Odpowiedz

Zmiana oprocentowania

Dzień dobry,
Wraz z mężem wzięliśmy kredyt hipoteczny w maju 2021. W sierpniu urodziłam dziecko. Aktualnie chcieliśmy przejść na oprocentowanie stałe naszego kredytu. Niestety zmiany które u nas zaszły (mój macierzyński, dodatkowy członek rodziny) oraz ogólnie droższe kredyty spowodowały że nie mamy zdolności kredytowej na kredyt który i tak posiadamy Emotikon: Mrugający Nie możemy przejść na stałe oprocentowanie mimo, że za moment rata kredytu skoczy nam tak mocno do góry że nie będziemy w stanie jej spłacić. Czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Badanie zdolności kredytowej w takim przypadku? Jak to się ma do wymogów rekomendacji S? Bank w tym momencie uniemożliwia nam przejście na stałe oprocentowanie. Czy mogę pozwać bank?
Odpowiedz
0 Lajków
ananas_19
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
11-03-2022
Wiadomość 1 z 8 (4 334 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Jeak najbardziej w tym momencie bank działa na niekożyść kliena, jeśli mój wniosek nie przejdzie proponuję się razem skontaktować i złożyć pozew zbiorowy
Odpowiedz
0 Lajków
Kcieslik
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
10-03-2022
Wiadomość 2 z 8 (4 275 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Kiedy spodziewasz się odpowiedzi banku?
Odpowiedz
0 Lajków
ananas_19
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
11-03-2022
Wiadomość 3 z 8 (4 123 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Kcieslik Przestań się pienić na forum (nic innego tu nie robisz), bo ani ci nikt pistoletu nie przykładał do głowy w momencie podpisywania kredytu, ani ING nie jest jedyna instytucją w Polsce, która kredytów hipotecznych udziela. Działanie banku jest zgodne z procedurami i całkowicie legalne, a po to ci przy podpisywaniu umowy dawali informację o możliwym wzroście oprocentowania, żebyś zdawał sobie sprawę, co może cię w przyszłości czekać. 

 

Zapewne w momencie brania kredytu miałeś możliwość wziąć kredyt ze stałym oprocentowaniem i z tego nie skorzystałeś, bo było drożej, więc teraz nie lamentuj, że bank ci pod górkę robi i prokuratora nie wołaj, bo zgodziłeś się na warunki z pełna świadomością, że oprocentowanie może wzrosnąć. Ciągle dziwi mnie, że po historii z kredytami frankowymi znajdują się tacy pieniacze, którzy wzięli, bo było tanio i teraz krzyczą, że ich oszukano, bo oni biedni nie wiedzieli, a raty muszą płacić. Jak się w prostej ekonomii nie orientujesz, to kredytu brać nie powinieneś, bo nie masz pojęcia co robisz, to twoja wina,  a nie banku - w sumie to ty bank oszukałeś, bo podpisałeś umowę nie mając pojęcia jakie zobowiązanie przyjmujesz, mimo że inaczej oświadczyłeś w umowie.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 4 z 8 (3 930 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Hej @ananas_19, jestem dokładnie w tej samej sytuacji co Ty, napisałam Ci na prv. Dodam, że zgłosiłam już tę sprawę do różnych organów. Skontaktuj się ze mną, lepiej działać w grupie.
Odpowiedz
0 Lajków
anapaula
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
13-04-2022
Wiadomość 5 z 8 (3 323 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

U mnie podobna sytuacja. Chciałem przejść z oprocentowania zmiennego z ratami malejącymi na stałe z ratami równymi aby zmniejszyć wysokość miesięcznych spłat. Dostałem odmowę z lakonicznym uzasadnieniem brak zdolności kredytowej. Na złożoną reklamację również krótka odpowiedź że nie mam zdolności do obsługi raty kredytu ze stałym oprocentowaniem.

 

Odpowiedz
0 Lajków
keram
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-04-2022
Wiadomość 6 z 8 (3 305 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Odezwałam się na whatsapp.
Odpowiedz
0 Lajków
ananas_19
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
11-03-2022
Wiadomość 7 z 8 (3 053 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

@ananas_19 Jestem w podobnej sytuacji, odezwałem się na priv.

Odpowiedz
0 Lajków
methodos77
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
19-04-2022
Wiadomość 8 z 8 (2 900 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy