Płatności

Odpowiedz

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Jeżeli korzystasz u nas jeszcze z karty Debit MasterCard zbliżeniowej do konta osobistego Direct to nie ma opłaty za przewalutowanie płatności bezgotówkowej w innej walucie. I to nie zmienia się w nowej tabeli opłat od 6 sierpnia. Za wypłaty gotówki w bankomatach za granicą jest opłata 3% kwoty wypłaty. Nie da się do tej karty wykupić pakietu wypłat. W przypadku transakcji zagranicznych walutą rozliczeniową jest euro. W przypadku transakcji w innej walucie niż euro przewalutowanie jest realizowane według kursu Mastercard z dnia przeliczenia transakcji. Natomiast z kwoty w euro na kwotę w złotych przewalutowanie realizujemy według naszego kursu sprzedaży. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 31 z 54 (15 244 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Dziękuje za odpowiedź. A jaka jest wysokość prowizji za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż PLN dla karty kredytowej Visa ING? Nie widzę takiej pozycji w TOiP.

Odpowiedz
0 Lajków
karolina1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
19-07-2018
Wiadomość 32 z 54 (15 057 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Transakcje zagraniczne naszą kartą kredytową, w walutach innych niż EUR przeliczamy na EUR z zastosowaniem kursu obowiązującego w organizacjach płatniczych w dniu rozliczenia transakcji.

Kwotę transakcji w walucie przeliczamy na PLN według kursu sprzedaży dewiz, który jest w naszej tabeli (dla rozliczeń bezgotówkowych) obowiązującej na koniec dnia roboczego poprzedzającego dzień obciążenia rachunku karty.

Sposób rozliczania kart kredytowych podajemy w naszym Regulaminie. Możesz go znaleźć na naszej stronie w Tabele, regulaminy, notowania – Regulaminy – Karty –Karty kredytowe – Ogólne warunki wydawania i użytkowania kart kredytowych w ING Banku Śląskim S.A.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 33 z 54 (14 997 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Witam, mam problem z wypłata pieniędzy z bankomatów na Ukrainie.
Mam zwykła kartę płatniczą, konto Direct i chciałem zapytać, czy jest możliwość żeby zmienić ustawienia online (próbowałem i nic nie działa). Czy jest szansa w jakikolwiek sposób wypłacić pieniądze ?
Proszę o pomoc
Odpowiedz
0 Lajków
Mateusz12345678
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-08-2018
Wiadomość 34 z 54 (14 515 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Sprawdź limity transakcyjne na swojej karcie. Zrobisz to po zalogowaniu do Mojego ING w zakładce: Moje finanse> Karta> Limity transakcyjne. Upewnij się również, czy bankomat akceptuje typ karty którą masz. Jeżeli wszystkie ustawienia są prawidłowe, a Ty nie możesz wypłacić gotówki skontaktuj się z całodobową infolinią pod numerem +48 32 357 00 12.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 35 z 54 (14 450 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

treść regulaminu dla KK

"Transakcje płatnicze kartą kredytową dokonane w innej walucie niż złoty (PLN), przeliczane są przez Organizację płatniczą z tej waluty na Walutę rozliczeniową obowiązującą dla danej karty kredytowej z zastosowaniem kursu walutowego obowiązującego w tej Organizacji płatniczej w dniu dokonania przez nią rozliczenia Transakcji płatniczych. Informację o Walucie rozliczeniowej Bank podaje w KOMUNIKACIE. Po otrzymaniu informacji o Transakcji płatniczej z Organizacji płatniczej, kwotę Transakcji płatniczej wyrażoną w Walucie rozliczeniowej Bank przelicza na złote (PLN) według kursu sprzedaży dewiz"

 

Posiadam kartę kredytową VISA - w komunikacie z 14/06/2018 dla tej karty waluta rozl. to EUR - zatem płatność w innej walucie będzie zawsze przewalutowana po kursie organizacji platniczej na EUR, a potem po kursie banku z EUR na PLN.

Dla KK bank nie naliczy prowizji za przewalutowanie.

 

Dobrze myślę?

Odpowiedz
0 Lajków
guren
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
41
3
08-04-2017
Wiadomość 36 z 54 (13 135 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Tak, wszystko się zgadza Emotikon: Szczęśliwy


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 37 z 54 (13 018 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

Dziękuję.

Odpowiedz
0 Lajków
tiktak13
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
05-11-2018
Wiadomość 38 z 54 (12 404 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Witam. Po zmianie kary z Maestro na Mastercard mam problemy z płatnościami w Holandii. Czy idzie ten problem jakoś rozwiązać?. Nie jestem jedyna osobą która ma ten problem niestety 

Odpowiedz
0 Lajków
ASzarek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
15-12-2018
Wiadomość 39 z 54 (11 392 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Kłopot o którym wspomniałeś nie zależy niestety od nas, a od terminali płatniczych. Karta jest odrzucana, ponieważ oprogramowanie terminali nie jest na bieżąco aktualizowane. Zgłosiliśmy już sprawę organizacji Mastercard. Przepraszam Cię za te utrudnienia.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 40 z 54 (11 333 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy