Odpowiedz

Biometryczne rozpoznawanie twarzy

Czy możemy się spodziewać w Moje ING logowania do aplikacji (i potwierdzania płatności) przez biometryczne rozpoznawanie twarzy? Funkcja ta, zapewne stanie się niedługo bardzo popularna i zastąpi w smartfonach czytnik linii papilarnych. 

Odpowiedz
0 Lajków
Starx
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
18-12-2016
Wiadomość 1 z 7 (14 529 wyświetleń)

Re: Biometryczne rozpoznawanie twarzy

[ Edytowane ]

 

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Apple, Face ID zapewnia bezpieczeństwo na poziomie co najmniej równym Touch ID. Dlatego Apple proponuje traktowanie Touch ID oraz Face ID jako równoprawnych mechanizmów autoryzacyjnych – jeśli developer nie zdecyduje inaczej, aplikacje wspierające Touch ID będą domyślnie wspierać także Face ID.

Na ten moment nie planujemy wyłączać możliwości logowania do naszej aplikacji przez Face ID, będziemy jednak przeprowadzać wewnętrzne testy penetracyjne, aby potwierdzić poziom bezpieczeństwa tego rozwiązania. Podstawową metodą logowania do aplikacji Moje ING mobile pozostaje logowanie kodem PIN.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (14 511 wyświetleń)

Re: Biometryczne rozpoznawanie twarzy

Zgadza się, tylko ja miałem na myśli urządzenia z Androidem. W przyszłym roku ma być "wysyp" urządzeń z tą technologią.

Odpowiedz
0 Lajków
Starx
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
18-12-2016
Wiadomość 3 z 7 (14 483 wyświetleń)

Re: Biometryczne rozpoznawanie twarzy

Analizujemy potrzeby klientów jak i zmiany rynkowe. Rozwijamy naszą aplikację dostosowując ją do tych kryteriów. Sprawdzamy temat FaceID zarówno pod względem funkcjonalności jak i bezpieczeństwa. Dziękujemy za Twoją sugestię.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 7 (14 425 wyświetleń)

Re: Biometryczne rozpoznawanie twarzy

Ciekawe jak to się ma w przypadku gdy, ktoś oklepie komuś twarz lub zrobi sobie małą korektę nosa a co dopiero gdy zdobędzie nasze zdjęcie i przystawi do smartfona to przelew gotowy.  No i jak tu dzwonić na policję gdy cię smartfon nie rozpoznaje?

Odpowiedz
0 Lajków
Wolny
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
3
06-10-2017
Wiadomość 5 z 7 (13 680 wyświetleń)

Re: Biometryczne rozpoznawanie twarzy

Wolny, każdy użytkownik może samodzielnie zdecydować czy chce korzytsać z opisanego rozwiązania. Przed udostępnieniem technologii testowano ją pod kątem bezpieczeństwa. Apple zapewnia, że tej funkcjonalności nie da się oszukać zdjęciami. Argumentuje to tym, że na płaskich zdjęciach nie można wykonać mapy 3D twarzy. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 7 (13 545 wyświetleń)

Re: Biometryczne rozpoznawanie twarzy

Wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych jest naturalną koleją rzeczy. Dobrze, że nie będą narzucane odgórnie jako jedyna możliwość korzystania z tej formy logowania czy zabezpieczeń.  Popieram możliwość samodzielnego decydowania sposobu dostępu do własnych urządzeń czy bezpieczeństwa, zwłaszcza że nadal są funkcjonalnie bezpieczne. 

Myślę, że powstaną też jakieś rozwiązania wyprzedzające takie sytuacje i dodanie funkcji odzyskiwania dostępu do urządzeń i aplikacji również w tym przypadku.

Co do zdjęcia to faktycznie nie uzyskamy dostępu do smartfona. Natomiast inne nieprzewidziane sytuacje mogą być jak na razie znakiem zapytania.

Bliźniakom teraz nie zazdroszczę, albo wręcz przeciwnie, będą się nawzajem oskarżać.

Odpowiedz
0 Lajków
Wolny
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
3
06-10-2017
Wiadomość 7 z 7 (13 265 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy