Odpowiedz

kosztorys banku VS mój

Witam,

sprawa ma się następująco rozpisałem kosztorys budowy domu do wniosku kredytowego składanego w kwietniu... Jest to nieduży domek 120m użytkowych przyjąłem, że stan "zero" wyniesie mnie ok 50tyś. bez żadnych niespodzianek. Przy wstępnej decyzji banku dostałem informację, że kosztorys zawyżyłem i stan "zero" wg. Banku wyniesie 27tyś. (za robociznę płacę 18tyś.) i tu moje pytanie: Czy Bank ING nie aktualizuje swoich kosztorysów? Przecież to totalna bzdura nawet gdybym budował sam z żoną i córką to nie wyjdzie i te 27tyś. Zastanawiam się jak inni rozwiązali ten problem. Chodzi mi głównie o wkład własny ponieważ poniosę koszt 50tyś a bank i tak przyjmie 27tyś. faktury za materiał na nic się zdadzą bo nie będą dotyczyły "wyższego" etapu...

Poradzę sobie z tym ale jest to dla mnie nonsens, że bank nie dostosowuje się do sytuacji na rynku... 

Odpowiedz
0 Lajków
vck1000
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
28-04-2021
Wiadomość 1 z 5 (2 412 wyświetleń)

Re.: kosztorys banku VS mój

Spodziewaj się, że to dopiero początek problemów Emotikon: Smutny
Łukasz1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
1
18-02-2021
Wiadomość 2 z 5 (2 377 wyświetleń)

Re: kosztorys banku VS mój

[ Edytowane ]

@vck1000 Skontaktuj się proszę z naszą infolinią: 32 357 00 57.
Specjaliści z działu hipotek są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00, w soboty w godzinach 8:00 - 16:00.
Przyjmiemy od Ciebie wtedy zgłoszenie. Na podstawie reklamacji sprawdzimy wycenę i przeliczymy kwotę jeszcze raz. Sprawę będziemy wyjaśniać indywidualnie. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (2 325 wyświetleń)

Re.: kosztorys banku VS mój

Witam, i kolejna paranoja dostałem decyzję ostateczną ale tym razem obniżono kredyt już o 45tys. i muszę to wnieść jako wkład własny masakra!!!
To znaczy że muszę wybudować dom że stropem i dostanę pierwsza transzę kredytu. Starałem się o kredyt na budowę a nie dokończenie domu.
Bank uznaje śmieszne kwoty w kosztorysie które w żadnym calu nie pokrywają się z rzeczywistością. Np tak jak pisałem wcześniej stan zero wg banku 27tys a reszta do stropu 30 za samego ytonga place 16tys a robocizna?
Czy jest szansa że uda się zwiększyć kwotę jeśli doradca kredytowy odwoła się do decyzji? Czy raczej zrezygnować z podpisania umowy?
Odpowiedz
0 Lajków
vck1000
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
28-04-2021
Wiadomość 4 z 5 (2 135 wyświetleń)

Re: Re.: kosztorys banku VS mój

Takie decyzje podejmujemy indywidualnie. Proszę, skontaktuj się ze swoim doradcą kredytowym. Wskaże Ci dostępne rozwiązania. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 5 (2 087 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy