Odpowiedz

Uruchomienie pierwszej transzy

Witam Państwa,

przydarzyła nam się sytuacja, o której nasz doradca w ING nie słyszał i tym samym nie wie jak to rozwiązać. Dwa miesiące temu podpisaliśmy umowę o kredyt hipoteczny (oprocentowanie stałe) i około 3 tygodnie temu odezwałam się do banku w sprawie uruchomienia pierwszej transzy. Doradca poprosił mnie o przesłanie mailowo potrzebnych dokumentów i oznajmił, że po tej weryfikacji możemy się spotkać i podpisać uruchomienie. W najbliższych dniach po tej rozmowie nie mogliśmy podjechać (oddział jest w innym mieście) zatem umówiliśmy się na telefon. Otrzymałam informację, że wszystko jest ok, mam podjechać tylko na sekundę, żeby złożyć podpis (nawet w przypadku jeśli miałaby się to odbyć podczas spotkania innego klienta, gdyż to tylko sekunda). Po kilku dniach zadzwoniłam, ale osoba, która nas obsługiwała ( w zasadzie nie nas tylko nasz kredyt) była na urlopie, więc mieliśmy się zdzwonić. Kilka dni później po wyjsciu z pracy zobaczyłam, ze zdążę podjechać do czasu zamknięcia oddziału więc jadąc zadzwoniłam uprzedzając swoją wizytę, doradca mnie zaprosił i oznajmił , że czeka na mnie tego dnia. Podczas uruchamiania okazało się, ze termin uruchomienia minął dzień wcześniej... Nie wiemy co w tej sytuacji zrobić. Nikt w oddziale nie miał takiej sytuacji. Bardzo proszę o informację czy ktoś z Państwa miał taką sytuację. Martwie się o dalsze losy tego kredytu, że już ostatecznie wygaśnie.

Odpowiedz
0 Lajków
KRp
KRp
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-12-2019
Wiadomość 1 z 7 (6 871 wyświetleń)

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Przykro mi, że taka sytuacja miała miejsce. W sprawie, którą opisujesz konieczne będzie złożenie nowego wniosku o kredyt. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 7 (6 804 wyświetleń)

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Na uruchomienie kredytu hipotecznego jest 6 miesięcy od czasu podpisania umowy.

Jak to wygląda w praktyce? Ile wcześniej należy spotkać się w banku z doradcą w celu uruchomienia kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
osova
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
02-01-2020
Wiadomość 3 z 7 (6 559 wyświetleń)

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

W umowie kredytowej znajdziesz dokładną datę, do kiedy kredyt musi zostać uruchomiony (dzień-miesiąc-rok). Jeżeli kredyt nie został uruchomiony w tym terminie, umowa niestety wygasła i konieczne jest złożenie nowego wniosku.
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 7 (6 492 wyświetleń)

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Potwierdzam, w mojej umowie (z datą 13.09.2019) taki zapis znajdował się w paragrafie 2, punkt 7:

 

"Umowa wygasa automatycznie, jeżeli Kredytobiorca nie spełni warunków przewidzianych dla pierwszego uruchomienia środków z kredytu lub nie złoży wniosku o jego uruchomienie najpóźniej w terminie 11.03.2020, a także w przypadku gdy przed upływem powyższego terminu Bank odmówi uruchomienia w związku z nie spełnieniem w terminie innego dowolnego warunku umownego wskazanego w załączniku nr 3 do umowy."

 

To znaczy, że masz 6 miesięcy na uruchomienie pierwszych środków, bo inaczej Umowa wygasa. A pozostałe środki też musisz uruchomić do czasu płatności pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej, bo inaczej Twój kredyt jest automatycznie zmniejszany o nieuruchomioną kwotę (jeśli masz w umowie karencję, to pierwszą ratę kapitałowo-odsetkową płacisz po zakończeniu karencji, w trakcie karencji tylko odsetkową).

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 5 z 7 (6 440 wyświetleń)

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

Proszę o potwierdzenie: aby dopełnić warunków umowy kredytowej i zmieścić się w terminie pierwszego uruchomienia środków z kredytu wystarczy, że zostanie w tym wyznaczonym terminie złożony wniosek o wypłatę transzy - nie muszą w tym terminie zostać faktycznie wypłacone środki?

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 6 z 7 (5 380 wyświetleń)

Re: Uruchomienie pierwszej transzy

[ Edytowane ]

Zgadza się Emotikon: Szczęśliwy Wniosek o uruchomienie możesz złożyć z datą uruchomienia, nie późniejszą niż dzień ważności umowy. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (5 324 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy