Odpowiedz

Zmiana marży kredytu

Dzień dobry,

mam pytanie o marżę kredytu. Wniosek składany na początku grudnia, decyzja wstępna jest z marżą promocyjną 1,95. W tej chwili oczekuję na decyzję (krok 5/6). Obecnie marża promocyjna wynosi 1,89 (poza tym wszystko identycznie). Przypuszczam, ze bank na dniach przygotuje umowę na marżę 1,95. Czy jest zatem możliwa zmiana umowy (przed podpisaniem) na ofertę obowiązującą, korzystniejszą (niższa marża) bez jakichś zbędnych formalności, czy musiałbym od nowa złożyć wniosek i dokumenty?

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-01-2020
Wiadomość 1 z 6 (3 832 wyświetleń)

Re.: Zmiana marży kredytu

[ Edytowane ]

Aby zawnioskować o inną marżę, należy wypełnić odpowiedni druk wniosku o zmianę parametrów.
Proszę, skontaktuj się w tej sprawie z opiekunem Twojego wniosku- może uda się zmienić marżę przed decyzją🙂

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 6 (3 723 wyświetleń)

Re.: Zmiana marży kredytu

[ Edytowane ]

No to już "po ptakach", bo decyzja wydana... Oczywiście opiekun nawet o tym nie wspomniał (kiedy jeszcze mógł), że jest taka możliwość. Czy coś jeszcze da się zrobić?

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-01-2020
Wiadomość 3 z 6 (3 605 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana marży kredytu

W takiej sytuacji konieczne jest złożenie nowego wniosku o kredyt hipoteczny.  Zachęcam Cię do rozmowy z opiekunem Twojego wniosku. Opiekun podpowie Ci, jak najlepiej teraz złożyć wniosek.  


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
426
93
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (3 535 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana marży kredytu

Doradca kredytowy twierdzi, że złożenie nowego wniosku nie jest możliwe, ponieważ oferta promocyjna zawsze przeznaczona jest dla osób, które po raz pierwszy składają wniosek o kredyt (czyli kolejny, to tylko na ofertę standard). Czy ma rację?

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-01-2020
Wiadomość 5 z 6 (3 505 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana marży kredytu

Możesz złożyć wniosek o aktualną ofertę promocyjną - aby z niej skorzystać sprawdzamy jaki jest cel kredytu i kwota. Nie sprawdzamy ilości złożonych wniosków. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 6 z 6 (3 421 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy