Odpowiedz

Zmiana celu kredytowania

Dzień dobry,

 

posiadam KH od 07.2021 na budowę domu do stanu wykończonego. Przy obecnych cenach i realiach nie ma szans na dokończenie w kwocie kredytu do stanu wykończonego.

 

Czy możliwa jest zmiana celu kredytowania na stan deweloperski, tak by móc spełnić warunki kredytu w tej kwocie ?

Rozumiem że trzeba wykonać nową wycenę. Ceny materiałów i koszt robocizny zmieniły się diametralnie. Czy nowa wycena, do stanu deweloperskiego, musi być na kwotę nie niższą niż wcześniejsza, do stanu wykończonego ?

Czy podpisując taki aneks, zmieniają się jeszcze jakieś parametry w umowie ?

 

Pozdrawiam

Jakub

Odpowiedz
0 Lajków
Dzaba85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-08-2021
Wiadomość 1 z 5 (2 030 wyświetleń)

Re.: Zmiana celu kredytowania

Przy zmianie warunków dokonywana jest ponowna ocena zdolności kredytowej - musisz brać pod uwagę, że jeżeli kredyt pierwotnie był pod korek, to obecnie zdolność kredytowa będzie niższa.

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 2 z 5 (2 015 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana celu kredytowania

Czy rozważałeś opcję dobrania dodatkowej kwoty? Jeśli posiadasz oprocentowanie zmienne Twojego kredytu, możesz taki wniosek złożyć w naszej placówce. Będziemy wtedy badać Twoją zdolność kredytową.

W sytuacji, gdybyś jednak pozostał przy zmianie celu kredytowania, będziemy potrzebować kosztorysu zamiennego i zrobimy nową wycenę.

Jednak nie zawsze taki aneks wymaga ponownego wyliczenia zdolności kredytowej. To już oceni analityk Emotikon: Szczęśliwy 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 3 z 5 (1 970 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana celu kredytowania

Niestety dobranie dodatkowej kwoty prawdopodobnie nie wchodzi w grę, z racji tego że wniosek o zmianę na stałe oprocentowanie został odrzucony z powodu zdolności. Żona obecnie jest na urlopie wychowawczym więc nie zarabia.

Odpowiedz
0 Lajków
Dzaba85
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
06-08-2021
Wiadomość 4 z 5 (1 797 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana celu kredytowania

Rozumiem, ostateczna decyzja należy do Ciebie. Możesz porozmawiać z doradcą kredytowym w naszej placówce lub pod numerem 32 357 00 57,  na temat Twojej sytuacji. Mając więcej danych dotyczących Twoich dochodów i planowanych wydatków, będzie mógł znaleźć najlepsze rozwiązanie Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 5 z 5 (1 695 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy