Odpowiedz

Pożyczka online.

Dzień dobry,

dwa dni temu żonie w aplikacji pojawiła się opcja pożyczki. Trochę mnie to zdziwiło, bo konto z Pekao SA przenieśliśmy nie dalej jak 4 miesiące temu.

Nie mniej warunki dobre, żona mówi zobacz u siebie, bo może masz lepsze warunki bo Ty więcej zarabiasz.

Wszedłem u siebie na konto i nawet nie mam opcji złożenia wniosku, tylko od razu komunikat:

Nie możemy udzielić Ci kredytu

Teraz nie możemy udzielić Ci kredytu.
Podstawa prawna:
Weryfikacja w wewnętrznym zbiorze danych Banku zgodnie z art. 10 ustawy o kredycie konsumenckim.
Jeśli chcesz odwołać się od decyzji negatywnej, zapraszamy do oddziału.

Przyznaję, że na chodzenie do Oddziału nie mam czasu, ale ten komunikat mnie zaniepokoił. Historię kredytową mam wzorową, kredyt spłacam jeden, hipoteczny, umowa na czas nieokreślony, czyli wszystko tak, jak u żony tylko moja pensja jest dwukrotnie wyższa niż jej.

Skąd więc taka odmowa na dzień dobry tym bardziej, że z ciekawości kliknąłem wniosek o pożyczkę w mBanku gdzie mam drugie konto na które nie wpływa pensja i tam bez problemu w

Odpowiedz
0 Lajków
JacentyEsz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
31-05-2021
Wiadomość 1 z 12 (5 535 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Miło mi czytać, że nasza oferta Was zainteresowała Emotikon: Szczęśliwy 
Komunikat, o którym piszesz wynika najprawdopodobniej z tego, że jakieś zobowiązanie nie jest terminowo spłacane. Niestety tutaj nie mam dostępu do danych w systemie, żeby cokolwiek sprawdzić. Sprawę najlepiej wyjaśnić z BIK S.A. 
Mam nadzieję, że szybko otrzymasz informacje. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 12 (5 457 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Tyle ze z kredytów mam tylko hipotekę w banku w którym miałem konto od 25 lat i ona spłaca się z automatu 5 dni przed terminem.
Odpowiedz
0 Lajków
JacentyEsz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
31-05-2021
Wiadomość 3 z 12 (5 439 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Dodam jeszcze ze z tego wszystkiego pobrałem odpłatnie raport z BIK i jest on wzorowy wiec serio nie wiem skąd te problemy
Odpowiedz
0 Lajków
JacentyEsz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
31-05-2021
Wiadomość 4 z 12 (5 436 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Możemy to dla Ciebie dodatkowo sprawdzić.
Jeśli chciałbyś poznać szczegóły powodu odrzucenia wniosku o ofertę kredytową możesz nam to zgłosić:
- na czacie po zalogowaniu do usługi Moje ING,
- na naszej całodobowej infolinii,
- w oddziale.

Specjalista przyjmie zgłoszenie z prośbą o wyjaśnienie powodu tej decyzji. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 5 z 12 (5 398 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Zgłoszenie już zrobiłem ale czekanie do 30 czerwca na odpowiedz jest męczące.
Z ciekawości zadzwoniłem do Banku Millenium w którym nie mam konta i bez problemu na oświadczenie dostałem kredyt jaki potrzebowałem. Zdolność wyszła mi na oświadczenie 47 tysięcy złotych wiec na prawdę nie wiem skąd takie cyrki w ING. Zdaje się ze po 21 latach zmieniłem bank na nie ten co trzeba.
Odpowiedz
0 Lajków
JacentyEsz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
31-05-2021
Wiadomość 6 z 12 (5 180 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Rozumiem, że czas oczekiwania na odpowiedź jest długi, dlatego chcielibyśmy przekazać Twoją reklamację do właściwej jednostki, z prośbą o przyspieszenie rozpatrzenia. Napisz nam proszę numer zgłoszenia.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 7 z 12 (5 159 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Numer zgłoszenia to 025686/052021
Odpowiedz
0 Lajków
JacentyEsz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
31-05-2021
Wiadomość 8 z 12 (5 155 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Poprosiliśmy analityków o szybsze rozpatrzenie Twojego zgłoszenia. Dziękuję, że przekazałeś nam numer tej reklamacji. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 9 z 12 (5 149 wyświetleń)

Re: Pożyczka online.

Dziękuje za „pchnięcie” tematu. Odpowiedź przyszła dziś, akurat w momencie kiedy podpisywałem umowę kredytową w Banku Millennium. Brzmi ona następująco:
„ Szanowny Panie,
31 maja 2021 roku złożył Pan wniosek kredytowy numer 550097726585741. Podjęliśmy do niego decyzję negatywną. Dostaliśmy Pana prośbę o wyjaśnienie tej decyzji. Przedstawiam dane o czynnikach, w tym Pana danych osobowych, które miały wpływ na ocenę zdolności kredytowej i ryzyka kredytowego.
Głównym czynnikiem, który wpłynął na naszą decyzję był: Profil ryzyka klienta
Te informacje są zgodne z naszymi wewnętrznymi regulacjami. [podstawa prawna: art. 70a ustawy Prawo bankowe]
Dodatkowe informacje.
Była to decyzja automatyczna. Przykro mi, że jest ona dla Pana niekorzystna.
Jeśli jest Pan zainteresowany naszą ofertą zachęcam do złożenia odwołania od tej decyzji. Odwołanie może Pan złożyć u specjalisty w oddziale banku. Specjalista przyjmie wniosek wraz z ewentualnymi dodatkowymi wyjaśnieniami. Na podstawie nowych informacji podejmiemy decyzję.
Może Pan też złożyć wniosek droga elektroniczną – w bankowości internetowej Moje ING lub na naszej infolinii. Jednak w tej formie wniosku nie będziemy mogli pozyskać ewentualnych dodatkowych wyjaśnień.
Odwołanie od naszej decyzji proszę złożyć najszybciej jutro tj. 10 czerwca 2021 roku.”
Reasumując, bank ING do którego wpływają moje i żony dochody, bank w którym na subkoncie trzymam oszczędności odmawia mi pożyczki w kwocie 5000zł ze względu na jakieś tam ryzyko.
Zastanawia mnie jak to jest, że mBank czy Milllennium w którym dziś byłem nie widza takiego ryzyka? Bez problemu w Millennium dostałem dziś kredyt 5000zł na oświadczenie przy czym Pani obsługująca mnie powiedziała ze na ten moment na oświadczenie ma zgodę na 47000zł. No niech mi ktoś z ING wyjaśni jak to jest ze jeden bank który nawet nie ma potwierdzenia ma papierze moich dochodów proponuje mi prawie 50 tysięcy a ING odmawia 5000zł.
Majac na względzie te decyzje ING oraz fakt ze w Millennium zaproponowano mi konto w którym opłata za konto będzie 0zl, bankomaty na całym świecie za 0zl i opłata za kartę 0zl. Jedyny warunek to wpływ 1000zł co miesiąc to stwierdziłem ze nie będę się odwoływał w Oddziale i prosił się o nie wiadomo co. Zamykam konto i przenoszę się bez żalu do konkurencji.
Odpowiedz
0 Lajków
JacentyEsz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
31-05-2021
Wiadomość 10 z 12 (5 090 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy