Bankowość internetowa

Odpowiedz

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Podbijam temat, który został poruszony w 2018 roku, a póki co mamy już 2021.

Dziś znowu w pośpiechu kliknąłem "zapamiętaj przeglądarkę", tym razem ze zgrozą odkryłem, że zamiast przeglądarki (np. Chrome) widoczny był "Facebook", pewnie sklep był jakoś powiązany, a to już nie jest fajne.

 

Czy jako Użytkownicy aplikacji możemy prosić o oficjalne stanowisko Banku w sprawie zmian UX'owych w zakresie dodawania przeglądarki do zaufanych?

Odpowiedz
0 Lajków
Bobb
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
05-05-2020
Wiadomość 61 z 70 (12 672 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Dziękujemy Ci za sugestię.

Funkcja dodania przeglądarki do listy zapamiętanych została zmieniona przez nas w lipcu 2020 roku.

We wcześniejszej wersji zapamiętanie i potwierdzenie transakcji znajdowało się pod jednym przyciskiem na jednym ekranie.

Aktualnie podczas płatności, potwierdzasz transakcję a na następnej stronie otrzymujesz informację o zrealizowaniu transakcji i otrzymujesz możliwość zapamiętania przeglądarki. Po potwierdzeniu chęci zapamiętania przeglądarki dopisujemy ją do listy zapamiętanych.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
DamianB
Były moderator
Były moderator icon
108
21
14-12-2020
Wiadomość 62 z 70 (12 649 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Witam,
Od niedawna miałem zapamiętany kod Blik w Allegro, dzisiaj postanowiłem go usunąć i jest problem. Allegro dalej się pyta o zapamiętany kod mimo że został usunięty. I 2 dlaczego w zapamiętanych sklepach w Moje ING jest Allegro i dopisek Nieaktywne czy idzie to usunąć?
Odpowiedz
0 Lajków
AlfaNetrunner
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
26
6
11-08-2021
Wiadomość 63 z 70 (12 251 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Jeśli chcesz poprawnie usunąć zapamiętaną przeglądarkę do płatności BLIK, po zalogowaniu do aplikacji mobilnej powinieneś wejść w sekcję Karty i płatności telefonem - Płatności BLIK - Zakupy bez kodu.
Następnie wejść w szczegóły zapamiętanej przeglądarki lub sklepu i wybrać Usuń z zapamiętanych.

Po usunięciu przeglądarki z zaufanych, przy kolejnych zakupach powinieneś płatności zatwierdzać kodem BLIK i w aplikacji.

 

Jeżeli w sposób opisany wyżej usunąłeś przeglądarkę i dalej możesz robić zakupy bez kodu, musimy to sprawdzić w naszym systemie. 
Napisz proszę do nas w tej sprawie przez Moje ING lub skontaktuj się z naszą całodobową infolinią: 32 357 00 69. Wyjaśnimy to.

 

Przeglądarka/sklepy usunięte z zaufanych są widoczne 3 miesiące, a potem znikają.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 64 z 70 (12 221 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Mam podobny problem... Od jakiegoś czasu zauważyłem, że płacąc blikiem w sklepach stacjonarnych nie zawsze muszę potwierdzać transakcję PINem do aplikacji ING. Tak jakbym miał dodane zaufane sklepy, ale nie mam. W zapamiętanych sklepach mam jedynie Allegro i nic więcej. Płacąc blikiem w sklepie Biedronka nigdy nie prosi mnie o zatwierdzenie... Trochę to słabe, zwłaszcza że kod BLIK mogę wywołać z ekranu startowego apki ING bez konieczności logowania się.

Odpowiedz
0 Lajków
LukaszING
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
20-02-2018
Wiadomość 65 z 70 (12 008 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Za pomocą kodu BLIK pobranego przed zalogowaniem bez potwierdzenia kodem PIN można wykonać płatność, która nie przekracza kwoty 50 zł i na łączną sumę nie przekraczającą 400 zł. Każda kolejna transakcja na kwotę do 50 zł, przekraczająca sumę 400 zł i inne transakcje (bankomatowe, internetowe) będą wymagały zatwierdzenia kodem PIN w aplikacji mobilnej. 

W przypadku wykorzystania kodu BLIK wyświetlanego po zalogowaniu do aplikacji mobilnej, każda transakcja w terminalu nie przekraczająca kwoty 50 zł może być autoryzowana tylko przez opcję ,,Zatwierdź" (bez kodu PIN). 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 66 z 70 (11 968 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Nigdy nie loguję się do aplikacji, aby wygenerować kod blik. Po prostu odpalam apkę ING i na stronie głównej mam dodany skrót BLIK. Klikam skrót, wyświetla mi się kod, który wpisuję na terminalu w sklepie. Czasem prosi o zatwierdzenie kodem PIN, a czasem mam tylko przycisk "zatwierdź". Czy to jest prawidłowe działanie? Wolałbym mieć możliwość zatwierdzania pinem każdej transakcji, jeśli nie mam sklepu dodanego do zaufanych.

Odpowiedz
0 Lajków
LukaszING
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
20-02-2018
Wiadomość 67 z 70 (11 965 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Tak, jest to poprawne działanie w ramach limitu, o którym napisałam wyżej. Nie da się zmienić, aby kod PIN był wymagany przy każdej transakcji BLIK. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 68 z 70 (11 947 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Kto decyduje o tym, czy dla zakupów w danym sklepie wymagane jest potwierdzenie pinem czy też nie? Bo na pewno nie ma to związku z limitem kwotowym transakcji w danym dniu sądząc po tym co obserwuję na swoim przykładzie.

Odpowiedz
0 Lajków
LukaszING
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
20-02-2018
Wiadomość 69 z 70 (11 862 wyświetleń)

Re: Blik - wgląd w zapamiętane sklepy i usunięcie ich

Dzień dobry,
przesyłam odpowiedzi na Twoje pytania.
1. Przekazałam Twoje uwagi do osób, które zajmują się aplikacją oraz BLIKIEM.

2. Płacąc w sklepie, który akceptuje płatności BLIK bez kodu na ekranie po zatwierdzeniu transakcji zobaczysz komunikat:
„Jeśli przy następnej transakcji w tym sklepie nie chcesz wpisywać kodu BLIK, dodaj go do zapamiętanych”.

Czyli Allegro ma taką opcję płatności BLIK bez kodu.

3. Zapamiętane sklepy i przeglądarki sprawdzisz i usuniesz w Moim ING po wejściu w Karty i płatności telefonem - BLIK - Zakupy bez kodu. 

 

Przy kolejnych zakupach w zapamiętanym sklepie lub na zapamiętanej przeglądarce, nie musisz pobierać kodu BLIK w Moim ING ani go przepisywać. Zatwierdzasz tylko transakcję w telefonie. 

 

4.Jeżeli płatność BLIK jest przez internet i nie jest ona cykliczna, to powinieneś mieć zawsze potwierdzenie w aplikacji. Jeżeli są to powtarzalne płatności BLIK, to ustawiasz płatność automatyczną, albo zatwierdzasz każdy rachunek https://www.ing.pl/indywidualni/karty/platnosci-telefonem/blik/blik-platnosci-powtarzalne

 

Jeżeli płatność BLIK jest w sklepie stacjonarnym, to płatność powyżej 50 zł potwierdzasz w aplikacji Moje ING. Jeżeli miałeś sytuację, że przy kwocie powyżej 50 zł nie miałeś prośby po potwierdzenie w aplikacji, to napisz do nas na czacie w Moim ING lub zadzwoń do nas 32 357 00 69. Sprawdzimy transakcję. 

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 70 z 70 (11 816 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy