Odpowiedz
Highlighted

Uruchomienie pierwszej transzy

Witam Państwa,

przydarzyła nam się sytuacja, o której nasz doradca w ING nie słyszał i tym samym nie wie jak to rozwiązać. Dwa miesiące temu podpisaliśmy umowę o kredyt hipoteczny (oprocentowanie stałe) i około 3 tygodnie temu odezwałam się do banku w sprawie uruchomienia pierwszej transzy. Doradca poprosił mnie o przesłanie mailowo potrzebnych dokumentów i oznajmił, że po tej weryfikacji możemy się spotkać i podpisać uruchomienie. W najbliższych dniach po tej rozmowie nie mogliśmy podjechać (oddział jest w innym mieście) zatem umówiliśmy się na telefon. Otrzymałam informację, że wszystko jest ok, mam podjechać tylko na sekundę, żeby złożyć podpis (nawet w przypadku jeśli miałaby się to odbyć podczas spotkania innego klienta, gdyż to tylko sekunda). Po kilku dniach zadzwoniłam, ale osoba, która nas obsługiwała ( w zasadzie nie nas tylko nasz kredyt) była na urlopie, więc mieliśmy się zdzwonić. Kilka dni później po wyjsciu z pracy zobaczyłam, ze zdążę podjechać do czasu zamknięcia oddziału więc jadąc zadzwoniłam uprzedzając swoją wizytę, doradca mnie zaprosił i oznajmił , że czeka na mnie tego dnia. Podczas uruchamiania okazało się, ze termin uruchomienia minął dzień wcześniej... Nie wiemy co w tej sytuacji zrobić. Nikt w oddziale nie miał takiej sytuacji. Bardzo proszę o informację czy ktoś z Państwa miał taką sytuację. Martwie się o dalsze losy tego kredytu, że już ostatecznie wygaśnie.

Odpowiedz
0 Lajków
KRp
KRp
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
03-12-2019
Wiadomość 1 z 5 (1 458 wyświetleń)
Highlighted

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Przykro mi, że taka sytuacja miała miejsce. W sprawie, którą opisujesz konieczne będzie złożenie nowego wniosku o kredyt. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
363
99
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (1 391 wyświetleń)
Highlighted

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Na uruchomienie kredytu hipotecznego jest 6 miesięcy od czasu podpisania umowy.

Jak to wygląda w praktyce? Ile wcześniej należy spotkać się w banku z doradcą w celu uruchomienia kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
osova
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
02-01-2020
Wiadomość 3 z 5 (1 146 wyświetleń)
Highlighted

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

W umowie kredytowej znajdziesz dokładną datę, do kiedy kredyt musi zostać uruchomiony (dzień-miesiąc-rok). Jeżeli kredyt nie został uruchomiony w tym terminie, umowa niestety wygasła i konieczne jest złożenie nowego wniosku.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
380
101
04-09-2015
Wiadomość 4 z 5 (1 079 wyświetleń)
Highlighted

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Potwierdzam, w mojej umowie (z datą 13.09.2019) taki zapis znajdował się w paragrafie 2, punkt 7:

 

"Umowa wygasa automatycznie, jeżeli Kredytobiorca nie spełni warunków przewidzianych dla pierwszego uruchomienia środków z kredytu lub nie złoży wniosku o jego uruchomienie najpóźniej w terminie 11.03.2020, a także w przypadku gdy przed upływem powyższego terminu Bank odmówi uruchomienia w związku z nie spełnieniem w terminie innego dowolnego warunku umownego wskazanego w załączniku nr 3 do umowy."

 

To znaczy, że masz 6 miesięcy na uruchomienie pierwszych środków, bo inaczej Umowa wygasa. A pozostałe środki też musisz uruchomić do czasu płatności pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej, bo inaczej Twój kredyt jest automatycznie zmniejszany o nieuruchomioną kwotę (jeśli masz w umowie karencję, to pierwszą ratę kapitałowo-odsetkową płacisz po zakończeniu karencji, w trakcie karencji tylko odsetkową).

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
151
39
06-09-2019
Wiadomość 5 z 5 (1 027 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Dywidenda - USD

Możesz przelać walutę na konto walutowe w innym banku. Ale zrobisz to tylko telefonicznie, po wcześniejszym zdefiniowaniu konta walutowego. Zrobisz to w naszym oddziale. Najlepiej zadzwoń do naszych m

...

03-07-2020
Re: Wplatomat

Izadra290, dostaliśmy sygnał, że w Twojej sprawie są dostępne nowe informacje. Prosimy sprawdź je w Moim ING - Profil/Wiadomości.

03-07-2020
Historia kredytowa

Witam!

Chciałbym odzyskać zwrot za spłacone przed terminem kredyty. Od ustawowego 2011 roku miałem ich trochę w ING, część na pewno spłaciłem przed czasem tylko nie pamiętam które.

Jest jakaś możliwość ...

03-07-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy