Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Kredyt hipoteczny a śmierć jednego z kredytobiorców

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć jak jest procedura w przypadku śmierci jednego z kredytobiorców? Czy bank na nowo analizuje zdolność kredytową pozostałego żyjącego kredytobiorcy?

 

Co w przypadku gdy żyjący właściciel nieruchomości nie osiągnie zdolności kredytowej? Czy bank wyrazi zgodę na jej sprzedaż w celu spłaty hipoteki?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Jarkur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-07-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 491 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a śmierć jednego z kredytobiorców

[ Edytowane ]

@Jarkur Do każdej takiej sytuacji podchodzimy indywidualnie. Jeśli miała ona miejsce, proszę skontaktuj się z nami telefonicznie - (32) 357 00 76. Nasi specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 18:00. Podczas rozmowy postaramy się to dla Ciebie sprawdzić i przekażemy szczegóły.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (2 416 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a śmierć jednego z kredytobiorców

Sytuacja jeszcze nie nastąpiła ale chcemy wiedzieć jakie są procedury żeby można się Zabezpieczyć. Odpowiedź nie jest satysfakcjonująca.
Odpowiedz
0 Lajków
thriller
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
13-07-2018
Wiadomość 3 z 4 (1 426 wyświetleń)

Re: Kredyt hipoteczny a śmierć jednego z kredytobiorców

Przez Społeczność ING nie jesteśmy w stanie przekazać Ci więcej informacji. To już zależy od indywidualnej sytuacji spadkobiercy.
Po bardziej szczegółowe informacje w tym temacie powinieneś skontaktować się z centrum monitoringu kredytów: 32 357 00 71. 
Generalnie po śmierci kredytobiorcy osoby, które dziedziczą powinny zgłosić fakt śmierci w oddziale.
Ostatecznie powinni też przedstawić akt poświadczenia dziedziczenia. 
Jeśli kredytobiorca miał ubezpieczenie (ochrona spłaty kredytu hipotecznego), to przy założeniu, że nie mamy do czynienia z wyłączeniem z ogólnych warunków ubezpieczenia, zapewni ono całkowitą spłatę zaangażowania (saldo na dzień śmierci). 
Jeśli ubezpieczenia nie było, to spłatę kredytu obejmują osoby, które przejęły spadek. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (1 286 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy