Odpowiedz

Pożyczka z konsolidacją

Otrzymałem pożyczkę konsolidacyjną, spłaciłem zobowiązania w innym banku,zrezygnowałem z limitu zadłużenia w ING,spłaciłem zadłużenie karty kredytowej w innym banku. Obecnie Bank ING żąda ode mnie spłaty dwóch kredytów ratalnych które mam bez kosztów (tzw. raty zero)

Pytam się jaki sens ma spłata darmowych kredytów - kredytem płatnym z ING ? Chyba to wbrew logice. Motto banku ING - "Liczą się ludzie"

a ja myślę ,że  w ING liczą się pieniądze !

Kazjur

Odpowiedz
0 Lajków
kazjur7790
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-07-2019
Wiadomość 1 z 9 (8 268 wyświetleń)

Re: Pożyczka z konsolidacją

Wymagamy całkowitej spłaty zobowiązań, które zaznaczyłeś przy konsolidacji. Jeżeli nie wybrałeś do konsolidacji kredytów ratalnych, to proszę Cię o kontakt z nami przez Moje ING - Wiadomości lub czat (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 0:00 oraz w sobotę od 8:00 do 22:00), telefonicznie 32 357 00 69 lub z oddziałem. Wtedy zgłosimy Twoją sytuację do sprawdzenia.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 9 (8 180 wyświetleń)

Re: Pożyczka z konsolidacją

Nie pamiętam co zaznaczyłem ale wątpię żebym zaznaczył dwa ratalne kredyty z przyjaznymi ratami i bez kosztów. Ponadto nie dostałem umowy pożyczki !

Więc nie wiem nawet jakie warunki były tam określone.

Dziwne trochę. 

Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo,przez dwa lata byłem unieruchomiony w domu.. Wolałem kupić samochód dzięki któremu mogę chociaż udać się do lekarza i załatwić potrzebne sprawy co jest dla mnie ważniejsze życiowo niż spłata darmowych i niskich rat płatnym kredytem.

Pewnie ING nic to nie obchodzi, mimo że "LICZĄ SIĘ LUDZIE"

 

Odpowiedz
0 Lajków
kazjur7790
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-07-2019
Wiadomość 3 z 9 (8 130 wyświetleń)

Re: Pożyczka z konsolidacją

Umowę kredytową znajdziesz w Moim ING w zakładce Dane i ustawienia> Dokumenty> Przejdź do moich dokumentów. W umowie powinieneś sprawdzić jakie zobowiązania zaznaczyłeś do automatycznej spłaty. Taką informację możemy sprawdzić też na naszej infolinii pod numerem 32 357 00 69 lub na czacie w Moim ING (na dole strony). Każdy klient jest dla nas ważny, dlatego napisz do nas w Moim ING lub zadzwoń do nas i to dokładnie sprawdzimy. Tutaj możemy podać Ci jedynie ogólne informacje Emotikon: Smutny

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 9 (8 088 wyświetleń)

Re.: Pożyczka z konsolidacją

Witam
Mam pytanie
Bank oferuje mi konsolidacje na ponad 100 000 i sam zaznacza co mam splacic. Co sie stanie jak wezme to co oferuje ing i nie splace tego co zlecili? A splace tylko u nich kredyty i karty i je zamkne plus splace z tego w parabankach?
Odpowiedz
0 Lajków
Dammmmian
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-10-2020
Wiadomość 5 z 9 (6 430 wyświetleń)

Re: Re.: Pożyczka z konsolidacją

[ Edytowane ]

W każdej chwili możemy Cię poprosić o zaświadczenie, że Twoje zobowiązania, które były wskazane we wniosku kredytowym, zostały spłacone. Jeśli nie przedstawisz zaświadczenia o spłacie, wypowiemy Ci umowę kredytową.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 6 z 9 (6 373 wyświetleń)

Re: Pożyczka z konsolidacją

[ Edytowane ]

Dodam jeszcze @kazjur7790, że wskazując na brak otrzymanej umowy wskazujesz, że nie została ona przeczytana przed podpisaniem, a że pożyczka została wypłacona to znaczy, że formalnie umowa jest podpisana.

 

Wypowiedzenie umowy oznacza konieczność spłaty całości zobowiązania od razu.

 

na marginesie: sformułowanie "liczą się ludzie" to jest część reklamy i np. jeśli jakaś firma podaje, że ma "najlepszy" produkt to nie można mieć pretensji jeśli produkt innej firmy okaże się lepszy. Moim zdaniem ING akurat jest w czołówce banków pod względem podejścia do klienta.

 

Michał Straus

Odpowiedz
0 Lajków
Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 7 z 9 (6 331 wyświetleń)

Re: Re.: Pożyczka z konsolidacją

No i wzialem kredyt zaznaczaj pozyczki w ing oraz pozyczke po za jedna. Szczerze to bank sam mi to zaoferowal. Wzialem. Lecz nie zamierzam tej spoza ing splacac. Wole parabanki ktore zyc nie daja mi. Wiec co ing wypowie mi umowe bo 1 kredytu nie splacilem. Za to u nich zostaly pokryte karty i kredyty na prawie 20 000. Zawsze regularnie splacam wszystkie zobowiazania. Wiec cxy przez to jedna pozyczke nie splacona ing wypowie mi umowe pozyczki? A co z poprzednimi kredytami ktore zostaly splacone badz co badz u nich kredyty, ale wczesniej splacane zawsze regularnie?
Odpowiedz
0 Lajków
Dammmmian
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-10-2020
Wiadomość 8 z 9 (6 292 wyświetleń)

Re: Re.: Pożyczka z konsolidacją

W sytuacji, gdy nie spłacisz pożyczki wskazanej we wniosku do konsolidacji - nie spełnisz warunków podpisanej umowy. Wypowiemy Ci wówczas tę umowę. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 9 z 9 (6 204 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy