Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

Witam,

Wraz z deweloperem aneksuję u notariusza załącznik do UD - harmonogram wpłaty transz. W skrócie dwie ostatnie transze tej samej wysokości złączone zostaną w jedną transzę w wysokości tych dwóch, płatną po zakończeniu budowy. W sumie zamiast 7 będzie 6 transz, kwota końcowa bez zmian. W umowe kredytu widnieje zapis, ze transze są uruchamiane zgodnie z harmonogramem transz dewelopera, dlatego czy w tym wypadku wystarczy przesłać podpisany nowy załącznik harmonogram wpłat?

Czy wymaga to jednak wiztyty i wypisania wniosku o uruchomienie transzy poza mojeing?

Ogólnie w umowie kredytowej nie zmienia się nic więc zakładam że aneks niepotrzebny.

Dziękuję
Odpowiedz
0 Lajków
robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 1 z 5 (4 403 wyświetleń)

Re.: Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

Dodam że 5 transz zostało już uruchominych.
Odpowiedz
0 Lajków
robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 2 z 5 (4 352 wyświetleń)

Re: Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

[ Edytowane ]

Niestety, mamy za mało informacji, żeby sprawę wyjaśnić dla Ciebie tutaj. Wspominasz, że płatność tej połączonej transzy byłaby po zakończeniu budowy. Nie wiemy, jakie są zapisy w umowie deweloperskiej, nie wiemy, jak dokładnie te transze wyglądają, jakie są terminy płatności, daty warunków itp.

Skontaktuj się, proszę z naszą infolinią hipoteczną - 32 357 00 57. Specjalista sprawdzi dla Ciebie warunki umowy i będzie mógł przekazać jednoznaczną odpowiedź.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 3 z 5 (4 349 wyświetleń)

Re: Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

[ Edytowane ]
Zadam pytanie inaczej - jeśli będę chciał uruchomić kolejną transze zgodnie z nowym harmonogramem, w przybliżeniu na przełomie grudnia i stycznia, czyli po terminie uruchomienia najbliższej transzy z dotychczasowego harmonogramu (31.08) i w wyższej wysokości, to jak mogę to zrobić?

Czy mojeing przyjmie taki wniosek?

Czy po prostu uruchomic dwie transze w tym samym czasie, czyli zgodnie z UD do 14 dni od zakończenia budowy?

Bo będzie to wg harmonogramu dewelopera więc zgodnie z umową kredytu.
Odpowiedz
0 Lajków
robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 4 z 5 (4 341 wyświetleń)

Re: Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

W bankowości internetowej transze są rozpisane zgodnie z pierwotną umową deweloperską. Jeśli mieliśmy aneks do UD to oczywiście uruchomimy transze zgodnie z tym aneksem, ale muszą być one zlecone w oddziale banku. Transz w bankowości nie zmienimy. Dyspozycję trzeba wypełnić papierowo ze specjalistą w oddziale, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Żeby się umówić skontaktuj się z nami pod numerem 32 357 00 57.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 5 z 5 (4 181 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy