Odpowiedz

Zmiana marży kredytu

Dzień dobry,

mam pytanie o marżę kredytu. Wniosek składany na początku grudnia, decyzja wstępna jest z marżą promocyjną 1,95. W tej chwili oczekuję na decyzję (krok 5/6). Obecnie marża promocyjna wynosi 1,89 (poza tym wszystko identycznie). Przypuszczam, ze bank na dniach przygotuje umowę na marżę 1,95. Czy jest zatem możliwa zmiana umowy (przed podpisaniem) na ofertę obowiązującą, korzystniejszą (niższa marża) bez jakichś zbędnych formalności, czy musiałbym od nowa złożyć wniosek i dokumenty?

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-01-2020
Wiadomość 1 z 6 (3 803 wyświetleń)

Re.: Zmiana marży kredytu

[ Edytowane ]

Aby zawnioskować o inną marżę, należy wypełnić odpowiedni druk wniosku o zmianę parametrów.
Proszę, skontaktuj się w tej sprawie z opiekunem Twojego wniosku- może uda się zmienić marżę przed decyzją🙂

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 6 (3 694 wyświetleń)

Re.: Zmiana marży kredytu

[ Edytowane ]

No to już "po ptakach", bo decyzja wydana... Oczywiście opiekun nawet o tym nie wspomniał (kiedy jeszcze mógł), że jest taka możliwość. Czy coś jeszcze da się zrobić?

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-01-2020
Wiadomość 3 z 6 (3 576 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana marży kredytu

W takiej sytuacji konieczne jest złożenie nowego wniosku o kredyt hipoteczny.  Zachęcam Cię do rozmowy z opiekunem Twojego wniosku. Opiekun podpowie Ci, jak najlepiej teraz złożyć wniosek.  


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (3 506 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana marży kredytu

Doradca kredytowy twierdzi, że złożenie nowego wniosku nie jest możliwe, ponieważ oferta promocyjna zawsze przeznaczona jest dla osób, które po raz pierwszy składają wniosek o kredyt (czyli kolejny, to tylko na ofertę standard). Czy ma rację?

Odpowiedz
0 Lajków
Melonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
22-01-2020
Wiadomość 5 z 6 (3 476 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana marży kredytu

Możesz złożyć wniosek o aktualną ofertę promocyjną - aby z niej skorzystać sprawdzamy jaki jest cel kredytu i kwota. Nie sprawdzamy ilości złożonych wniosków. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 6 z 6 (3 392 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy