Płatności

Odpowiedz

Pobierana subskrypcja mimo zmiany karty

Witam.

Kilka miesięcy temu wykupiłem subskrypcję na Surfshark. Próbowałem ją anulować pisząc do nich maila, ale totalnie zlewają, a co miesiąc i tak pobierają pieniądze. Więc wpadłem na pomysł, że wymienię kartę i będzie po problemie. Wszystkie subskrypcję typu Spotify, Netflix, HBO itd... nie odnowiły się, a Surfshark mimo zmiany danych karty, czyli ważność i kod CVV i tak pobrało kwotę. Jak to jest możliwe? Czy jest jakaś opcja zablokowania tego dziadostwa.

Dzięki.
Odpowiedz
0 Lajków
Cashout
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
16-04-2021
Wiadomość 1 z 5 (8 821 wyświetleń)

Re: Pobierana subskrypcja mimo zmiany karty

Witaj,
nie mamy możliwości zablokowania/wyłączenia uruchomionej subskrypcji. Możesz to zrobić bezpośrednio u usługodawcy. W przypadku braku kontaktu z usługodawcą, możesz zastrzec kartę. Tylko wtedy zmienia się numer karty, kod CVV, data ważności. Wspomniałeś o wymianie karty. Proszę, napisz czy zrobiłeś to w bankowości po wejściu w szczegóły karty - Wymień kartę czy Zastrzeż kartę?


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 5 (8 780 wyświetleń)

Re: Pobierana subskrypcja mimo zmiany karty

Zrobiłem to przez aplikację w szczegółach karty - wymień kartę. Numer karty pozostał taki sam ale kod CVV i ważność się zmieniła. Dzisiaj zauważyłem, że Spotify również pobrał pieniądze. Jak to jest możliwe, że strona mając tylko poprawny numer karty, ale nieaktualny CVV i ważność, może dalej pobierać pieniądze.
Odpowiedz
0 Lajków
Cashout
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
16-04-2021
Wiadomość 3 z 5 (8 450 wyświetleń)

Re: Pobierana subskrypcja mimo zmiany karty

Jeżeli usługodawca nie korzysta z zabezpieczenia transakcji poprzez kod CVV2 i 3d Secure, to jest to możliwe. To zależy od usługodawcy. Właśnie dlatego w takich przypadkach najlepiej zastrzec kartę i zamówić nową, która ma nowy numer karty, nową datę ważności i nowy kod CVV2. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 5 (8 409 wyświetleń)

Re: Pobierana subskrypcja mimo zmiany karty

Wszystko jasne, następnym razem zastrzegę kartę i zamówię nową. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, temat można zamknąć.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
Cashout
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
16-04-2021
Wiadomość 5 z 5 (8 370 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mam nawet screeny i maile do naszego doradcy, bo wysyłam mu statusy jak tylko coś się zmieni. Więc niestety status „mamy już wszystko” może zmienić się na „czekamy na brakujące dokumenty”… I tak never...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy