Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

Witam,

Wraz z deweloperem aneksuję u notariusza załącznik do UD - harmonogram wpłaty transz. W skrócie dwie ostatnie transze tej samej wysokości złączone zostaną w jedną transzę w wysokości tych dwóch, płatną po zakończeniu budowy. W sumie zamiast 7 będzie 6 transz, kwota końcowa bez zmian. W umowe kredytu widnieje zapis, ze transze są uruchamiane zgodnie z harmonogramem transz dewelopera, dlatego czy w tym wypadku wystarczy przesłać podpisany nowy załącznik harmonogram wpłat?

Czy wymaga to jednak wiztyty i wypisania wniosku o uruchomienie transzy poza mojeing?

Ogólnie w umowie kredytowej nie zmienia się nic więc zakładam że aneks niepotrzebny.

Dziękuję
Odpowiedz
0 Lajków
robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 1 z 5 (4 419 wyświetleń)

Re.: Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

Dodam że 5 transz zostało już uruchominych.
Odpowiedz
0 Lajków
robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 2 z 5 (4 368 wyświetleń)

Re: Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

[ Edytowane ]

Niestety, mamy za mało informacji, żeby sprawę wyjaśnić dla Ciebie tutaj. Wspominasz, że płatność tej połączonej transzy byłaby po zakończeniu budowy. Nie wiemy, jakie są zapisy w umowie deweloperskiej, nie wiemy, jak dokładnie te transze wyglądają, jakie są terminy płatności, daty warunków itp.

Skontaktuj się, proszę z naszą infolinią hipoteczną - 32 357 00 57. Specjalista sprawdzi dla Ciebie warunki umowy i będzie mógł przekazać jednoznaczną odpowiedź.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 3 z 5 (4 365 wyświetleń)

Re: Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

[ Edytowane ]
Zadam pytanie inaczej - jeśli będę chciał uruchomić kolejną transze zgodnie z nowym harmonogramem, w przybliżeniu na przełomie grudnia i stycznia, czyli po terminie uruchomienia najbliższej transzy z dotychczasowego harmonogramu (31.08) i w wyższej wysokości, to jak mogę to zrobić?

Czy mojeing przyjmie taki wniosek?

Czy po prostu uruchomic dwie transze w tym samym czasie, czyli zgodnie z UD do 14 dni od zakończenia budowy?

Bo będzie to wg harmonogramu dewelopera więc zgodnie z umową kredytu.
Odpowiedz
0 Lajków
robh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
20-07-2022
Wiadomość 4 z 5 (4 357 wyświetleń)

Re: Zmiana w UD - ilosc i terminy transz

W bankowości internetowej transze są rozpisane zgodnie z pierwotną umową deweloperską. Jeśli mieliśmy aneks do UD to oczywiście uruchomimy transze zgodnie z tym aneksem, ale muszą być one zlecone w oddziale banku. Transz w bankowości nie zmienimy. Dyspozycję trzeba wypełnić papierowo ze specjalistą w oddziale, po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Żeby się umówić skontaktuj się z nami pod numerem 32 357 00 57.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 5 z 5 (4 197 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy