Odpowiedz
Highlighted

Uruchomienie pierwszej transzy

Witam Państwa,

przydarzyła nam się sytuacja, o której nasz doradca w ING nie słyszał i tym samym nie wie jak to rozwiązać. Dwa miesiące temu podpisaliśmy umowę o kredyt hipoteczny (oprocentowanie stałe) i około 3 tygodnie temu odezwałam się do banku w sprawie uruchomienia pierwszej transzy. Doradca poprosił mnie o przesłanie mailowo potrzebnych dokumentów i oznajmił, że po tej weryfikacji możemy się spotkać i podpisać uruchomienie. W najbliższych dniach po tej rozmowie nie mogliśmy podjechać (oddział jest w innym mieście) zatem umówiliśmy się na telefon. Otrzymałam informację, że wszystko jest ok, mam podjechać tylko na sekundę, żeby złożyć podpis (nawet w przypadku jeśli miałaby się to odbyć podczas spotkania innego klienta, gdyż to tylko sekunda). Po kilku dniach zadzwoniłam, ale osoba, która nas obsługiwała ( w zasadzie nie nas tylko nasz kredyt) była na urlopie, więc mieliśmy się zdzwonić. Kilka dni później po wyjsciu z pracy zobaczyłam, ze zdążę podjechać do czasu zamknięcia oddziału więc jadąc zadzwoniłam uprzedzając swoją wizytę, doradca mnie zaprosił i oznajmił , że czeka na mnie tego dnia. Podczas uruchamiania okazało się, ze termin uruchomienia minął dzień wcześniej... Nie wiemy co w tej sytuacji zrobić. Nikt w oddziale nie miał takiej sytuacji. Bardzo proszę o informację czy ktoś z Państwa miał taką sytuację. Martwie się o dalsze losy tego kredytu, że już ostatecznie wygaśnie.

Odpowiedz
0 Lajków
KRp
KRp
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
03-12-2019
Wiadomość 1 z 5 (1 487 wyświetleń)
Highlighted

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Przykro mi, że taka sytuacja miała miejsce. W sprawie, którą opisujesz konieczne będzie złożenie nowego wniosku o kredyt. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
363
101
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (1 420 wyświetleń)
Highlighted

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Na uruchomienie kredytu hipotecznego jest 6 miesięcy od czasu podpisania umowy.

Jak to wygląda w praktyce? Ile wcześniej należy spotkać się w banku z doradcą w celu uruchomienia kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
osova
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
02-01-2020
Wiadomość 3 z 5 (1 175 wyświetleń)
Highlighted

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

W umowie kredytowej znajdziesz dokładną datę, do kiedy kredyt musi zostać uruchomiony (dzień-miesiąc-rok). Jeżeli kredyt nie został uruchomiony w tym terminie, umowa niestety wygasła i konieczne jest złożenie nowego wniosku.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
387
105
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (1 108 wyświetleń)
Highlighted

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Potwierdzam, w mojej umowie (z datą 13.09.2019) taki zapis znajdował się w paragrafie 2, punkt 7:

 

"Umowa wygasa automatycznie, jeżeli Kredytobiorca nie spełni warunków przewidzianych dla pierwszego uruchomienia środków z kredytu lub nie złoży wniosku o jego uruchomienie najpóźniej w terminie 11.03.2020, a także w przypadku gdy przed upływem powyższego terminu Bank odmówi uruchomienia w związku z nie spełnieniem w terminie innego dowolnego warunku umownego wskazanego w załączniku nr 3 do umowy."

 

To znaczy, że masz 6 miesięcy na uruchomienie pierwszych środków, bo inaczej Umowa wygasa. A pozostałe środki też musisz uruchomić do czasu płatności pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej, bo inaczej Twój kredyt jest automatycznie zmniejszany o nieuruchomioną kwotę (jeśli masz w umowie karencję, to pierwszą ratę kapitałowo-odsetkową płacisz po zakończeniu karencji, w trakcie karencji tylko odsetkową).

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
156
39
06-09-2019
Wiadomość 5 z 5 (1 056 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Wkład wlasny

Czy muszę mieć paragon / fakturę za zakup? Czy poniesiony koszty związane z adaptacją projektu też są wliczane jako wklad własny? Ponawiam pytanie dotyczące wkładu własnego, przy wnioskowaniu o kredyt...

14-07-2020
Kredyt hipoteczny

Mąż pracuje w firmie gdzie są dwie spółki, umowę ma na czas nieokreślony. Zaproponowano mu zmianę spółki na drugą poprzez aneks do umowy(nic się nie zmieni dalej to będzie umowa na czas nieokreślony)....

14-07-2020
Nadpłata kredyty hipotecznego

Witam obiło mi się o uszy, że w tym roku bankowość internetowa ma się "rozwinąć" i będzie można nadpłacać kredyt online z opcją pozostawienia najwyższej raty ze skróceniem okresu kredytowania unikając

...

14-07-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy