Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a śmierć jednego z kredytobiorców

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć jak jest procedura w przypadku śmierci jednego z kredytobiorców? Czy bank na nowo analizuje zdolność kredytową pozostałego żyjącego kredytobiorcy?

 

Co w przypadku gdy żyjący właściciel nieruchomości nie osiągnie zdolności kredytowej? Czy bank wyrazi zgodę na jej sprzedaż w celu spłaty hipoteki?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Jarkur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-07-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 729 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a śmierć jednego z kredytobiorców

[ Edytowane ]

@Jarkur Do każdej takiej sytuacji podchodzimy indywidualnie. Jeśli miała ona miejsce, proszę skontaktuj się z nami telefonicznie - (32) 357 00 76. Nasi specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 18:00. Podczas rozmowy postaramy się to dla Ciebie sprawdzić i przekażemy szczegóły.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
553
120
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (2 654 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a śmierć jednego z kredytobiorców

Sytuacja jeszcze nie nastąpiła ale chcemy wiedzieć jakie są procedury żeby można się Zabezpieczyć. Odpowiedź nie jest satysfakcjonująca.
Odpowiedz
0 Lajków
thriller
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
13-07-2018
Wiadomość 3 z 4 (1 664 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a śmierć jednego z kredytobiorców

Przez Społeczność ING nie jesteśmy w stanie przekazać Ci więcej informacji. To już zależy od indywidualnej sytuacji spadkobiercy.
Po bardziej szczegółowe informacje w tym temacie powinieneś skontaktować się z centrum monitoringu kredytów: 32 357 00 71. 
Generalnie po śmierci kredytobiorcy osoby, które dziedziczą powinny zgłosić fakt śmierci w oddziale.
Ostatecznie powinni też przedstawić akt poświadczenia dziedziczenia. 
Jeśli kredytobiorca miał ubezpieczenie (ochrona spłaty kredytu hipotecznego), to przy założeniu, że nie mamy do czynienia z wyłączeniem z ogólnych warunków ubezpieczenia, zapewni ono całkowitą spłatę zaangażowania (saldo na dzień śmierci). 
Jeśli ubezpieczenia nie było, to spłatę kredytu obejmują osoby, które przejęły spadek. 

 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
538
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (1 524 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Decyzja w procesie NWH

Cześć, mój doradca również złożył mój wniosek przez NWH. Czy długo ostatecznie czekałaś na decyzję ostateczną?. Mój kompletny wniosek złożyliśmy 22.07 i zastanawiam się ile czasu od tego może być pode...

26-07-2024
Re.: Problem z płatnościami zbliżeniowymi

Proszę w pierwszej kolejności w bankowości internetowej w szczegółach karty wyłączyć zbliżeniowość na karcie. Następnie, proszę dokonać płatności z kodem PIN i na nowo uruchomić płatności zbliżeniowe ...

26-07-2024
Re.: Zablokowane konto przez dział bezpieczenstwa

Napisz proszę do nas ponownie na czacie. Sprawdzimy wówczas dla Ciebie informacje. Tu nie jesteśmy w stanie pomóc.

26-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy