Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

skrócenie okresu kredytowania a nadplata

W tym roku będę mogła nadpłacać tylko niewielkie kwoty (max 500zł miesięcznie). Czy mogę wymagać aneksów odnośnie skrócenia okresu przy takich niewielkich nadpłatach co trzy miesiące, czy to ma sens? Już widzę minę pracownika Banku, który obsługuje mój kredyt. Doradźcie coś.

Odpowiedz
0 Lajków
jagodzianka
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
4
0
26-08-2020
Wiadomość 1 z 4 (268 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

Możesz co miesiąc dodatkowo nadpłacać w kwocie będącej różnicą między pierwotną ratą a tą po przeliczeniu po nadpłacie, wszystko zależy od tego jaka jest wartość kredytu, ile rat i na ile te 1500 kwartalnie realnie wpływa na skrócenie okresu, jak emocjonalnie podchodzisz do zobowiązania - wolisz ramki banku czy samodyscyplinę.
Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
17
4
17-11-2020
Wiadomość 2 z 4 (215 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

@jagodzianka w każdej chwili możesz zawnioskować o aneks do umowy. Będzie to dla Ciebie opłacalne, ponieważ finalnie koszt kredytu będzie mniejszy Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
184
41
04-09-2015
Wiadomość 3 z 4 (213 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

Finalnie koszt kredytu i tak będzie mniejszy, bo nadpłacając zmniejsza za każdym razem kwotę kapitału, a wyrównując ratę do pierwotnej, bez skracania, wyjdzie jej na to samo, co z podpisaniem aneksu, dlatego ważniejsze jest to, jaki ma cel w formalnym skróceniu okresu. Ja wolę mniejszą ratę i zdolność kredytową na wypadek potencjalnej okazji, ale kto co lubi czy potrzebuje.

dalena
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
17
4
17-11-2020
Wiadomość 4 z 4 (167 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pożyczka hipoteczna pod zastaw nieruchomości osoby trzeciej

W opisanej przez Ciebie sytuacji, wpis hipoteczny spowoduje, że w pierwszej kolejności będzie spłacona pożyczka, jak tylko zlicytowana zostanie nieruchomość. 

20-01-2021
Re: Powiadomienia do konta walutowego

Dziękuję  za odpowiedz.

20-01-2021
Re: Pożyczka z ubezpieczeniem

@Chwastka0 Składkę za ubezpieczenie pożyczki pobieramy miesięcznie, razem z ratą pożyczki. Tym samym nie ponosisz kosztu ubezpieczenia za niewykorzystany okres, jeżeli spłacisz pożyczkę wcześniej. 

20-01-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy