Odpowiedz

kosztorys banku VS mój

Witam,

sprawa ma się następująco rozpisałem kosztorys budowy domu do wniosku kredytowego składanego w kwietniu... Jest to nieduży domek 120m użytkowych przyjąłem, że stan "zero" wyniesie mnie ok 50tyś. bez żadnych niespodzianek. Przy wstępnej decyzji banku dostałem informację, że kosztorys zawyżyłem i stan "zero" wg. Banku wyniesie 27tyś. (za robociznę płacę 18tyś.) i tu moje pytanie: Czy Bank ING nie aktualizuje swoich kosztorysów? Przecież to totalna bzdura nawet gdybym budował sam z żoną i córką to nie wyjdzie i te 27tyś. Zastanawiam się jak inni rozwiązali ten problem. Chodzi mi głównie o wkład własny ponieważ poniosę koszt 50tyś a bank i tak przyjmie 27tyś. faktury za materiał na nic się zdadzą bo nie będą dotyczyły "wyższego" etapu...

Poradzę sobie z tym ale jest to dla mnie nonsens, że bank nie dostosowuje się do sytuacji na rynku... 

Odpowiedz
0 Lajków
vck1000
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
28-04-2021
Wiadomość 1 z 5 (2 372 wyświetleń)

Re.: kosztorys banku VS mój

Spodziewaj się, że to dopiero początek problemów Emotikon: Smutny
Łukasz1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
1
18-02-2021
Wiadomość 2 z 5 (2 337 wyświetleń)

Re: kosztorys banku VS mój

[ Edytowane ]

@vck1000 Skontaktuj się proszę z naszą infolinią: 32 357 00 57.
Specjaliści z działu hipotek są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00, w soboty w godzinach 8:00 - 16:00.
Przyjmiemy od Ciebie wtedy zgłoszenie. Na podstawie reklamacji sprawdzimy wycenę i przeliczymy kwotę jeszcze raz. Sprawę będziemy wyjaśniać indywidualnie. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 3 z 5 (2 285 wyświetleń)

Re.: kosztorys banku VS mój

Witam, i kolejna paranoja dostałem decyzję ostateczną ale tym razem obniżono kredyt już o 45tys. i muszę to wnieść jako wkład własny masakra!!!
To znaczy że muszę wybudować dom że stropem i dostanę pierwsza transzę kredytu. Starałem się o kredyt na budowę a nie dokończenie domu.
Bank uznaje śmieszne kwoty w kosztorysie które w żadnym calu nie pokrywają się z rzeczywistością. Np tak jak pisałem wcześniej stan zero wg banku 27tys a reszta do stropu 30 za samego ytonga place 16tys a robocizna?
Czy jest szansa że uda się zwiększyć kwotę jeśli doradca kredytowy odwoła się do decyzji? Czy raczej zrezygnować z podpisania umowy?
Odpowiedz
0 Lajków
vck1000
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
28-04-2021
Wiadomość 4 z 5 (2 095 wyświetleń)

Re: Re.: kosztorys banku VS mój

Takie decyzje podejmujemy indywidualnie. Proszę, skontaktuj się ze swoim doradcą kredytowym. Wskaże Ci dostępne rozwiązania. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 5 (2 047 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy