Odpowiedz

Decyzja Negatywna - ??

 

Witam,

składałam wniosek kredytowy z drugą osobą. Działalność gospodarcza jedno osobowa, prowadzona ponad 12 m-c, druga osoba nie wykazuje dochodów (umowa na czas określony)

Przez pośrednika wyliczona nam zdolność, został złożony wniosek i w przekonaniu, że w 95% nie będzie odmowy udzielenia kredytu otrzymaliśmy decyzje negatywną. W załączniku jest informacja o decyzji negatywnej

- "wewnętrznych regulacji Banku". 

Proszę o informacje, dlaczego bank nie podaje konkretnego powodu np. działalność z ryzykiem, zbyt mały dochód itp, itd.  Czy jest możliwość odwołania od tej decyzji i w jaki sposób? Zależy mi na czasie. Czy często jest tak, że bank przychyla się do odwołania i jednak jest możliwość otrzymania kredytu  mimo, że wcześniej była odmowa?

Proszę o jakieś informacje co można w tej sytuacji zrobić..

 

Dodatkowe informacje - nie mamy żadnych zobowiązań kredytowych, nie braliśmy nigdy kredytów, jedynie karta kredytowa która już jest zamknięta (2 miesiąca posiadana, regularnie spłacana)

 

Pozdrawiam sredecznie

Odpowiedz
0 Lajków
foxi89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
11-01-2018
Wiadomość 1 z 6 (14 101 wyświetleń)

Re: Decyzja Negatywna - ??

Prosimy, dopytaj osobę, u której wniosek był kompletowany. 

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
769
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (14 039 wyświetleń)

Re.: Decyzja Negatywna - ??

Cześć, u mnie i męża ta sama sytuacja wczoraj. Wniosek o kredyt hipoteczny, oboje pracujemy na umowy na czas nieokreślony, zarobki dobre, bo rzędu 8k miesięcznie na dwóch, czasem więcej. Wszystko zawsze płacone w terminie, jesteśmy młodzi, nie mamy dzieci, bardzo duży wkład własny i cyk - ten sam powód odrzucenia wniosku. Bardzo liczyliśmy na bank ing, ciekawa oferta, byliśmy wręcz pewni, że z naszymi zarobkami i wkładem własnym, tak nieduża kwota kredytu to pikuś i dostaniemy bez problemu. Czekamy co nam nasza doradczyni napisze, może ona wie coś więcej. Biorąc jednak pod uwagę tak lekceważące podejście banku jakim jest podanie lakonicznego powodu odmowy, na pewno nie będziemy się odwoływać. Wniosek złożyliśmy też do mbanku, więc może tam się uda. Jak i tam będzie odmowa, trudno, łaski nam nie robią, w końcu to ich strata, nie nasza. Trzeba będzie postawić dom bez kredytu Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
Darrika89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
28-02-2019
Wiadomość 3 z 6 (11 600 wyświetleń)

Re.: Decyzja Negatywna - ??

Na jaką kwotę chcieliście wziąć kredyt jeśli mogę zapytać?

Jesteśmy w punkcie Analiza wniosku i czekamy jak na szpilkach na decyzję czy jakąkolwiek informację.

Odpowiedz
0 Lajków
Alutka11
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
39
1
09-03-2019
Wiadomość 4 z 6 (11 146 wyświetleń)

Re.: Decyzja Negatywna - ??

W grudniu złożony wniosek o kredyt hipoteczny, wkład własny przekracza kwote kredytu. Kredyt bierzemy razem (umowy na czas nieokreślony, wspólne zarobki ponad 9 tys netto, brak jakichkolwiek zadłużeń, pożyczek kredytów). Po ponad miesiącu otrzymaliśmy negatywną decyzję banku  ze wzgledu na wewnetrzne procedury. Doradca kredytowy próbował uzyskac informację od analityka ING - powód to podobno mój wpis bo coś nie zostało spłacone. W zeszły piątek sprawdzenie BIK - wynik - czyściutko, żadnych wpisów negatywnych, punktacja bardzo dobra! Po weryfikacji - informacja od analityka - nie BIK a BIG... kolejne płatne raporty, BIG - prywatny - czyściutko, żadnych wpisów, BIG na byłą firmę - czyściutko, żadnych wpisów, BIG na działalność zamkniętą 10 lat temu - czyściutko - żadnych wpisów... za to skala nerwów nieporównywalnie wysoka, wydane pieniądze na raporty.... Kredytu nadal nie mamy nie wiadomo dlaczego.... czy takie traktowanie klienta jest ok?

Odpowiedz
0 Lajków
hsehero
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-01-2020
Wiadomość 5 z 6 (8 537 wyświetleń)

Re: Re.: Decyzja Negatywna - ??

Przykro mi, że podjęliśmy negatywną decyzję w sprawie Twojego wniosku. Tutaj nie mam wglądu do systemu, przez co nie mogę sprawdzić jej szczegółów. Proszę, skontaktuj się z nami - (32) 357 00 57, przyjmiemy odpowiednie zgłoszenie. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00, w soboty 8:00-16:00.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 6 z 6 (8 518 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
ING pozew cywilny

Witam
Chce pozwać cywilnie ING o bezpodstawne przetwarzanie danych w BIK, konkretnie zapytań, które nie zakończyły się udzieleniem kredytu. Mam już kilka pism przygotowanych przez adwokata, mam dowody ...

24-02-2024
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy