Odpowiedz

Odstapienie od kredytu

Witam. Tydzień temu podpisałam umowę kredytową, zostały już dopełnione wszystkie formalności do wypłaty pierwszej transzy, która muszę wpłacić do końca listopada. W poniedziałek dostałam lepsza decyzję kredytowa. I zastanawiam się czy nie zrezygnować z tamtej umowy i wziac te lepsza ofertę. Jak wyglądałoby rozwiązanie umowy i czy deweloper moze wypowiedzieć mi umowę za niedotrzymanie terminu?
Odpowiedz
0 Lajków
Kasia54
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
25-11-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 862 wyświetleń)

Re.: Odstapienie od kredytu

[ Edytowane ]

@Kasia54, z umowy kredytowej możesz zrezygnować/odstąpić do 14 dni od jej podpisania więc tu raczej nie powinno być problemu, ale warto dopytać (Pośrednika Kredytowego lub ten nowy bank) czy będzie z tym jakiś problem, gdyż np: bank może wysłać dodatkowe zapytanie do BIK i jak zobaczy wpis kredytu to może Ciebie dopytywać o wyjaśnienie i procedura się przedłuży. Oczywiście wpis w BIK dotyczący udzielonego już kredytu powinien być chyba zaktualizowany w ciągu 5-7 dni więc tu raczej wszystko powinno być szybko OK.

 

Co do umowy z deweloperem to jeśli wpłaciłaś zaliczkę i wkład własny to raczej deweloper wyśle Ci żadanie do zapłaty, bo jest do tego zobowiązany, zanim z Tobą zerwie umowę, ale warto i jego o tym fakcie poinformować wcześniej.

 

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (2 827 wyświetleń)

Re.: Odstapienie od kredytu

Deweloper w umowie na pewno zabezpieczył odsetkami nieterminową wpłatę którejkolwiek transzy. Rozwiązanie umowy to problem dla obu stron, więc sięga się po to rozwiązanie w ostateczności - jest to obwarowane ustawowo i też powinno w twojej umowie (prospekcie) się znajdować.
Odpowiedz
0 Lajków
dalena
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
45
13
17-11-2020
Wiadomość 3 z 4 (2 791 wyświetleń)

Re: Odstapienie od kredytu

Kasia54 przykro mi, że chcesz podjąć taką decyzję Emotikon: Smutny
Od umowy możesz odstąpić wyłącznie w oddziale banku i nie pobierzemy za to żadnej opłaty. W placówce poprosimy Cię o wypełnienie odpowiedniego dokumentu odstąpienia od umowy kredytowej. Możesz to zrobić do 14 dni od podpisania umowy.
Temat rozwiązania umowy deweloperskiej proszę, wyjaśnij z deweloperem. Nie wiemy jakie ma zasady.
Zachęcam Cię do przemyślenia jeszcze raz tej decyzji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 4 (2 743 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy