać ewidentnie, że bank merytoryczne uwagi ma totalnie gdzieś, myśląc korporacyjnie, nie tworząc społeczności, która byłaby za bankiem. Wręcz przeciwnie, ludzie się wam stawiają. Jak to wygląda?

Odpowiedz
0 Lajków
conan
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
6
12-07-2021
Wiadomość 30 z 63 (18 165 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Powiadomienia PUSH - zawartość

Kolejny raz będę pytał o powiadomienia: czy w aplikacji banku dbającego, podobno, o bezpieczeństwo, nie można uzupełnić powiadomień o szczegóły transakcji? Mam kilka kart na koncie: swoje, dziecka i n

...

09-06-2026
Re: Błąd aplikacji

Tutaj nie widzimy Twojej bankowości. Prosimy, skontaktuj się z naszą infolinią: 32 357 00 69. Sprawdzimy to.

08-06-2026
Błąd aplikacji

Witam. Mam problem z aktywacja aplikacji. Wpisuje login i PESEL a pisze że jedno i drugie jest niezgodne. I co chodzi ??

08-06-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy