Jak zbudować dom w standardzie energooszczędnym oraz jakie rozwiązania wybrać, aby dbać o zdrowie domowników i korzystny mikroklimat pomieszczeń? Sprawdź!
czytaj więcejOd lipca 2018 r. na polskim rynku zabroniona jest sprzedaż kotłów w klasie niższej niż 5. Wbrew pozorom, zmiana przepisów to wcale nie złośliwość urzędników, ale dążenia do poprawy jakości powietrza w Polsce, która wciąż znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie. Dlatego mówiąc o kotłach klasy 5 mamy na myśli urządzenia, które spełniają zaostrzone kryteria emisji spalin - są nowoczesne, energooszczędne i co równie ważne, ekologiczne.
czytaj więcejNajlepszą i najbardziej oczywistą lokatą kapitału jest budowa własnego domu. Aby jego wartość procentowała, warto zainwestować w rozwiązania, które nie tylko podniosą komfort mieszkania ale będą sprzyjać oszczędzaniu energii w przyszłości. Mówimy o rozwiązaniach, które zapewniają ciepło zimą, zdrowy mikroklimat pomieszczeń oraz produkcję energii ze źródeł odnawialnych.
czytaj więcejCoraz częściej na dachach naszych domów goszczą podwójne lub potrójne kolektory słoneczne. Dzięki nim możemy wyłączyć z użytku kocioł gazowy, węglowy czy olejowy i przygotować ciepłą wodę użytkową w słoneczne dni. Sprawdźmy jednak jak kształtują się koszty wykonania instalacji słonecznej i ile możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu ciepłej wody.
Budowa domu to jedna z najważniejszych i najbardziej kosztownych decyzji w naszym życiu. Gdy zbudowany dom trzeba wykończyć, możemy dostać finansowej zadyszki. Aby późniejsze wydatki nie były dla nas zaskoczeniem, warto dowiedzieć się, gdzie możemy zaoszczędzić – a gdzie oszczędności unikać.
czytaj więcejCiepły, komfortowy i tani w utrzymaniu dom to marzenie każdego z nas. Jego spełnienie po części jest uzależnione od systemu ogrzewania. Jego wybór jest bardzo ważnym krokiem, dlatego taką decyzję warto przemyśleć już na etapie projektowania domu. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru, dowiesz się w poniższym artykule.
czytaj więcejBudowa domu to jedna z najważniejszych i najbardziej kosztownych decyzji w naszym życiu. Gdy zbudowany dom trzeba wykończyć, możemy dostać finansowej zadyszki. Aby późniejsze wydatki nie były dla nas zaskoczeniem, warto dowiedzieć się, gdzie możemy zaoszczędzić – a gdzie oszczędności unikać.
czytaj więcejW czasach, gdy ceny za energię dynamicznie rosną, a rezerwy węgla, gazu i oleju maleją, coraz ważniejsze stają się alternatywne źródła energii, dostępne w nadmiarze i szybko odnawialne. Inwestycja w instalacje pozyskujące energię ze źródeł alternatywnych gwarantuje niższe koszty utrzymania domu niż tradycyjne systemy ogrzewania. Na które urządzenia warto zwrócić uwagę, aby cieszyć się w pełni komfortowym i oszczędnym w eksploatacji budynkiem?
czytaj więcejZmiana taryfy bądź sprzedawcy energii eklektycznej niekoniecznie musi być jedynym sposobem na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Jeżeli zaskakują nas wysokie opłaty za prąd, warto na początku zastanowić się, czy faktycznie wynikają one z cen energii elektrycznej, czy też z nieumiejętnego korzystania z domowych urządzeń elektronicznych.
czytaj więcejBudowa domu to duży wydatek inwestycyjny, dlatego dokonanie świadomych wyborów i rozsądne planowanie na poszczególnych etapach budowy, pozwoli sporo zaoszczędzić. Podpowiadamy, jak ekonomicznie przygotować się do inwestycji życia i obniżyć koszty budowy.
czytaj więcejOgrzewanie to największy i najbardziej odczuwalny w sezonie grzewczym wydatek związany z utrzymaniem domu. Jeżeli ubiegłoroczne rachunki za ogrzewanie przerosły Wasze oczekiwania i znacznie uszczupliły domowy budżet, podpowiadamy co robić, by płacić realnie mniej za ogrzewanie domu.
czytaj więcejWyższe rachunki za prąd, gaz i ogrzewanie zmuszają nas do szukania sposobów na zmniejszenie kosztów utrzymania domu. Jednym z nich, jest wykorzystanie energii słonecznej przez cały rok. Dzięki niej możemy zaopatrzyć nasz dom w czystą i darmową energię cieplną.
czytaj więcejTermin ‘ekologia’ niekoniecznie musi kojarzyć się tylko z ochroną środowiska naturalnego i zdrowym stylem życia, ale może mieć też wiele wspólnego z naszym domowym budżetem. Dlatego dzisiaj dowiemy się jak dzięki ekologicznym zasadom możemy lepiej i efektywniej korzystać z codziennych technologii, aby zacząć oszczędzać na ogrzewaniu, energii elektrycznej i paliwie samochodowym.
czytaj więcejRosnące ceny energii elektrycznej coraz częściej uświadamiają nam ważną rolę, jaką odgrywa stosowanie w naszych domach energooszczędnych rozwiązań. Umiejętne zarządzanie energią pozwala nie tylko zmniejszyć miesięczne rachunki za prąd, ale także przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Wystarczy tylko zmienić złe nawyki, i wprowadzić kilka ekologicznych przyzwyczajeń by w naszym portfelu zostało więcej pieniędzy.
czytaj więcejData rejestracji | 13-08-2015 22:58 |
Data ostatnich odwiedzin | 27-08-2020 23:02 |
Łączna liczba zamieszczonych wiadomości | 15 |
Łączna liczba otrzymanych Lajków | 4 |