Odpowiedz

Zmiana oprocentowania

Dzień dobry,
Wraz z mężem wzięliśmy kredyt hipoteczny w maju 2021. W sierpniu urodziłam dziecko. Aktualnie chcieliśmy przejść na oprocentowanie stałe naszego kredytu. Niestety zmiany które u nas zaszły (mój macierzyński, dodatkowy członek rodziny) oraz ogólnie droższe kredyty spowodowały że nie mamy zdolności kredytowej na kredyt który i tak posiadamy Emotikon: Mrugający Nie możemy przejść na stałe oprocentowanie mimo, że za moment rata kredytu skoczy nam tak mocno do góry że nie będziemy w stanie jej spłacić. Czy to jest w ogóle zgodne z prawem? Badanie zdolności kredytowej w takim przypadku? Jak to się ma do wymogów rekomendacji S? Bank w tym momencie uniemożliwia nam przejście na stałe oprocentowanie. Czy mogę pozwać bank?
Odpowiedz
0 Lajków
ananas_19
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
11-03-2022
Wiadomość 1 z 8 (4 272 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Jeak najbardziej w tym momencie bank działa na niekożyść kliena, jeśli mój wniosek nie przejdzie proponuję się razem skontaktować i złożyć pozew zbiorowy
Odpowiedz
0 Lajków
Kcieslik
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
10-03-2022
Wiadomość 2 z 8 (4 213 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Kiedy spodziewasz się odpowiedzi banku?
Odpowiedz
0 Lajków
ananas_19
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
11-03-2022
Wiadomość 3 z 8 (4 061 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Kcieslik Przestań się pienić na forum (nic innego tu nie robisz), bo ani ci nikt pistoletu nie przykładał do głowy w momencie podpisywania kredytu, ani ING nie jest jedyna instytucją w Polsce, która kredytów hipotecznych udziela. Działanie banku jest zgodne z procedurami i całkowicie legalne, a po to ci przy podpisywaniu umowy dawali informację o możliwym wzroście oprocentowania, żebyś zdawał sobie sprawę, co może cię w przyszłości czekać. 

 

Zapewne w momencie brania kredytu miałeś możliwość wziąć kredyt ze stałym oprocentowaniem i z tego nie skorzystałeś, bo było drożej, więc teraz nie lamentuj, że bank ci pod górkę robi i prokuratora nie wołaj, bo zgodziłeś się na warunki z pełna świadomością, że oprocentowanie może wzrosnąć. Ciągle dziwi mnie, że po historii z kredytami frankowymi znajdują się tacy pieniacze, którzy wzięli, bo było tanio i teraz krzyczą, że ich oszukano, bo oni biedni nie wiedzieli, a raty muszą płacić. Jak się w prostej ekonomii nie orientujesz, to kredytu brać nie powinieneś, bo nie masz pojęcia co robisz, to twoja wina,  a nie banku - w sumie to ty bank oszukałeś, bo podpisałeś umowę nie mając pojęcia jakie zobowiązanie przyjmujesz, mimo że inaczej oświadczyłeś w umowie.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 4 z 8 (3 868 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Hej @ananas_19, jestem dokładnie w tej samej sytuacji co Ty, napisałam Ci na prv. Dodam, że zgłosiłam już tę sprawę do różnych organów. Skontaktuj się ze mną, lepiej działać w grupie.
Odpowiedz
0 Lajków
anapaula
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
13-04-2022
Wiadomość 5 z 8 (3 261 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

U mnie podobna sytuacja. Chciałem przejść z oprocentowania zmiennego z ratami malejącymi na stałe z ratami równymi aby zmniejszyć wysokość miesięcznych spłat. Dostałem odmowę z lakonicznym uzasadnieniem brak zdolności kredytowej. Na złożoną reklamację również krótka odpowiedź że nie mam zdolności do obsługi raty kredytu ze stałym oprocentowaniem.

 

Odpowiedz
0 Lajków
keram
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-04-2022
Wiadomość 6 z 8 (3 243 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

Odezwałam się na whatsapp.
Odpowiedz
0 Lajków
ananas_19
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
11-03-2022
Wiadomość 7 z 8 (2 991 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania

@ananas_19 Jestem w podobnej sytuacji, odezwałem się na priv.

Odpowiedz
0 Lajków
methodos77
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
19-04-2022
Wiadomość 8 z 8 (2 838 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy