Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Czy istnieje cos takiego jak waznosc decyzji wstepnej? Ile dni?

W jakim czasie od wystawienia decyzji powinienem oplacic wycene za nieruchomosc?

Czy podajac we wniosku ze wycena jest po stronie banku po otrzymaniu decyzji wstepnej mozna to zmienic i dostarczyc swoj operat?

Jakie dokumenty nalezy jeszcze dostarczyc po decyzji wstepnej oprocz wykoania przelewu/dostarczenia operatu? 

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
filipm
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
30-09-2019
Wiadomość 571 z 748 (6 884 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Filip, decyzja wstępna jest tylko oceną wstępną po analizie finansowej na podstawie pierwotnie dostarczonych dokumentów. Nie jest ofertą, więc nie ma też terminu. Jej zapisy mogą się zmienić, na przykład w wyniku niekorzystnej wyceny nieruchomości.

Wycenę warto opłacić jak tylko otrzymasz informację o decyzji wstępnej - im szybciej to zrobisz tym szybciej Bank wykona tę wycenę i przejdzie do kolejnych etapów (decyzji ostatecznej). Co do dostarczenia operatu własnego po wskazaniu tego bankowego nie potrafię niestety pomóc.

 

W trakcie podejmowania decyzji ostatecznej Bank może oczywiście poprosić o dodatkowe dokumenty (np. wyciąg z konta czy dokumenty z ZUS). Mnie się to z małżonką przydarzyło i lekko wydłużyło proces. Wszystko bardzo zależy od tego na jaką nieruchomość zaciągasz kredyt, o jakiej wartości wobec wartości nieruchomości itd.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 572 z 748 (6 875 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@filipm Decyzja wstępna jest ważna do 30 dni od daty wydania, i w tym czasie powinna być dostarczona lub zlecona wycena nieruchomości.

Można zmienić zdanie i dostarczyć po decyzji wstępnej swój operat szacunkowy. Jeśli chodzi o resztę dokumentów jest to uzależnione od celu kredytowania i indywidualnej analizy.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 573 z 748 (6 854 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Hej, 

wczoraj dostaliśmy decyzję wstępną. Operat zlecony przez Bank opłacony również w dniu wczorajszym.  Czy może mi ktoś powiedzieć, jakie są kolejne kroki i czas oczekiwania na decyzję ostateczną?

Odpowiedz
0 Lajków
Klaudia1231
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-10-2019
Wiadomość 574 z 748 (6 161 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Operat zajmie kilka dni i jak tylko zostanie zrealizowany, otrzymasz informację o tym w sprawdzarce wniosków. Po tym Bank przechodzi do podejmowania decyzji ostatecznej.

Jeśli Bank uzna, że potrzebne są jeszcze jakieś dokumenty lub zabezpieczenia (bo na przykład wartość nieruchomości nie starczy jako zabezpieczenie hipoteczne) to zostaniesz o tym poinformowana.

Jeśli Bank nie będzie oczekiwał nic więcej, otrzymasz mailowo treść wszystkich dokumentów. Pamiętaj, że Bank z definicji przygotowuje dokumenty i harmonogramy w oparciu o założenie, że jest jedna transza. Jeśli zamierzasz wypłacać środki w wielu transzach, zostanie to uwzględnione na końcowej wizycie w Oddziale Hipotecznym przy podpisywaniu Umowy Kredytu.
Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 575 z 748 (6 116 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wczoraj (22.10.19) doradca złożył w moim imieniu wniosek o kredyt hipoteczny. Otrzymałam maila z banku z informacją o przetwarzaniu danych osobowych przez bank i BIK. W jakim terminie powinnam dostać informację o numerze wniosku? Ile aktualnie czeka się na rozpatrzenie wniosku? Mam już podpisana umowę deweloperską i określony termin wpłaty pieniędzy stąd moje obawy, czy zdążę...

Odpowiedz
0 Lajków
Viol
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
5
23-10-2019
Wiadomość 576 z 748 (5 876 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Czy zawsze dostaje się taki mail od banku? Bo ja nic nie dostałam, a składałam wniosek 2 tygodnie temu...
Odpowiedz
0 Lajków
kasia0504
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
1
17-10-2019
Wiadomość 577 z 748 (5 868 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

A czy dostałaś maila z numerem wniosku?
Odpowiedz
0 Lajków
Viol
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
5
23-10-2019
Wiadomość 578 z 748 (5 857 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Nie, ale na pewno Twój pośrednik ma ten numer

Odpowiedz
0 Lajków
kasia0504
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
1
17-10-2019
Wiadomość 579 z 748 (5 851 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

To w miarę nietypowa sytuacja, że podpisałaś UD bez decyzji wstępnej z Banku Emotikon: Szczęśliwy. Zazwyczaj kolejność jest odwrotna, a potem podstawą decyzji ostatecznej jest właśnie fakt podpisania UD.

Numeru wniosku niestety Pośrednicy nie podają, ale mogą Ci go udostępnić. Co do czasu - przewijają się tu różne czasy realizacji, zależne od wymaganych dokumentów i tempa ich dostarczenia itd... Ale co najmniej miesiąc możesz liczyć.
Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 580 z 748 (5 827 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy