Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

Jestem oburzony obecną aktualizacją w panelu www klienta indywidualnego oraz aplikacji mobilnej. W poprzedniej wersji np dla kredytu hipotecznego o wartości 200 tysięcy dokładnie było widać ile pozostało do spłaty kapitału ile jest odsetek jaka jest wartość następnej raty. W tej chwili informacje takie jak wartość obecna kapitału oraz odsetek zostały definitywnie ukryte (nie ma możliwości włączenia ich. Widać jedynie ogólna wartość kredytu nadpłacając kredyt w tej chwili nie wiemy, czy nadpłaciliśmy sam kapitał czy część odsetkową. Z premedytacją ukryto istotne informacje o kredycie pozostawiając szczegóły bez jakiegoś większego znaczenia typu data podpisania umowy, W tej chwili klient nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić jaką wartość kapitałową ma pozostałą do spłaty. 

Proszę przyjrzyjcie się swoim kredytom hipotecznym i sprawdźcie jak to teraz wygląda, dla mnie jest to nie do pomyślenia. 

Odpowiedz
0 Lajków
Andrew_K
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-11-2022
Wiadomość 1 z 10 (7 077 wyświetleń)

Re.: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

U mnie jest tak samo, wolałabym poprzedni widok. Bank najwyraźniej wprowadził zmiany z korzyścią dla siebie.

aneta12182
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
21-11-2022
Wiadomość 2 z 10 (7 058 wyświetleń)

Re.: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

Niestety u mnie od wczoraj to samo

 

Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 3 z 10 (7 006 wyświetleń)

Re: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

W harmonogramie spłat widnieje kapitał pozostający do spłaty po zapłaceniu najbliższej raty. Rata tam jest również rozbita na kapitał i odsetki. 

Nadpłata kredytu jest zawsze nadpłatą samego kapitału. Odsetki od kredytu są natomiast płacone w racie. Przyjmę od Ciebie opinię w tym temacie 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
59
9
19-05-2022
Wiadomość 4 z 10 (6 938 wyświetleń)

Re: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

Żeby orientacyjnie sprawdzić ilość rat pozostałych do spłaty , trzeba policzyć, przewijając jednocześnie kilkadziesiąt stron harmonogramu

 Dla mnie to oburzające I NIE DO ZAAKCEPTAWANIA.

Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 5 z 10 (6 895 wyświetleń)

Re: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

Kwoty się rozjeżdżają w tym harmonogramie spłaty. Sprawdziłem wykonując nadpłatę 500 zł.
Dodatkowo każda kolejna spłata zgodnie z harmonogramem też się nie zgadza biorąc pod uwagę obecna wartość kapitału - wartość spłaty kapitału w ów racie nie równa się wartości kapitału w następnej racie.

Dostałem propozycję aplikacji do was na devopsa chyba sobie w CV dopisze testy waszej apki Emotikon: Mrugający

Prosze jakiś formularz zgłoszenia błędu z chęcią zalacze screeny opiszę dokładnie błędy na swoim przypadku
Odpowiedz
0 Lajków
Andrew_K
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-11-2022
Wiadomość 6 z 10 (6 815 wyświetleń)

Re: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

ING ciągle rzuca kłody pod nogi, jak takie coś można było zrobić?

 

Aby nabić niektórych na podwyższenie marży bo zabrakło na koncie kilku złotych do opłacenia aktualnej raty (bo ciężej sprawdzić czy jest OK)?

Aby zatuszować zawirowania z wakacjami kredytowymi?

 

Ale to jest dziwne.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 7 z 10 (6 759 wyświetleń)

Re: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

@Andrew_K Wiadomość z załącznikami prześlij do nas przez aplikację Moje ING. Po wejściu w ikonę ludzika kliknij Wiadomości> Napisz do nas> Prześlij dokumenty. Sprawdzimy to.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 8 z 10 (6 757 wyświetleń)

Re: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

Niestety zniknęła również liczba pozostałych do spłaty rat. I tego już w harmonogramie sprawdzić nie można - proszę mi tylko nie pisać, że mogę sobie policzyć do ponad 200. Czy to są jakieś tajne dane, że tak to wszystko zostało pochowane? Jakie jest tego uzasadnienie?

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 9 z 10 (6 434 wyświetleń)

Re: Ukrycie wartości kapitału oraz odsetek przy widoku szczegółow kredytu hipotecznego

Dane powinny prezentować się w systemie poprawnie. Jeśli nie widzisz aktualnego harmonogramu zapraszam do kontaktu z naszymi doradcami hipotecznymi, na czacie w Moje ING lub na infolinii (32 357 00 57)


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 10 z 10 (6 357 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy