Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Pytanie pewnie od wielu osób, które dopiero planują odbiór swojego mieszkania lub właśnie je wykańczają:

Czy z wakacji kredytowych również mogą takie osoby skorzystać? Jaka wysokość raty będzie taka osoba miała po zakończeniu wakacji? Czy te kilka rat "wyrównujących" po zakończeniu wakacji będą wynosić tyle ile planowana rata kapitałowo-odsetkowa dla tego kredytu po zakończeniu okresu budowlanego czy odsetki po prostu podniosą kapitał? 

 

Może warto byłoby pokazać też na stronie opisującej te Warianty kalkulację dla osoby, która ma 250 tysięcy kredytu, ale jeszcze nie zaczęła spłacać kapitału. 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 1 z 10 (6 411 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

zawieszenie na 3 lub 6 miesięcy
do wyboru zawieszenie raty kapitałowej (spłacamy odsetki) lub zawieszenie całej raty (nie płacimy w ogóle raty)

nadal płacimy składki ubezpieczenia spłaty kredytu oraz nieruchomości

te kilka rat wyrównujących wydłuża okres trwania umowy kredytowej. Jakby odsetki miały zwiększyć kapitał zwiększyła by się kwota kredytu a zwiększa się tylko okres jego spłacania.

Przykład 250,000 PLN, o którym wspominasz to tylko dla małego procent klientów byłby przydatny. Przydał by się kalkulator szacujący jak to będzie wyglądać w całkowitym koszcie.
Odpowiedz
0 Lajków
Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 2 z 10 (6 359 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Rozumiem ogólny mechanizm, ale chciałbym, żeby ktoś z ING przedstawił symulację dla tego scenariusza.

 

Jeśli spłacasz kapitał i odsetki i masz wakacje, to proste jest, że Twój kredyt wydłuża się o 6 miesięcy wakacji + okres, w którym pamiętając o odgórnym limicie wysokości raty sprzed wakacji zapłacisz Bankowi zaległe odsetki, płacąc jednocześnie te bieżące.

 

W przypadku karencji / okresu budowlanego płacisz tylko odsetki, więc rozwiązań jest kilka:

a) Twoja rata wzrasta o wartość zaległych odsetek zaraz po wakacjach,

b) Odsetki zwiększają kapitał kredytu,

c) Okres karencji/budowlany wydłużany jest o czas wakacji (odraczają rozpoczęcie spłacania kapitału kredytu),

d) Wyliczają łączną ratę kapitałowo-odsetkową, która byłaby płatna teraz bez karencji i do tej wysokości płacisz kredyt aż do spłacenia zaległych odsetek i wtedy wracasz do swojego harmonogramu spłaty, stosownie wydłużonego

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 3 z 10 (6 306 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Update 30.03,12:30: konsultanci na infolinii hipotecznej niestety nie byli w stanie pomóc. Także te procesy są jeszcze dopracowywane.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 4 z 10 (6 253 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Podczas składania wniosku o zawieszenie płatności rat będziemy prezentowali szczegółowy harmonogram. Prosimy o cierpliwość, w najbliższym czasie przedstawimy wszystkie szczegóły. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 5 z 10 (6 250 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Będę pewnie głosem pozostałych klientów czekających na tę opcję, że miała być ona dostępna "na początku tygodnia" tyle że zeszłego. Minął tydzień i dalej zbywacie Państwo nas odpowiedziami "wkrótce". To może w końcu zadeklarujecie się z jakąś konkretną datą, tak żeby wszyscy wiedzieli na co się mają nastawić? Bo jak wkrótce będzie trwało jeszcze miesiąc, to zyskacie sporą rzeszę niezadowolonych klientów.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 6 z 10 (6 142 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Ja mam kredyt indywidualny i muszę powiedzieć ze mimo ze wnioski mamy dostępne od czwartku zeszłego tygodnia i wtedy tez taki wniosek złożyłem to do dziś a jest to już 5 dzień roboczy nie mam odpowiedzi.
Odpowiedz
0 Lajków
synktom
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
25-03-2020
Wiadomość 7 z 10 (6 055 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Gdzie jest pokazana symulacja spłaty w przypadku karencji w czasie składania wniosku?

Odpowiedz
0 Lajków
Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 8 z 10 (5 855 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Omawiany jest w trakcie rozmowy z konsultantem Banku.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 9 z 10 (5 795 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe a okres budowlany / karencja

Tsukuyomi Czy Twoje pytanie dotyczy zawieszenia spłaty z powodu obecnej sytuacji czy skrócenia karencji? 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 10 z 10 (5 786 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy