Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

oprocentowanie stałe czy zmienne

[ Edytowane ]

Hej, mam pytanie: czy w obecnej sytuacji koronowirusowej, kiedy wibor zmalał itp opłaca się brać kredyt ze stałym oprocentowaniem na 5 lat ( stopa procentowa 3,48) , czy teraz to tylko oprocentowanie zmienne?

 

Odpowiedz
0 Lajków
kaloszz1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
1
09-04-2020
Wiadomość 1 z 7 (9 530 wyświetleń)

Re: oprocentowanie stałe czy zmienne

Dla każdego z nas różne rozwiązania okazują się korzystne. Zachęcam Cię do kontaktu z nami na czacie lub telefonicznego (32 357 00 65), przedstawimy Ci nasze oferty i pomożemy wybrać najlepszą dla Ciebie.  

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (9 464 wyświetleń)

Re.: oprocentowanie stałe czy zmienne

[ Edytowane ]

Zależy na jak długo bierzesz kredyt i jakie ryzyko jest dla Ciebie tolerancyjne. Jeśli masz dusze hazardzisty i wierzysz, że przez kolejne X lat nie wzrośnie WIBOR, to śmiało bym brał oprocentowanie zmienne.
Sam pod koniec ubiegłego roku wziąłem oprocentowanie stałe, zaraz po tym było dwukrotne obniżenie stóp ... ale nie żałuje. W internetach co rusz wróżą nam i straszą, że czeka nas scenariusz argentyński.. czy ma to coś wspólnego z prawdą czy nie - mojego kredytu przez 5 lat nie dotyczy.

vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 3 z 7 (9 445 wyświetleń)

Re.: oprocentowanie stałe czy zmienne

Oprocentowanie stałe jest zawsze lepsze, to oczywiste, ono będzie opłacalne najbardziej kiedy będzie stałe przez 10 lat. Na chwilę obecną jest możliwe, że RPP znów obniży jeszcze stopy. Na okres 5 lat to nie jest aż taki komfort życiowy ale też ma plusy.

Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 4 z 7 (9 405 wyświetleń)

Re.: oprocentowanie stałe czy zmienne

Biorąc oprocentowanie stałe, to tak jakbyś się zakładał sam ze sobą, że te stawki na pewno wzrosną w horyzoncie tych 5 lat. Oprocentowanie zmienne to hazard na utrzymanie się niskich stóp procentowych.

 

Według mnie na najbliższe 2-3 lata sytuacja utrzyma się na obecnym poziomie, potem może się zacząć odbijać (ludzie zaczną wydawać aktywnie pieniądze i RPP będzie stymulować budowanie oszczędności zwiększaniem oprocentowania). 

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 5 z 7 (9 325 wyświetleń)

Re.: oprocentowanie stałe czy zmienne

a jak Wam się wydaje, kiedy wibor wzrośnie? Myślicie , ze będzie to gwałtowny wzrost jak już epidemia się skończy?

Odpowiedz
0 Lajków
kaloszz1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
1
09-04-2020
Wiadomość 6 z 7 (9 083 wyświetleń)

Re.: oprocentowanie stałe czy zmienne

Ja szacuję co najmniej 1-2 lata zanim RPP zacznie podnosić stopy procentowe. Może nawet dłużej jeśli słuchać prognoz długoterminowych niezależnych instytucji o wpływie tego epidemicznego okresu zamknięcia na sytuację gospodarczą kraju.

 

Niskie stopy zachęcają ludzi do obracania pieniędzmi, a nie trzymania ich na lokatach czy kontach oszczędnościowych. Motywują też do zaciągania zobowiązań kredytowych. A to dwa elementy, które mają na celu napędzanie gospodarki poprzez obrót pieniądza.

 

Ale to oczywiście indywidualna opinia Emotikon: Szczęśliwy. Co się tak na prawdę wydarzy, nie wiadomo. Gdybyś zapytał kogokolwiek rok temu jak będą się układać stopy procentowe w latach 2020-2025, to powiedziałby, że po okresie niskich stóp muszą one wystrzelić w górę i zarysowywał się kryzys na rynku hipotecznym. I ten scenariusz na razie się na pewno nie zrealizuje.

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 7 z 7 (9 064 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy