Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

[ Edytowane ]

Witam,

1. Mam wstępną decyzję przyznania kredytu na zakup nowego mieszkania od developera. Muszę teraz dostarczyć bankowi umowę developerską (póki co mam tylko rezerwacyjną). Jak długo średnio trzeba obecnie czekać na wydanie decyzji ostatecznej i podpisanie umowy po przekazaniu umowy developerskiej ? 

 

2. Istnieje jakieś prawdopodobieństwo że po przekazaniu umowy developerskiej bank jednak odmówi kredytu ? Często dochodzi do takiej sytuacji ? 

 

3. We wniosku o kredyt wybrałem raty malejące, czy na tym etapie przed podpisaniem umowy o kredyt istnieje jeszcze możliwość zmiany na raty równe ? 

Odpowiedz
0 Lajków
Framek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2020
Wiadomość 1 z 12 (6 857 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

Poniżej odpowiem na Twoje pytania.

 

Ad.1. Od przekazania uzupełnień po wstępnej analizie, w ciągu 7 dni rzeczoznawca na nasze zlecenie, skontaktuje się z Tobą w celu umówienia terminu wizji, wykona zdjęcia i sporządzi operat. Następnie około 2 dni potrwa weryfikacja operatu, a po niej w 3-4 dni robocze wydamy decyzję ostateczną. 


Ad.2. Wstępna analiza wniosku nie jest gwarancją udzielenia kredytu. Może zdarzyć się tak, że decyzja ostateczna będzie odmowna. Może to wynikać ze sporządzonego operatu, bądź zmianie sytuacji finansowej wnioskodawców.

Ad.3. Jest możliwość zmiany rodzaju raty z malejącej na równą. W tym celu należy przekazać tę informację opiekunowi wniosku, który odrzuci w Twoim imieniu analizę wstępną z adnotacją o przeliczeniu jej na ratę równą. Proces ten nie będzie wymagał ponownego przeliczania zdolności, rata malejąca jest wyższa niż równa.

 

Mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie pomocne Emotikon: Szczęśliwy 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 12 (6 780 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

Dziękuję za odpowiedź - do wniosku kredytowego został już dołączony własny operat, jedyne co muszę jeszcze dostarczyć do umowa developerska, w takiej sytuacji rozumiem, że czas oczekiwania na decyzję ostateczną nie powinien przekroczyć kilku dni ?

Odpowiedz
0 Lajków
Framek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2020
Wiadomość 3 z 12 (6 686 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

Framek, jeśli dokumenty nie będą wymagały uzupełnienia, to faktycznie decyzję podejmiemy do kilku dni. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1072
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 12 (6 633 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

Mam jeszcze jedno pytanie - czy istnieje coś takiego jak wydłużenie terminu ważności decyzji wstępnej o przyznaniu kredytu hipotecznego ? 

Obecnie chyba wydana decyzja wstępna jest ważna 30 dni ? Czy można uzyskać dłuższy termin czy też trzeba złożyć nowy wniosek o kredyt ? 

Odpowiedz
0 Lajków
Framek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2020
Wiadomość 5 z 12 (6 504 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

Dokumenty tracą ważność po 30 dniach i nie można wydłużyć tego terminu.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
416
92
12-04-2017
Wiadomość 6 z 12 (6 429 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

Czy w takiej sytuacji po upływie tych 30 dni, można od razu wnioskować jeszcze raz o taki sam kredyt i czy może mieć to jakieś negatywne skutki i za drugim razem bank może z tego powodu 'krzywo na to patrzeć' ? Przy założeniu, że nic nie zmieniło się po stronie kredytobiorców i kupowanej nieruchomości - dochody, cena nieruchomości i kwota kredytu ta sama.  

Odpowiedz
0 Lajków
Framek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2020
Wiadomość 7 z 12 (6 403 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

Będziesz mógł złożyć kolejny wniosek o kredyt hipoteczny kolejnego dnia Emotikon: Szczęśliwy Konieczne będzie jednak ponowne skompletowanie dokumentów i badanie zdolności kredytowej.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
313
61
04-09-2015
Wiadomość 8 z 12 (6 331 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

To jeszcze jedno pytanie - czy mając już decyzję wstępną dla wniosku złożonego w czerwcu i chęci skorzystania z nowej lipcowej promocji 'wakacyjna wyprzedaż' konieczne jest złożenie nowego wniosku i przejście całej procedury od nowa ? Czy też może istnieje możliwość podpisania umowy ostatecznej z uwzględnieniem tej promocji i niższą marżą ? 

Odpowiedz
0 Lajków
Framek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2020
Wiadomość 9 z 12 (6 105 wyświetleń)

Re: Pytanie odnośnie decyzji wstępnej kredytu

Jeśli chcesz skorzystać z wakacyjnej promocji, konieczne jest złożenie nowego wniosku. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 10 z 12 (6 020 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Kolejna aktualizacja i 0 poprawionych błędów. Wklejam jeszcze raz listę problemów, dopóki nie dostaną naprawione:

1. Dalej są ***iane reklamy przed produktami, które posiadam
2. Gdy mam tylko jedno kont...

18-03-2024
Konieczność ponownej aktywacji aplikacji

Witam,

 

Przez dłuższy czas nie używałem aplikacji, ale mało przezornie ją zaktualizowałem, po czym nie mogę się normalnie zalogować.

Po włączeniu apki jedyne opcje do wyboru to:

1. Aktywuj aplikację,

2. Z

...

18-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy