Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

skrócenie okresu kredytowania a nadplata

W tym roku będę mogła nadpłacać tylko niewielkie kwoty (max 500zł miesięcznie). Czy mogę wymagać aneksów odnośnie skrócenia okresu przy takich niewielkich nadpłatach co trzy miesiące, czy to ma sens? Już widzę minę pracownika Banku, który obsługuje mój kredyt. Doradźcie coś.

Odpowiedz
0 Lajków
jagodzianka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
26-08-2020
Wiadomość 1 z 18 (26 271 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

Możesz co miesiąc dodatkowo nadpłacać w kwocie będącej różnicą między pierwotną ratą a tą po przeliczeniu po nadpłacie, wszystko zależy od tego jaka jest wartość kredytu, ile rat i na ile te 1500 kwartalnie realnie wpływa na skrócenie okresu, jak emocjonalnie podchodzisz do zobowiązania - wolisz ramki banku czy samodyscyplinę.
Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 2 z 18 (26 218 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

@jagodzianka w każdej chwili możesz zawnioskować o aneks do umowy. Będzie to dla Ciebie opłacalne, ponieważ finalnie koszt kredytu będzie mniejszy Emotikon: Szczęśliwy 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 3 z 18 (26 216 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

Finalnie koszt kredytu i tak będzie mniejszy, bo nadpłacając zmniejsza za każdym razem kwotę kapitału, a wyrównując ratę do pierwotnej, bez skracania, wyjdzie jej na to samo, co z podpisaniem aneksu, dlatego ważniejsze jest to, jaki ma cel w formalnym skróceniu okresu. Ja wolę mniejszą ratę i zdolność kredytową na wypadek potencjalnej okazji, ale kto co lubi czy potrzebuje.

dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 4 z 18 (26 170 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

Hej Emotikon: Szczęśliwy znalazłam informację, że jeśli w ciągu 3 miesięcy od dokonania nadpłaty kredytu hipotecznego zawnioskuję o skrócenie okresu kredytowania jest to bezpłatne. Czy istnieje jakiś limit podpisywanych aneksów o skrócenie czasu kredytowania, czy mogę podpisać bezpłatnie dowolną ich liczbę w ciągu roku? Np. co 3 miesiące nadpłacam kredyt 10 tys zł i co 3 miesiące wnioskuję o skrócenie okresu kredytowania. Dzięki!

Odpowiedz
0 Lajków
j0celyne
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
24-08-2021
Wiadomość 5 z 18 (25 193 wyświetleń)

Re: Re.: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

Nadpłata kredytu hipotecznego powoduje automatyczne przeliczenie (zmniejszenie) wysokości raty.
Możesz jednak wrócić do wysokości raty przed nadpłatą i tym samym skrócić okres kredytowania. Konieczne jest podpisanie aneksu do umowy.

Taki aneks jest bezpłatny jeśli:

•nie minęły 3 miesiące od nadpłaty
•wysokość raty po skróceniu okresu kredytowania nie będzie wyższa, od najwyższej zapłaconej przez Ciebie raty.


Jeśli minęło więcej niż 3 miesiące od nadpłaty, opłata za aneks wynosi 200 zł. Aneks zawsze możesz zamówić telefonicznie na naszej infolinii +48 32 357 00 57. Jest czynna w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 6 z 18 (24 996 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

A to nie mogę nadpłacać kredytu dowolną kwotą? Np. rata wynosi 1500zł, nadpłacam 5 tys. 

Z Pani odpowiedzi wynika, że nie -cyt. "Możesz co miesiąc dodatkowo nadpłacać w kwocie będącej różnicą między pierwotną ratą a tą po przeliczeniu po nadpłacie". Proszę o wyjaśnienie, bo w banku mówił mój opiekun , że mogę dowolną kwotę nadpłacać, dodatkowo w okresie karencji również tylko w karencji najwazniejsze jest to, żeby nie spłacić całego swojego bieżącego zobowiązania (czyli wypłaconej transzy).

 

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 7 z 18 (24 430 wyświetleń)

Re: Re.: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

@aaa12345 możesz nadpłacić dowolną kwotę kredytu. Nie mamy progu minimalnego Emotikon: Szczęśliwy 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 8 z 18 (24 346 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

Możesz nadpłacać każdą kwotę. Ja nadpłacam comiesięcznie , raz 2 tys, raz 1, raz 5... zależy jaką mam możliwość. Pani z banku, która mnie obsługuje sama zachęca do podpisywania aneksu po każdej nadpłacie, bo to mi się po prostu opłaca. Możesz nadpłacić nawet 100 złotych, tyle że wtedy oszczędności będą znikome. Ja podpisuję aneks co miesiąc i nie wyobrażasz sobie nawet , jak horrendalną kwotę udało mi się zaoszczędzić. 

Odpowiedz
0 Lajków
bellatrix_l
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
30-01-2022
Wiadomość 9 z 18 (21 267 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu kredytowania a nadplata

Na czym oszczędzasz, skoro odsetki płacisz od bieżącej kwoty kapitału do spłaty, a na tą ma wpływ jedynie to jak szybko go spłacasz, a nie aneksy, które podpisujesz?

Żeby realnie zaoszczędzić aneks musiałby dotyczyć obniżenia oprocentowania, a nie skrócenia okresu, bo akurat tym można zarządzać i bez podpisywanego aneksu i marnowania czasu na kontakty z "panią z banku". 

Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 10 z 18 (17 647 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy